45-70Gov

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Zbrojovák »

Na lišku podobné účnky, ne li šetrnější než 7x57. Zpětný ráz táhlejší, ale ne o moc silnější než ta sedma - vše se standardní laborací 45-70. Nejmíň šetrná je HP 300grs od hornadyho, ale i ta drží po hromadě jako každý interlock. Nejvíce štrná bude asi 22,5g hornady RN, a zřejmě i ta ftx.

nimrod
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Ondřej Smetana »

O tuto ráži se velice zajímám. Dovolil bych si trošku oživit tuto diskusi. Už se vám podařilo ulovit s tím více kusů srnčího a jiného zvěře?? Jak se to chová ke zvěřině??
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 45-70Gov

Příspěvek od tonny »

Také se o tenhle náboj dlouho zajímám, vlákno několikrát přečteno, pozjišťováno odkud střely a nábojnice, jakej prach. Už jsem hodně blízko. Pořídil jsem si T/C G2 ve 223rem a k tomu si nechám od p. Martínka přivézt hlaveň. Výrobce ji nemá ale než se vyřídí papíry, bude nachystaná 23" dlouhá. Bude mít sice celkem jen 3kg ale ze zpětného rázu obavu nemám.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

Tak dneska jsem si přivezl nový knedlíkomet Marlin 1895 v této ráži. Již jsem na něj namontoval Leupold weaver lištu, osadil 30mm kroužky a připevnil puškohled. Vzal jsem jenom 20ks nábojů Hornady FTX 325 gr. Teď večer leaserem zhruba srovnám optiku a již jenom nastřelit. Tedy brambor je to úžasný, to když žuchne do prasete, tak nemá šanci odejít. Připraveno mám 100ks 405 gr. střel Speer, dnes jsem rovnou koupil Vectan a 100ks nábojnic remington, tedy vše pohromadě a testování může začit. Jen doufám, že po výstřelu nepůjdu naznak :lol:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michalos »

To Olaf: To by bylo nemilé :D ...jinak knedlík je to úžasný..to člověk ani pořádně neví jestli se nezpletl pří výměně svazků jestli má brokové nebo kulové :lol: ...pořád mám v trezoru kousek místa a tak uvažuju že jednou si nechám udělat svazek ke Sportingu v téhle ráži, ale s mými 70 kg bych asi začal u slabšího Federalu a pak zkusil to Hornady Leverevolution 8)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Georg.H »

Koupil něco podobného?

http://www.youtube.com/watch?v=VRvCC8ug ... re=related

budeš tam dávat i lapač nábojnic?
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Olaf »

Lapač nábojnic nebude, lépe řečeno lapač nábojnic jsem sám. Když budeš pár let přebíjet, tak si zvykneš na sbírání nábojnic. U většiny silnějších a exotických ráží je to tak trochu o penězích. Když jsem střílel 7x64 SB tak jsem si na lapač nábojnic nehrál :lol:. Jinak to video jsem viděl již před nákupem kulovnice a bedlivě jsem pozoroval účinek při výstřelu na střelce. Nebylo to tak strašné a vzhledem k tomu, že jsem určitě trochu mohutnější jak dotyčný na videu, tak doufám, že se budeme brzy s flintou mazlit :lol:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michalos »

Tohle video jsem viděl taky...a připadá mi to jako když člověk střílí z brokovnice magnumovým brenekrem... táhlý, pomalý zpětný ráz...ale nejspíš je to taky o držení zbraně, postoji a očekávání "navyklého" výstřelu...Co na to říkají fajšmejkři a vlastníci tehoto knedlíku...???
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Zbrojovák »

Můžu hodnotit jen z pozice vlastníka 458Win. který používá živěší laborace 45-70 + P, a to tak že vše závisí na laboraci náboje, 45-70 se dá udělat tak že kopat nebude anebo taky tak, že to nebude moc příjemná střelba :wink: Chce si to chvilku na ten zpětný ráz zvykat, čím více ran do terče dáš a čím víc se s flintou sžiješ, tím to bude lepší, pak už nezbývá v revíru nezapomenout co držíš v ruce, jinak máš znamení :lol:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michal »

Zdravím, minulý týden jsem pořídil jednušku HR v této ráži. Taky jsem se se svými 65kg obával zpětného rázu. Pár kontrolních výstřelů do plechovky. Pohodové střílení, žádný kopanec ani zdvih hlavně. Trefoval jsem a tak hurá do lesa. Měl jsem kliku a další den ráno jsem střelil sele 20 kg. Na jednušku nebudu dávat puškohled (mám jí jako pracovní když jdu se psem a na naháňky atd....) Na cca 30m z volné ruky zásah takřka kam jsem chtěl.Malinko vyšší komora. Prase se zvrhlo a bylo po všem. Stříleno Federal.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: 45-70Gov

Příspěvek od Zbrojovák »

Lovu Zdar!
Jaké parametry má ta munice?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michalos »

Též lovu Zdar!
Domnívám se že používáš tohle: http://www.detex.cz/naboje-federal-power-shok/
a tady něco více: http://www.federalpremium.com/products/ ... aspx?id=42
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michal »

Lovu Dík. Ano to je ono. Včera jsem ztahoval a podlitiny žádné. Bohužel foto nemám. Z časových důvodů jsem to dělal v činžáku ve sklepě na zemi na igelitu a už nikdy více :-)
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michalos »

Ještě jsem se chtěl zeptat zda jsi pro zajímavost nenašel střelu? Popřípadě zda jdi ve střelném kanálu našel nějakou střepinku olova nebo tak? Ptám se, protože mě tahle tovární munice zajímá právě konkrétně v této ráži, přeci je to jenom poloplášť ale asi lepší jak naše SP.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: 45-70Gov

Příspěvek od michal »

Střelu jsem nenašel. Bylo - 27 :-) Střepiny jsem si při stahování nevšiml. Místo jsem jen ořízl kolem. Se střelivem jsem zatím spokojen, ale víc ukáže čas. Jen ta cena. Ale myslím, že i ta se dá...
Odpovědět