Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Uovisiony jsou dobré hlavně na přísvit, který mají opravdu dobrý, řekl bych na trhu mezi špičkou, pak jsou velice dobré Scout Guard SG560K a SG880MK-8M(neviditelné přísvity). Bohužel všechny tyto fotopasti mají levné snímače a pořizují snímky na úrovni levnějších mobilů. Nedávno jsem zkoušel pandu a z té malé obrazovky jsem byl doslova flustrován:)
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: Fotopast

Příspěvek od T.Kulikov »

Petr1k píše:mám čerstvě zakoupenou UM535 což je UV535 s GPRS.
Těšil jsem se na kvalitní fotky když to má 5M a ono to kompresuje na půl mega. Hrozně to ztrácí kvalitu. :oops:
5210MM taky ty fotky naředí na cca. 50kB, je to kvůly přenosu přes GPRS. Každopádně na kartě zůstávají v jiném adresáři v plné kvalitě a jsou parádní!!! :wink:
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1k »

T.Kulikov píše:
Petr1k píše:mám čerstvě zakoupenou UM535 což je UV535 s GPRS.
Těšil jsem se na kvalitní fotky když to má 5M a ono to kompresuje na půl mega. Hrozně to ztrácí kvalitu. :oops:
5210MM taky ty fotky naředí na cca. 50kB, je to kvůly přenosu přes GPRS. Každopádně na kartě zůstávají v jiném adresáři v plné kvalitě a jsou parádní!!! :wink:

"... parádní" no nevím, fakt i ten nejhorší mobil fotí lépe. Fotky i na kartě jsou hrozně komprimované. Škoda že to nejde nastavovat.

Mj- nastavil jsem max možnou hodnotu velikosti souboru pro obrázky zaslané na mail z 80 na 120kB a doporučuji to. Sice to FP využije vesměs jen pro barevné focení ve dne ale alespoň tento malý pokrok.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Fotopast

Příspěvek od konipasss »

Mám taky UO VISION a musím potvrdit, že je to hrozná krabice, je moc velká blbě se maskuje a ten displej je hrůza
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

konipasss píše:Mám taky UO VISION a musím potvrdit, že je to hrozná krabice, je moc velká blbě se maskuje a ten displej je hrůza
Po zhlédnutí příspěvků od konipase, si začínám myslet, že záměrně poškozuje uovision a propaguje acorny.:) Že by z toho měl nějaký profit?

Ne vážně, měl jsme možnost se setkat s pár fotopastmi a acorny jsou dobré. Vše dobré na nich ale bohužel totálně posílá do kytek jejich tragických neviditelný přísvit, který je použitelný z těží na 6 metrů :x . Uovisiony jsou svým tvarem poněkud zvláštní :) , ale pokud si někdo myslí že acorna nikdo nikdy neuvidí a uovisiona ano, tak se plete :!: . Mě osobně přijde lepší mít fotopast, která je schopna dosvítit na 8-10 metrů s poněkud vyzývavějším tvarem než Acorna který dle mě je + - stejně nápadný, ale skoro nic na noční fotce neuvidíte. Obrazovka na pandě je poněkud menší, ale ten přísvit.... ACORN CCA 26 diod VS uovision UV535 panda cca 54diod, ten rozdíl v počtu je myslím více než jasný!
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Fotopast

Příspěvek od konipasss »

Nikoho nechci poškodit! Jen poukazuji na to, že ta fotopast je prostě obrovská krabice. Ten displej je skoro o polovinu menší než u Acornu tzn, že v terénu nemáte sebemenší šanci zjistit co fotopast nafotila - což považuji za dost důležité. Fotky z UO vision jsou sice jasnější, ale i u Acornu na 10 metrů poznáte jestli tam je liška nebo prase taky bez problémů. Jinak u Acornu řady 6210 je možnost nastavení intenzivnějšího dosvitu a ty fotky jsou v poho. Pro mě je docela podstatné, když jdu do revíru tak přídu k fotopasti a podívám se na LCD co nafotila , u PANDY nic neuvidíte , stejně tak třeba u fotopastí ScoutGuard ty mají také nepoužitelný displej. Blbé je i barevné provedení u UO VISION - není to maskování do našich podmínek. Je jasné, že žádnou fotopast neschováte tak,aby jí nikdo nenašel, ale mám zkušenosti u Acornu, že mnohdy po delším čase jí sám po sobě nemohu najít. UO VISION by byla dobrá jen ten minidisplej a ta krabice obrovská, takové maličkosti a byla by supr, nechápu proč to takto výrobce udělal
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Fotopast

Příspěvek od Steyer »

Zdravím, moje Acorn 5210MC mi dnes napsala "Please re-upgrade".
Nejde to nikterak vynulovat ani smazat a nic to nedělá, tzn. nefotí, atd.
Nápisu rozumím, ale netuším co to vlastně chce.
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
Nebo je to na reklamaci u prodejce?
Dík.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Chce to aktualizaci, protože je to pravděpodobně napojeno na net.Takze buď a nebo restart,pripadne ven baterku, pokud se to hryzlo.
lopez cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11.11.2013, 15:42

Re: Fotopast

Příspěvek od lopez cz »

Zdravim myslivci mám takový dotaz který se týká fotopasti.Mám rybníky a potřebuji radu jakou vhodnou fotopast použít na pytláky?sám otom vím jen něco málo.ty rybníky maji rozlohu cca 0,5ha ale jak jsem četl tak dosah má jen 20m ale to by mi ani tak nevadilo ale nevím jaky typ u ktereho by byla cena rovná výkonu samozřejmě že použití pro noc s sms nebo něčím podobným.děkuji vám za jakoukoliv radu
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Zdravím,

Mám také rybníky v kaskádě o podobné rozloze. Řeším ostrahu fotopastmi UOVision. Dříve jsem měl Acorny, ale ty jsem musel mít ve viditelném spektru 850nm, aby jsem z nich dostal trochu použitelné fotky. 850nm je spektrum, které na fotopasti trochu blikne.Kvalitu nočních fotek, které nabízí Acorn ve spektru 850nm, to nabídne UOVision ve zcela neviditelném spektru 940nm u modelu UM535 nebo UM565. Případně lze ještě použít Scout Guard SG880MK.

Kdyby byl zájem, mohu poslat fotografie na ukázku ze všech zmíněných fotopastí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechápu proč?Podle mě můžeš reklamovat v kameném obchodě,kde prodávají stejnou značku.Pokud se mýlím promin.O konkurenční boj doufám nejde...
bobik
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18.12.2013, 7:43

Re: Fotopast

Příspěvek od bobik »

Dostal jsem při nákupu záruční list s razítkem na bunaty,s.r.o., nevím proč bych měl tedy reklamovat jinde. Bunaty je přímo distributorem. Kde jinde bych měl potom reklamovat? To že prodejce mě nebere mobil, nelze se spojit email mě moc dobré nepříide. Rozhodně nemám v úmyslu nějaké poškozování, ale pokud uplyne měsíc bez odezvy tak už je to přeci jenom moc.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Fotopast

Příspěvek od Buttler »

Mám Acorn 5210 bez GSM s přísvitem 850nm už dva roky. Zatím spokojenost. Jediný problém byly baterie. Poprvé jsem koupil nějaké slušné Varty, vydržely skoro rok. Pak jsem zkoušel energizery, na hovno, tak jsem se vrátil k dražší Vartě a už půl roku fachčí. Mám nastavené pouze video, žádné fotky. V pohybu byly rozmazané. A když šel někdo kolem, tak jen jedna fotka a na další už nic. Video je super, mám na 25 sekund, interval mezi sekvencemi minutu. Když přijde zvěř, video spustí a točí. Je to lepší než foto.
Teď přemýšlím o výměně diod za 940nm, za 200,- to není nijak moc velká suma. Jinak fotopast dávám vysoko kolem 2-3m. Aby ji někdo viděl, to by byla náhoda ve dne, málokdo myslí při chůzi lesem na fotopast a neustále kouká kolem. V noci je ten přísvit vidět a reaguje na něj zvěř, proto jej chci vyměnit.
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Počítej s tím, že pokud vyměníš přísvit za 940nm, fotopast v instalované výšce nebude vidět ani na 5 metrů. Osobně 850nm velice rád používám, fotopast můžeš dát výš a pořídíš poměrně pěknou fotku. To bliknutí je nevýhoda a nelze to všude s jistotou nasadit.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Zdenek41 píše:Nechápu proč?Podle mě můžeš reklamovat v kameném obchodě,kde prodávají stejnou značku.Pokud se mýlím promin.O konkurenční boj doufám nejde...
Takhle to bohužel nefunguje, tam kde koupil musí i reklamovat. To by musel být jó dovozce aby k tomuhle dal požehnání. U fotopasti které vozí a prodává kdekdo tohle nehrozí.
Odpovědět