Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od miroš »

Tady jsou fotky náboje geco 7x57R...v pravo je pro porovnání sierra game king.

http://miros33.rajce.idnes.cz/naboje
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak takhle to nějak vypadalo,ale tak jak je to u nábojů a né té sanotné střely.
http://www.zbrojovkaholice.cz/images/gecoeshop.jpg
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od miroš »

Tak tohle zase vypadá trochu jinak :?:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od František Fořt »

9,3 GECO 16,5 g, které jsem sehnal jako samotné střely, jsem nafotil ve vláknu 9,3x57. Jak jsem již psal, stejná kule by měla být i v GECO fabrických patronách 9,3x62, která ovšem vypadá absolutně jinak. Nebo alespoň v těch 9,3x62 TM, co jsem viděl já.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od mrazík »

Dotaz na zkušené. Kolega přezbrojil v 308 CZ 537 na Geca. První ráná dobré, přebije a pokud chce vyndat patronu, tak mu zůstane kule v laufu a vyhodí jen nábojnici. Co by to mohlo být. Před tím tam strkal poloplášť od SB a nedělalo to. Díky
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Vladenko »

mrazík píše:Dotaz na zkušené. Kolega přezbrojil v 308 CZ 537 na Geca. První ráná dobré, přebije a pokud chce vyndat patronu, tak mu zůstane kule v laufu a vyhodí jen nábojnici. Co by to mohlo být. Před tím tam strkal poloplášť od SB a nedělalo to. Díky
že by slabo zakrimpované strely v krčku nábojnice, neviem, možno vadná séria, ja som používal geco v 7x57R z guľobroku UB, a nestalo sa mi to ani ráz, možno sa strela zareže do drážok, a keď sú voľné tak tam ostane ? iba teoretizujem. Stalo sa mu to viac krát ?
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od mrazík »

Stane se to po každé vystřelené ráně ( Geco ), pokud se jako druhá dá SB tak bez problémů.
Vladenko
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04.10.2011, 20:20

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Vladenko »

a skúšal nabiť geco, nevystreliť a iba otvoriť záver, ostane aj pri prvom náboji strela v hlavni, alebo to je nejako spojené aj s výstrelom
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od mrazík »

To je v poho, pokud nevystřelíš nic se neděje, je to spojený s výstřelem.
Veselý Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pon 24.9.2007, 7:12
Bydliště: Bělice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Veselý Pavel »

mrazík píše:To je v poho, pokud nevystřelíš nic se neděje, je to spojený s výstřelem.
Mě se to stalo u přebíjených nábojů,střela byla moc vystrčená a lehce se zařezávala do drážek. První náboj to nedělal protože vývrt byl vyčištěn a byl lehce mastný. Po výstřelu je vývrt absolutně suchý a střela se do drážek zařízne dovřením závěru.
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od navip »

Vždyť jste to přesně popsali,po výstřelu se střela Geco vysune z nábojnice a při nabití do komory se kousne v drážkách natolik že při vybití vyjede z nábojnice - špatně usazená,případně navíc málo zaškrcená.
petrusxxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12.9.2010, 19:09

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od petrusxxx »

tak jsem nastrelil kulovnici na 100 m ,kulí geco 11 g a je to super presne stred a s tim zavirani zaveru uz nemam problem ted jak to bude fungovat na cerne...
cz 550 fs 7x64,meopta meostar r1 7x56rd
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od pufr »

2 Mrazík Když je střela nabita na dotek s poli vývrtu, tak se skutečně někdy stává, že síla nutná k vytažení střely z přechodového kuželu - vybití náboje - je u náboje nabitého po výstřelu větší než u "čisté" nebo dokonce naolejované hlavně. Stávalo se mi to u CZ550 308W se 185gr Lapua Mega (první podezření bylo, jak píše Navip na zvětšení COL zpětným rázem, ale délka náboje se neměnila).

U doma vyrobených nábojů zaškrcením nebo asfaltovým lakem zvětším výtahovou sílu střely nebo o desetinku zmenším délku náboje. U továrních nábojů je to složitější, asi nejjednodušší by byl kartáček v kapse nebo jiný náboj pod závěrem :)

Případná úprava nábojů vyžaduje příslušnou výbavu a znalosti + může atakovat přesnost a mírně i tlaky (+ trochu peněženku protože upravené náboje musíš vyzkoušet) ale pokud bys mohl u někoho zkusit dodatečně zaškrtit s Lee Factory Crimp matricí nebo o cca 0,25mm zmenšit délku náboje, možná by to problém vyřešilo. První cesta pak ale musí vést na střelnici, kde krom jiného někdo porovná nábojnice z nábojů vystřelených před i po úpravě.
Pufr
petrusxxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12.9.2010, 19:09

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od petrusxxx »

jestli se muzu jeste optat kdyz mam kulovnici CZ 550 fs 308win nastrelenou na 100m nabojem geco 11 g myslite ze bude velky rozdil v pouziti naboje 308 WIN 11,7g Nosler Partition jako ze to bude litat jinak na 50m,100,..dekuji za odpoved
cz 550 fs 7x64,meopta meostar r1 7x56rd
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od pufr »

No měl bys celkem štěstí pokud by to střílelo stejně :(
Je potřeba vyzkoušet. (FS z 90% leží někde hlavní na pažbě atd. - složitá otázka)
Pufr
Odpovědět