Pravidla Loveckého fóra

Zavazná pravidla loveckého fóra
Zamčeno
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Pravidla Loveckého fóra

Příspěvek od Alda »

Lovecké fórum je otevřená virtuální komunita pro všechny myslivce, lovce, milovníky přírody i ostatní příchozí, kterým toto fórum slouží jako virtuální místo setkávání pro sdílení a výměnu praktických informací, ověřených zkušeností a vlastních zážitků týkajících se myslivosti, lovu a přírody. Svojí funkcí chce toto fórum napomoci k lepší informovanosti a výměně zkušeností na téma lov, střelectví a myslivost.
Pro co nejlepší fungování Loveckého fóra platí pro všechny jeho přispěvatele následující pravidla:

1. Všichni přispěvatelé fóra jsou povinni přispívat na fórum takovým způsobem, aby jejich příspěvky nebyly v rozporu s platnými zákony či dalšími normami v oblasti myslivosti a nebo aby nenabádaly k jejich porušování. Za informace, které vedou k porušování zákona, možnému ohrožení života či poškození zdraví nese plnou zodpovědnost autor příspěvku. Podobně i v případě informací ohledně lovu na základě výjimky ze zakázaného způsobu lovu nese autor příspěvku osobní zodpovědnost za případné právní následky. Je zakázáno jakkoliv navádět k porušování zákona či bezpečnosti při manipulaci se zbraní či střelivem.

2. Pokud přispěvatel fóra uvede jakýkoliv svůj osobní údaj, souhlasí s jeho zpracováním provozovatelem fóra. Uvádění osobních údajů třetích osob je zakázáno.

3. Před založením nového tématu/threadu je každý přispěvatel povinen prohlédnout fórum, zda téma, o kterém chce psát, již někde jinde neexistuje.

4. Přispěvatel je povinen držet se podstaty, která vyplývá z názvu tématu/threadu.

5. Lovecké fórum neslouží jako chat. Pro osobní komunikaci mezi přispěvateli slouží výhradně soukromé zprávy (SZ).

6. Pro zpřehlednění debaty je povoleno vkládat obrázky jako odkaz pomocí [img] nepřesahující rozměry 640x480 bodů resp. 800x600 pro fotogalerii.

7. Všichni přispěvatelé fóra jsou povinni dbát na dodržování gramatiky a v případě zjištění chyb tyto co nejdříve opravit. Dále je zakázáno psaní slov foneticky a pouze velkými písmeny.

8. Zakázány jsou vulgarity, urážky a veškeré osobní spory.

9. Trolling není dovolen. Přispěvatelé jsou povinni dodržovat pravidlo DNFTT. Režim chování při kontaktu s trollingem je upraven zvlášť v příslušném vláknu.

10. Obrázek vzdálené postavičky (uživatelské logo) může mít maximální velikost 80x80 bodů. V případě, že přispěvatel rozměr nedodrží, bude mu postavička smazána a zablokována.

11. Pravidla inzerce v bazaru jsou upravena zvlášť a jsou uvedena na začátku sekce. Všichni inzerující jsou povinni se s nimi seznámit před vstupem do bazaru. Bazar slouží pouze k soukromé inzerci. Odpovídat na inzeráty je možno buď přes uvedený kontakt nebo přes SZ. Není dovoleno odpovídat formou příspěvku.

12. Na dodržování těchto pravidel dohlížejí administrátoři a moderátoři, kteří podle závažnosti porušení mohou za nedodržení těchto pravidel udělit provinilcům varování (při menší provinění), nebo ban. Pokud dojde po varování k dalšímu porušení pravidel daným přispěvatelem resp. pokud se jedná o zásadní provinění, je udělen přispěvateli dočasný, nebo trvalý ban/zákaz vstupu na fórum. Zásady pro udělení délky banu/zákazu vstupu na fórum jsou následující:
1. udělený ban je na 1 měsíc
2. udělený ban je na 3 měsíce
3. udělený ban je na 6 měsíců
Při případném následném porušení pravidel fóra (napomenutí se již nedává) je ban trvalý. Pokud přispěvatel s varováním dodržuje pravidla fóra po následujících 12 měsíců, dochází k „amnestii“ a vrací se na nižší úroveň trestu. V případě výrazného porušení pravidel bude po dohodě mezi administrátory a moderátory řešen daný případ individuálně s možností okamžitého banu.

13. Pro komentáře práce administrátorů a moderátorů či jejich rozhodnutí je zvláštní thread/téma „Vaše rady a podněty“.

14. Všichni návštěvníci tohoto fóra jsou před aktivním zapojením povinni si tato pravidla a často kladené otázky přečíst a řídit se podle nich.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Zamčeno