Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Fery pěkný zá?itek,Diana tě má ráda. Smutně závidím :shock:
Jó ta malá je lepší než antikoncene že :D to znám mám taky dvě všudybylky. :P
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Krásný zá?itek, opravdu hezky napsané.!!! pozorovat mateřskou ?kolku černé :lol:, taky bych si nechal líbit.
Jen mě překvapilo, že danci nemají ještě schozený, u nás už mají v?ici ozdobu dole.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Fery Ty jeden starý lišáku, tolik štěstí najednou , tak to jsi si musel nejen dobře sáhnout ale po cestě jsi musel taky do něčeho ?lápnout. Tak jsi mě vyrajcoval že odpoledne musím taky vyrazit poku?et štěstí a přízen Diany.
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Perfektní zá?itek. Já jsem viděl bachu se selatama jen u kamaráda v honitbě. U nás bohužel ne. Malý kus lesa a moc lidí v něm. Asi věčné téma.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Tak jsem dneska ve 3 vyrazil do honitby, prekvapilo, ze bylo slusne videt uz po treti hodine, odstavil jsem auto, a pomalu sel k posedu mezi repkama, na loucce jsem viděl asi 3ks srnčího, když jsem přicházel k posedu uslyšel jsem divočáky, usedl tedy po pul ctvrte na posed, po chvilce mi naproti z lesa vyhopkali 3zajici, tak jsem ji věnoval veškerou pozornost,občas bekalo srnčí, potom jsem si v?iml, že po cestě tak 200m podél řepky klu?e čuník, tak 35kg hrubý odhad,ovšem během minuty mě zaběhl za větve, a pak zřejmě zmizel v řepce, pak se po cele strani naproti odkud zrejme prisel ten loncak rozbekalo srnčí, po páte jsem slezl a šel se podívat na druhou stranu řepkového lánu po příčnici, tam byly tři kusy srnčího, srneček roční, pěknej ?pičák, silý ve zvěřině, a dvě holé, na příčnici které vede mezi řepkama, jsem pak našoulal dva ©esteráky, bylo to zajímavé, jak oba byly tak dvěstě metrů od sebe, a to na ceste mezi lany repky, pak jsem jeste obesel kousek hranic, kde jsem viděl krásného vidláčka, asi ročka, a jednoho průběrnýho srnce tak 5roku nepravidelný ©esterák, krátký silný paro?í, ale ten má ještě čas, do říje může přinést dobrý genofond
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Dnes jsme jeli do lesa s manželkou. Malá je na noc u babičky. Já šel šoulat a Danu jsem posadil na posed kde loni střelila paličkáře. Dnes jsem ho našoulal toho paličkáře ze středy na 80m, ale stál mi za spadlým stromem a nebyl mu vidět střapec. takže jsem si ?teloval jako ve středu dokud mi neodskočil. :lol: :lol: :lol: Střapec jsem chtěl vidět pro jistotu. už jsem jednou málem zmačkl na srnu co měla mezi slechy takovou ?o?olku. Tak zase příště. Pak jsem při šoulání potkal daňky. Ve středu jsem psal, že to byla daňela a vařečkář. Tak to jsou dva daňci. Jeden nemá na hlavě nic a druhý už má cca 20cm vařečky v líčí. Pozoroval jsem je asi 10minut. Pak jsem šel pro ?enu k posedu. Ta viděla srnu a 2 srnce. Vzal jsem to zpět k místu kde jsem pozoroval daňky, že jí je ještě uká?u. Stále tam byli. Opět jsme je chvilku pozorovali, když odešli tak jsme vyrazili k autu. Najednou jsem spatřil kus srnčího. Vzal jsem pušku a koukal puškohledem co to je. Dana ho pozorovala dalekohledem. Zjistili jsme, že to je ten srnec s jedním parů?kem dolů přes světlo, protože o nás již věděl tak jsem raději hned střílel. Srnec po výstřelu zůstal v ohni. Střílel jsem na cca 80m. Komorová rána, bohužel stál trošku ?ikmo a výstřel byl přes lopatku. :? Foto bude v trofejích. Při vyvrhování zazněla další rána kousek od nás. Po chvilce mi volal předseda, že má paličkáře. Domluvili jsme se, že se u něho sejdeme. bohužel jediná cesta přes les k němu je jen pro terení auto. Tak jsem to musel celé objet, když jsme byli skoro u něho tak Dana spatřila kus jak na louce bere večerní pa?i. Zvědavě jsme zastavili a zjistili, že jde o paličkáře. Říkal jsem Daně až si ho střelí, když ho objevila, ale nechtěla. Opřel jsem si tedy springfild o loveckou hůl (co pomalu zlep?uji dle rad na fóru) a zamířil na něho. Chvilku mi stál na ostro nebo ?ikmo. Čekal jsem až se mi srovná naširoko. Pak jsem zamířil o trošku dál za lopatku a vystřelil. Srnec se po ráně nahrbil, odskočil a při tom mu koukaly ven kličky střeva. Chvilku jsme počkali a pak ho šli dohledat, když jsme k němu přicházeli tak se ještě zvedl, ale hned padl. Při vyvrhování jsem zjistil, že skoro neměl játra. Bylo to tak na 100m. Opět mi byla Diana nakloněna, ale asi si dám na chvilku pokoj. :wink: :lol: :lol: ještě ale chci dostat toho paličkáře v lese. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Fery:
Lovu Zdar !!!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Fery, ty v tom mase jedes ve velkym :lol: LOVU! Parada....
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Maso je na podíly :wink: :lol: :lol: Toho s rozstřeleným pleckem jsem nechal man?elce a druhého dostane naše pokladní. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

fery, lovu zdar!!! moc pekny!!! jsem zvedavej na fotky...
jeste jsi nenapsal, jakto, ze jsi mel takovy stesti, tedy co tomu predchazelo :wink: :wink: :wink: kdyz mala byla u babicky...

p.s. vy jste dostali pridel veprovyho nebo hoveziho??? :?:
vhool

Příspěvek od vhool »

to fery: lovu zdar :wink: sakra ty baby fakt jsou lepsi nez talismani :lol: :lol: .ja sel dneska s maminou taky a mame dva divocaky (30 a 40 kg).
Obrázek

zajimave je ze jsou oba s dvacetihlaveho rudlu a dle chrupu oba 18 mesicu.
Po prvni rane na toho mensiho se rudl rozprchl.kus zhasl v ohni.po cigarete jsme se rozhodli ze zajdem pro psa a pro auto.nez jsme se rozhoupali tak mamina rika ze tam neco jeste je.kouknu a vidim jak ten druhej lita kolem sem tam.byl jsem si jistej ze jsem zasahl jen to jedno ale cervicek v hlave zahlodal.kdo lovi cernou tak vi ze se nekdy po zasahu vraci obloukem k mistu nastrelu.tudiz jsem mel obavy ze strela chytla fales ( strilel jsem opet na rameni kloub,cekal jsem puvodne na lisku a ve flinte byl prvni berger 210 gr. a az za nim accubond) tak jsem pockal az se zastavi a bum.zajimave bylo ze po identickem zasahu (jediny rozdil byl v tom ze prvni bylo na cca 100m a druhe na cca 150m) ale tentokrat s accubondem 200gr. cunik odbehl cca 25m a zhasl.poprve se mi takto povedlo srovnat v praxi dve rozdilne strely a jako tresinka na dortu jsem jeste nasel obe strely ve skare na vystrelove strane.foto v "ucincich".diana asi dneska rozdavala plnymi hrstmi :wink:

jeste pro srovnani jak jsou velcí (kvuli rejpalum :lol: ),pes je velikosti mirne prerostleho drsnosrtyho jezevcika
Obrázek :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Alda:Nepředcházelo nic. :wink: Měli jsme fofr, protože jsme přijeli z nakupu v 18h. S ?masem? jsem nezačal, ale schválně jsem to tam také napsal čekal kdo se chytí. :lol: :lol: :lol:

To Vhool: Taky gratuluju. Já Danu běžně používám jako vábničku, když jdu s ní tak skoro pokaždé vidím něco odstřelového. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: treba souseda 8) 8) 8)
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to vhool: tak to ti posledni dobou taky diana preje! tak uprimne LOVU ZDAR! :wink:

to fery: ty kujone!!! :twisted: ja si rikal, ze zrovna ty a takovahle mluva.... :wink: :wink: :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

to alda: jo fery je sprymar :lol: :lol: :lol:
Odpovědět