Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 14:22, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Leon »

MiraDuchek píše:Tak jsem to nepochopil,píšeš že ti vesta nepomohla a při tom co jsem vyčet tak se do ní prasata 2x nedostali.
nejseš jediný kdo nechápe asi ta naháňka byla hoodně moc ůspěšná podle toho jak píše :lol:
ale to je jedno hlavně že pes přežil a zbraně skrz vestu neprošly jenom byl pomlácenej když nemá pud sebezáchovy :wink:
CZ 550 american 308win.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:06, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy - Rudel

Příspěvek od RuStaff »

Osobně nejsem tak bohatý, abych mohl mít na psovi takto "levnou" věc ... :cry:
Naposledy upravil(a) RuStaff dne čtv 21.3.2013, 11:08, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od pregi »

Zdar kamarádi napsal špatně nebo to spíše jinak vyznělo jsem rád že mi psa ochránila psa před zbraněmi divočáků, myslel jsem jak ho zpracovat, aby nešel tak natvrdo, samozřejmě že jsem smířený s tím, že se můžu z naháˇky vrátit bez něj to je mi jasný, není to můj první pejsek. Pro Rustaf: Je to patík stáří 2 roky. To byla jeho 6 naháňka při páté naháňce mi ho prase trhlo na krku a ve slabině a bylo z toho dohromady 37 venkovních stehů a od té doby jsem začal shánět ochranou vestu. Díky Vám všm jsem jí sehnal a jsem rád, akorád mi sere, že více útočí na hlavu. To jsem chtěl napsat, ale nejspíš jsem byl ještě moc unešený z naháňky. Díky za názory :?
V sobotu se uvidí jak se zachová na další naháňce.
Lesu lovu zdar
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 14:22, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Vlkodlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.1.2009, 20:17

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Vlkodlak »

Základ je odnaučit důsledně psa chození do kontaktu, stejně je to proti zákonu o myslivosti, kontakt není v myslivecké praxi povolen, jedná :lol: se nepovolený způsob lovu, který by měl být tvrdě trestán. :lol:
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 14:23, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od kopov.c »

Ten paragraf by mě taky dost zajímal.A hned po vysvětlení paragrafu bych ještě chtěl vysvětlit jak odnaučit psa chodit do kontaktu.Když mu to nevysvětlí prase co ho v lepším případě jen nabere,tak bych chtěl vědět jak mu to mám vysvětlit já.Snad jedině nepouštět ho :)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

....
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:05, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:05, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Vlkodlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.1.2009, 20:17

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Vlkodlak »

Nadháňky (neplést s naháňkou) bych zakázal úplně, je to nesmyslný způsob lovu stresující veškerou zvěř v revíru většinou v nejméně vhodném ročním období. Nejlepším způsobem lovu veškeré spárkaté zvěře (která se smí lovit dle zákona) je nátlačka. Jenže ta je náročná na organizaci, čas a zodpovědný osobní přístup a schopnost umět střílet přesně bez mrzačení zvěře. Je to krásný způsob lovu kde se musí postupovat v souladu se směrem větru, předešlým obeznáním zálehu zvěře, pomalým a klidným postupem bez psů nebo se psy na řemenu. Naopak nadháňka za účasti hulákajících honců a neukázněných střelců, kteří pálí i brokama po čemkoliv co se hne je sama o sobě hrůza. A když se k tomu přidají nevycvičení psi napadající vše živé v leči včetně srnčí a někdy i lidí nevím co vás na tom láká. Jinak různé vestičky a další vymoženosti záleží na majitelích psů, tzv. chovatelé třeba pudlíků jim taky dávají různé vestičky a pláštěnky aby jim psíci třeba nenastydli. Po každé šílené nadháňce se celý revír dává dohromady 14 dnů až měsíc což zastáncům tohoto způsobu lovu asi vůbec nevadí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Leon »

Pánové téma je o ochraných vestách :!:
CZ 550 american 308win.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

...
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 13:04, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Dobrý den, tento problém jsem řešil asi před dvěma lety. Mám sice FXH, ale jeho bezpečnost mi je milejší než peníze do toho vložené. Ty německé stránky jsem měl pročtené všechny, ale skrz reklamace a podobné věci jsem hledal něco v Česku. Našel jsem pouze Záhoří Rudel (http://www.e-lovec.cz/shop/index.php?ma ... cts_id=674). Psa jsem přeměřil a údaje poslal. Samotná výroba a dodání bylo teda delší. Nakonec přišla vesta, která byla psíkovi velká a plandala na něm. Psal jsem ji, že vesta vůbec nesedí. Nakonec jsem se tam rozhodl zajet i se psem, aby si ho přeměřili (Bystřice pod Hostýnem - jsem ze Zlína, takže relativní kousek). Výsledek přeměření byl nakonec úplně stejný s tím co jsem jim zasílal. Naštěstí teda bez nějakých problémů mi vestu přešili. Psíkovi sedí parádně a má ji přesně na míru. V žádném případě se nemůže stát, že by ji ztratil protože je zapnutá zipsem a přetáhlá ještě přes krk. Zatím jsem s ní nadmíru spokojený. Pes je na prasata důrazný, ostrý a nebojácný a zvlášť v takových terénech jako jsou houštiny plné maliní, obvzlášť přínosná. Pohyb v ní mu nedělá žádný problém. A s tím, že se někde zachytne, starost nemám. Vesta je šitá tak, že je tam minimální šance. Někdy se setkám s výsměchem ostatních myslivců, že vypadá jak cestář, ale život psa je mi opravdu milejší. Na druhou stranu se setkávám i s pochopením a dotazy, kde se to dá pořídit, že je to výborná věc. V té době jsem do ní dal 3 400,-- a je jednovrstvá, ušitá z neprořezného materiálu. Hlavně má dobře zmáknuté krytí hrudi a krčních tepen, podle mého nejkritičtější místa. Navíc výborná při noční dohledávce. Takže pánové nechám to jen na vás, ale jako uživateli se mi osvědčila. Komu je život jeho psa milý, nechť neváhá. :wink:
Odpovědět