Poraďte jakou píšťalku

Pejskové a jejich výcvik
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

když jsem si pořizoval psa tak my chovatel prodal pištalku vyrobenou z nabojnice a jsem sní maximálně spokojen opravdu jke sly?et.
fousek
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pát 11.4.2008, 11:27

Příspěvek od fousek »

Já jsem koupil pí?talu od Zubíčka, celkem faj a postaučuje. Hlavně nekupuj takový ty kovový, co se u nich výška ?teluje kroužkem, Prodávaj je skoro ve všech zverimexech.
Uživatelský avatar
mo-on
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.1.2008, 13:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mo-on »

Já používám pí??alky Bracco 200. Mám jich několik mnoho :-))), po kapsách, v autě, batohu. všichni moji pesani na ní poslouchají bez problémů a je jedno kterou do ruky právě vezmu. každý rok připravuju na různé zkoušky kolem 4-5 psů a žádný z nich nemá problém. Tady je odkaz http://www.bracco.cz/41414-pistalky-bracco/
Jinak přeju moc úspěchů a radosti s pejskem.
Malý münsterlandský ohař, Anglický špringršpaněl
Eviah
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21.4.2008, 9:22
Kontaktovat uživatele:

pí??alky

Příspěvek od Eviah »

Nám se osvědčily ultrazvukové pí??alky, sly?í na ni dobře i na velké vzdálenosti, ale není dobré měnit tón, takže je pak problém když se třeba ztratí vybírat novou :lol:
Eviah
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21.4.2008, 9:22
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Eviah »

ovšem je pravda, že vybrat dobrou ultrazvukovou pí??alku je také problém, ve zverimexu bych ji asi moc nepořizovala, často ultrazvukové nebývají i když je tak označují :?
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Re:

Příspěvek od chitus 123 »

lörinc píše:Já používám vlastní výrobu - kulového náboje rozlisovaného ve svěráku a funguje perfektně. Je to v podstatě ta samá co inzeruje v myslivosti nějakej týpek za 250 nebo kolik. Mě to nestálo nic a ještě jsem si vystřelil. :)
Nazdar Zkoušel jsem si taky vyrobit píšťalku z kulové nábojnice,ale po sedmi neplatných pokusech jsem to vzdal.
Mohl bys mě poradit? Byl bych Ti velmi vděčný.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: P횻alka

Příspěvek od Petr 3 »

Píšťalky od Kuchaře jsou super,jen se musí vybrat několik stejných,používám je asi 10 let a nemám problém.když jsem prodával štěňata,jedna píšťalka šla se štěnětem.
Uživatelský avatar
chitus 123
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pon 25.1.2010, 23:33
Bydliště: Jižní morava

Re: P횻alka

Příspěvek od chitus 123 »

Zkoušel si někdo doma vyrobit píšťalku ze srnčího shozu?Můžete se případně podělit o postup při výrobě? Odpoledne je brzo tma a nudím se,tak se chci chvíli zabavit.
Nikdo není tak bohatý,aby si mohl koupit svoji minulost.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: P횻alka

Příspěvek od Petr1970 »

oranžová odsud..
subjektivně pro mě "nejříjemnější zvuk"..
http://www.bracco.cz/8204-pistalky-acme/

koupit víc identických dobrý nápad :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: P횻alka

Příspěvek od ČENDA »

Od Kuchaře mám píšťalku taky a naprostá spokojenost.Píská hlasitě a dost pronikavě takže i moji "nahluchlí" jezevčíci slyší...
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: P횻alka

Příspěvek od fesoj »

Ještě existuje jeden univerzální povel, či spíše metoda výcviku. Spočívá v obloukovitém pohybu nohy zdola nahoru, zakončeném umístěním špičky boty v psích žebrech a doprovázeném slovy : "Tys nerozuměl ?" Ovšem tuto metodu používají pouze ti vůdci, jejichž "odborné kynologické kvality" jsou skutečně na vysoké úrovni :cry:
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: P횻alka

Příspěvek od Petr1970 »

při takto kvalitním vůdci se používá hlavně slovo na R - ku.va ....:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Poraďte jakou pí??alku

Příspěvek od ridgeback »

Pořídil jsem si moji první píšťalku a to z roztlučené patrony. Píská pěkně. Pes si na ni rychle zvykl. Na prvním honě bylo cca -13 strupňů a při prvním písknutí se mi přilepila na špičku jazyka. Teď už s tím počítám a před písknutím ji přidržím v ruce, ale každou další si koupim nekovovou.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
nice-friend.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: sob 04.12.2010, 1:56

Re:

Příspěvek od nice-friend.cz »

Sůva píše:Taky pískám na pusu a je to nejlepší. protože jsem taky nejdřív ztratil několik pí??alek a ani stejná značka pí?talky nezaručí stejný ton.
Stále stejnou frekvenci zaručí píšťalka Acme - doporučuji frekvenci 211.5


http://www.nakupzdomu.cz/jednotonova-pi ... -1702.html

Píšťalky Acme pískají všechny sporty ( NHL, NBA ) a ta "nejslavnější" pískala už na Titanicu , kde zachraňovala hlavní hrdinku filmu :-)


Ortodoxním příznivcům kovových píšťalek přeji, aby jim nepřimrzly ke rtům a příznivcům ostatních píšťalek, aby se zaposlouchali, jak píšťalka mění zvuk v suchém, mokrém, chladném prostředí. Hodně soukromě vyrobených píšťalek jsem slyšel v zimě - téměř nepískat ..

Ty nefungující odkazy v diskuzi na české plagiáty píšťalek acme můžete smazat, věřím, že si je už nedovolí v ČR padělat.
Odpovědět