Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Tomfi: Bílou danělu mají u sousedů, vidívám ji dost pravidelně, je to jako by se tam mezi daňčím pásla koza.... ale na toto bych teda nezmáčk.
...přeci jenom "do roka a do dne" ...nebo do dna? :wink:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Do roka a do dna přijde infarkt myokardu, u srdca ta bodna.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Lukáši, ještě, že tě bachyně vyprovodila takhle slušně. Není to legrace, ona asi hrub?í konflikt nechtěla, páč by ses asi k té hlíně nedostal. Taky se Možná vyděsila toho zetháčka, toho bych se bál taky, je to stra?livá zbraň! :twisted:

Jinak pověrčivost je hrozný nešvar. Jaký je rozdíl mezi bílou a "normální" danělou? Pověry jsou hovadina, akorát člověkovi deformují myšlení a rozhodování a byly vytvořeny výhradně k nahánění strachu pro obyčený lid. A jak vidno fungují. Pro mě je zvěř jako zvěř a je potřeba mít k ní respekt bez rozdílu.
Teď mě napadlo, vždy» vy jste normální rasisti!!! Bílou danělu byste nechali jít, jen protože je bílá! To je hrůza, kam jsem se to dostal .... :lol:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1066
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

TO: FF

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Fuj! vždy» to vypadá jak bílá koza a ti co střelili bílou zvěř, tak už umřeli, nebo určitě umřou!
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

U nás jeden kolega střelil před dvěma lety bílou srnu a ní? by mněl tu?ení o té pověře když ji ukázal hopodářovi tak ten mu řek že je vůl a řek mu o té pověře nevěřil tomu tak se zeptal jednoho Váženého staršího člena a ten mu to potvrdil. Ono ho tak vzalo že s ním skoro nic měsíc nebylo jenom le?el v knihách a studoval jak to stou bílou zvěří je. ?ije dodnes. Já osobně bych na to nezmáčkl. Ale narazil jsem na jinou pověru při které by mněl myslivec před odchodem do honidby pro jistou ránu pohladit prstem je? mačká spouš» ?enu v intimních partijích. :lol: když jsem to skusil tak se to většinou zvrhlo a z lovu nebylo nic. :oops:
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

..no vidí? a právě tohle bezvadně funguje a dokonce u každý ?encký :D
Jenom pak po cestě do lesa nesmíš potkat starou bábu - tím se to zase neguje :twisted:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Také to občas zkusím. :wink: ještě jsem si nev?iml nějakého účinku při střelbě. :lol: :lol: :lol: :lol: Teda, když se mi podaří odejít! :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: jj taky to obcas zkusim a kdyz uz pak utecu do reviru tak tam vetsinou usnu a a rano me budi polovicka mobilem ze deti musi do skoly :oops: to maj potom zviratka klid a kmotry primeri :lol: :lol: :lol:
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

myslím, že to sáhnutí na "štěstí" před lovem je pěkná tradice, která by se měla dodržovat. Ale podotýkám, že to je taky otázka věku, jak se situace vyvine, dříve jsem rád přilehl a z lovu nic nebylo, teď už raději jdu na ten lov. F.
politice a politikům zmar
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

:wink: :lol: :lol: :lol: Já jsem je?te v tom věku, kdy rád zas přilehnu. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Fery dne sob 12.5.2007, 16:40, celkem upraveno 1 x.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

:lol:
No vidíte přátelé, lov je zkrátka lov, že jo.... !!
:D :D :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak konečně nějaký pořádný lovecký zá?itek. Teda spíš zážitky. :wink: V 18h jsem vyrazil na šoulačku do lesa. Nejdříve jsem zkontroloval co střecha a pak rovnou do sherwoodu. Po příjezdu jsem zjistil, že na střelnici co máme uprostřed lesa měli střelby. :? Mírně rozladěn jsem vyrazil šoulat. Po 30 minutách jsem zahlédl kus srnčího.Rychle jsem vzal dalekohled a zjiž?oval co to je. Měl jsem štěstí a byl to paličkář. Byl ode mne tak 30m. Rychle jsem vzal sprigfielda a zamířil. bohužel mi stál proti vesnici. Sice to bylo skrz 200m lesa, ale nechtěl jsem riskovat a snažil jsem se přesunout a srnce dostat do kříže mimo ves. Mezitím se srnec sebral a popo?el mi sám, ale do náletu. takže nastalo další přesunování. Koukal jsem si pod nohy abych ne?ustil listím a když jsem zvedl hlavu tak srnec už stál krásně sice na ostro, ale na volném místě a mimo ves, ale také o mě věděl. Zamířil jsem na něho a čekal až se srovná. bohužel jsem ho rovnal tak dlouho až to zabalil. :lol: :lol: Pak jsem pokračoval v šoulání. Do?el jsem se mrknout na noru a kousek od ní byl celkem čerstvý záleh od prasete. Najednou jsem uslyšel od cesty zafunění. Zbystřil jsem a připravil si zbraň. Zahlédl jsem pohyb na cestě a on tam bě?el postarší fotbalista a odfukoval jak sentinel. :lol: :lol: Opět jsem se vrátil na cestu a šoulal. bohužel mi to milý fotbalista popla?il a kus cesty nic jsem neviděl. Pak jsem u borové houštiny ucítil prasata. Být to v zimě tak bych tam vlezl, ale takto jsem pokračoval dál. Zahlédl jsem pár kusů srnčího, ale nic odstřelového a spoustu buchtování od černé. Jeden srnec mi pěkně vynadal a odskočil k borovým pasekám. Tam také zabekal a vyrazil jinam. Řekl jsem si, že se tam podívám, že by ho mohli zradit čuníci. Do?el jsem k starší dřevěné oplocence s asi 7 letými borovičkami a koukal jsem, že v rohu jsou vyražená prkna a okolo je ryto. Pomalu jsem to obcházel a najednou jsem zaslechl jak kviklo sele. Mezi mnou a oplocenkou bylo asi 15m borové tyčoviny. U?el jsem ještě pár kroku a zahlédl jsem jak podél oplocenky pomalu běží markazín. Rychle jsem si klekl a dalekohledem sledoval cvrkot. Uviděl jsem pobíhat další selata v oplocence a i velký ?edý hřbet bachyně pomalu se sunoucí k díře. Odložil jsem dalekohled a klobouk a pomalu jsem se přesunoval se zbraní zpět k místu odkud byla díra v oplocence dobře vidět. Tam jsem si sedl a čekal co bude. Zjistil jsem, že z mé strany oplocenky běhají asi 3 selata. Za chvilinku vylezla bachyňka cca 40 kg a začala asi 20m ode mne rýt. Pomalu se objevovala další selata. Nakonec jich tam pobíhalo asi 10. Říkal jsem si, že na takovou to bachyňku to je moc. Pak jsem se dočkal. Z oplocenky se majestátně vynořila bachyně okolo 100kg. Pomalu jistila a pak vy?la. Byl na tu rodinku krásný pohled. Sledoval jsem je ještě asi 5 minut. Pak proletělo letadlo a matka rodu zvedla pírko a všechna prasata zaběhla zpět do oplocenky schovat se do boroviček. Pomalu jsem se vrátil pro věci a potichu se vytratil. Jak jsem si jistil co prasata tak jsem přehlédl dančí. V?iml jsem si jich až na poslední chvilku. Byla to daněla a vařečkář. Hned mi odskočili. Po tomto mi vůbec nevadilo, že jsem toho paličkáře nestřelil, protože bych přišel o perfektní zá?itek. K lepšímu, když jsem odjí?děl z lesa tak jsem u cesty zahlédl kus srnčího. Samozřejmě mi to nedalo zastavil jsem a dalekohledem se podíval. Byl to srnec, ale stál mi v ro?tí. Pomalu jsem otevřel dveře a snažil se ho přečíst. Vypadal na ©esteráka, tak jsem ho dál sledoval dalekohledem. Pak mi srnec skočil na cestu a podíval se na mě. V tom jsem zjistil, že má jeden parů?ek normální a druhý ma otočený dolů přes světlo. Zřejmě deformace v době vývinu paro?ní hmoty. Příjde mi, že mě dnes na cestě do lesa políbila Diana. Tolik štěstí najednou. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

hmmm fery to zni skoro jako z nejaky knizky :lol: :lol: :lol: .kazdopadne je videt ze ne vzdy se vyplati strilet.diana ti to vynahradila jinak :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

fery, nadherny zazitky!!!

p.s. mas stesti, ze jsi dneska neprilehl!!! :lol: :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Přilehnutí bývá po ránu. Odpoledne to kvůli malé nejde. Hlídá nás. :lol: :lol: :lol: :lol: To byla jen pusa a až se trefím. :lol: :lol: :lol:

to vhool: však jsem to psal skoro hoďku. :wink: :lol: :lol: :lol: ale je to pravda. už mi jen chybělo vidět lišku a viděl vše co nám běhá v lese, protože 2 zajíce jsem zahlédnul.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Odpovědět