lovecký lístek

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

lovecký lístek

Příspěvek od prochazy »

Dobrý den dnes jsem složil zkoušky z myslivost a dostal jsem vysvědčení... a chtěl jsem se zeptal co bych jsi měl vyřídit jako první slyšel jsem od někoho že bych si měl první vyřídit povinné pojištění a potom zažádat o lovecký lístek..ale každý říká něco jiného tak vůbec nevím mohli by jste mi někdo poradit?

Myslivosti zdar!
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Posmiros »

už víš kam půjdeš do sdružení? :)

jinak opravdu je to tak jak píšeš:-) nejdříve Pojištění odpovědnosti z výkonu práva myslivosti a pak s pojištěním a dokladem o složení myslivecký zkoušky půjdeš na odbor životního prostředí obce s rozšířenou působností, kde ti vystaví lovecký lístek :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

Re: lovecký lístek

Příspěvek od prochazy »

ano o mysliveckém sdružení už mám představu :) dělal jsem tam i adeptské hodiny
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

Re: lovecký lístek

Příspěvek od prochazy »

co zbrojni průkaz mohl bych jsi ho udělat dřív v 17 letech a pak třeba dostat v 18?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Petr1970 »

nevím jestli to funguje jako u autoškoly že si to můžeš "udělat" nejdéle rok dopředu a pak ti ho daj...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lovecký lístek

Příspěvek od fesoj »

Ale v každém případě na získání ZP skupiny C musíš mít lovecký lístek.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Petr1970 »

ale zkousku si muzes udelat "rok dopredu", osvedceni o odborne zpusobilosti plati 1 rok - predpokladam ze to myslel....

zkousku si udelat dopredu, do roka pak zkousku z myslivosti a LL, hned potom na polycajty a stihnout to:-)

kdyz ale nedas zkousku tak ti muze propadnout i zbrojak a to je skoda :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Jirka C. »

prochazy píše:co zbrojni průkaz mohl bych jsi ho udělat dřív v 17 letech a pak třeba dostat v 18?
Jde to, taky jsem dělal zbroják v sedmnácti, ALE v době vydání ZP už ti musí bejt 18 a to Osvědčení o vykonání zkoušky má platnost jen 3 měsíce. Takže to v sedmnácti jde, ale musíš si to načasovat, aby to klaplo.
Ale letos je mi třicet, takže nevim, jestli se za ty roky něco nezměnilo.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Petr1970 »

pokud pamatuju tak je to ted takhle....

Pokud uspějete i v praktické části, získáte Doklad o osvědčení odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu, jehož platnost je jeden rok.

3 měsíce myslím platí felčar potvrzení :-)

vypršoval mi zbroják, dojdu si ho prodloužit (donesu doktora atd..) a říkám.. za měsíc skládám LL, budu moct použít toho stejného doktora když přijdu za ten měsíc rozšířit skupinu?

co myslíte? )) nestačil....... takže znova 400 :-) naštěstí je osobní doktorka soudná, hlavně když sem jí tam na první prohlídku donesl 5 zbraní protože sem od ní šel rovnou na policajty... z toho 3 dlouhý... sestra se divila proč ty balíky nenechám v ordinaci s 15 lidma a beru je dovnitř :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Jirka C. »

Máš pravdu, ty 3 měsíce jsou na felčara.

Omlouvám se za mystifikaci. Mně to tenkrát pěkně vyšlo, že jsem v září udělal zbroják, v říjnu LL a v listopadu mi bylo 18 a dostal jsem zbroják. Proto mi tam tak nějak v mysli visely ty 3 měsíce, ale rok je správně :-)
prochazy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 09.1.2012, 19:30

Re: lovecký lístek

Příspěvek od prochazy »

lovecký lístek mám vyřízený...já mám narozeniny (17) v červenci 2013 tak právě přemýšlím aby mi to za ten rok vyšlo udělání zbrojního průkazu C do 18 let
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: lovecký lístek

Příspěvek od TT33 »

Kam směřuje myslivost? Náhodou jsem vešel do hospody, před kterou byla spousta aut a velký jídelní lístek na zvěřinové hody. Uvnitř bylo plno myslivců a zavřené dveře do sálu, kde prý pořádá ČMMJ, OMS Náchod zkoušky z myslivosti o první lovecký lístek, ale tentokrát jsou tajné - bez přístupu veřejnosti. Není mi jasné, jak mohou být takové zkoušky platné, když ke každému zkoušejícímu chodíte samostatně a není další kontrola ze strany veřejnosti o průběhu zkoušky. Připadá mi to jako na právnické fakultě v Plzni. Nevím kdo přišel s nápadem zavést tajné zkoušky z myslivosti, za nás byly veřejně přístupné a učili nás, že své znalosti musíme obhájit i před veřejností, aby byla zkouška platná a nemohla být dále zpochybňována. Myslím, že asi se některá hlava pomazaná inspirovala u zkoušek hospodářů, které probíhají také bez přístupu veřejnosti, ale tam zkoušený přistupuje jednotlivě před celou jmenovanou zkušební komsi, v čele s předsedou komise, kterým bývá významný odborník v rámci myslivosti.
Asi to tak má být, pak se ale nemusíme divit, že když se v ČR vysoká loví od 1.8. a hned ten den je na výřadu dvanácterák v líčí, nebo laň od telete, protože je potřeba maso, stejně jako ulovená laň 15.1., kde jsou potřeba peníze z výkupu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Leon »

když si vzpomenu na tu veřejnost kterou nebavilo sedět o limonádě tak že si určitě dokážeš představit jak to vypadalo po několika hodinách tak se tomu nedivím stačí kontrola z jiného okresu :wink:
CZ 550 american 308win.
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: lovecký lístek

Příspěvek od hofi »

Já jsem dělal zkoušku z myslivosti taky pod OMS Náchod v roce 2010 a bylo to normálně veřejnosti přístupno :shock:
ale netvrdím že se takovéto věci nedějí :?
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: lovecký lístek

Příspěvek od Jirka C. »

TT33 píše:Není mi jasné, jak mohou být takové zkoušky platné, když ke každému zkoušejícímu chodíte samostatně a není další kontrola ze strany veřejnosti o průběhu zkoušky....
No já nevím, jak to probíhá jinde, ale to si představuješ, že coby pocestnej, co si právě přečetl plakát o zvěřinovejch hodech, vejdeš středem do lokálu a přisedneš ke stolku k lektorovi a zkoušenému? Neměl by tam od toho (kontrola průběhu zkoušek) bejt předseda nebo místopředseda senátu?

Na pár zkouškách už jsem byl. Že by to bylo někde za zavřenejma dveřma, kam se "nesmí" jsem nikdy nezažil, kdo přišel, viděl. Nicméně ten podiv nad tím, že "ke každému zkoušejícímu chodíte samostatně" mě upřímně pobavil. To tam s tim adeptem má ke stolku jít celá Hujerovic rodina nebo kolemjdoucí z lidu?
Odpovědět