Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

:D paráda

Já mám rád dvě rány ihned v pohotovosti (jak u černé,tak u drobné) při postřelení máš možnost chybu opravit a ušetřit tím zvěři dlouhé trápení v případě,že kus byl zasažen a přesto odběhl/odletěl.Nejsem tak dobrý střelec abych mohl prohlásit,že zvěř zasáhnu/usmrtím první ranou a tím si vystačím s jednuškou.
U nás je nejčastější kombinování broky/slug protože v leči často potkáme černou,škodnou a lepší je být připraven.
Mám starou,poctivou,ruskou kozu a nedám na ni dopustit.Rozhodně bych ji nevyměnil za některou ze současné produkce nebo jinou v podobné cenové relaci.
Je to sice těžké,hrubé a neohrabané ale maximálně spolehlivé,odolné a téměř bezúdržbové.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

Netušíte někdo proč se všichni zbavují ruských kozlic ze současné produkce ? tolik inzerátů na jeden tip zbraně sem ještě nezažil :shock:
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Přečti si to tady. I já jsem jí měl a samej problém. Vyhazovače se musí doladit. hlavňovej svazek se rozletovává. Pro mě nejhorší nová zbraň.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

věř,že od r. 2009 to tu mám pročtené i pozpátku.
Problém s vyhazovačem je znám snad všem,stejně tak jeho řešení a občasné tuplování při větší gramáži u jednospouště také.
Když už dá někdo téměř 15 000,- za flintu,tak + - tisíc korun na doladění je moc ?
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Nevím o tom, že by nové letování hlavní stálo 1000 kč. Podívej se na Bajkali ze předu málo kterej není rozletovanej. Není to jen u ústí většinou je to na více místech. Vyhazovače dokáže taky odladit málo který zbrojíř, ale dám dobrou radu zkuste zahraniční střelivo tento problém je většinou s náboji SB.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

Nehovořil sem konkrétně o letování ale o úpravách mechanismu.
Ale když už si načal pájení,tak prosím ať je po tvém http://www.promys.cz/Sletovani-hlavni nejedná se o nijak závratnou sumu.
Pokud se zjistí rozletovaný svazek v záruční lhůtě,lze reklamovat.

Ovšem nechce se mě věřit,že se projevují uvedené nešvary u takového počtu zbraní.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Za mě, radči bych si koupil starší ZH jak tuto brokovnici. A zato co ušetřím ji napasuji na sebe a opravím a to ještě nějakou korunu prostřílím. Bráno obrazně z mého hlediska, vím že je tu spousta zastánců těchto nových zbraní z Ruska.Jediní co se jim trochu povedlo je ta broková jednuška. Otec má doma starou IŽ 12. Po opravě čepu ji budou mít ještě moje děti. Nedá se to srovnat s novou produkcí. A to, že tuto zbraň prodává spousta lidí už o něčem svědčí. Je to můj názor a zkušenost, jen škoda že sem nepíšou ostatní lidi co tuto zbraň prodávají a proč.Prvopočáteční bum kdy se tyto zbraně objevily s výměnou čoků už končí.Myšleno pro lovecké účely, ale i pro sportovní se začínají dělat a dělají speciály s pevným zahrdlením. :D
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

sám mám starou IŽ 12 a uvažuju,že si pořídím ještě jednu do zásoby.Až už nebudou k sehnání poctivé,kvalitní,odolné zbraně za přijatelnou cenu.Nenapadá mě jediná dostupná nová brokovnice,která zvládne bez poruch tolik co staré ruské.
Skoro všechno z jejich současné produkce stojí za hovno.Kulové jednušky,dvojáky,kulobroky,kozlice.Snad jen ty brokové jednušky jsou použitelné (na tom velice není co pokazit) a možná i dvojky.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od zispo »

Jsem rád že jsem se zhodli. Měl jsem možnost zkoušet novou ruskou dvojku a pravá hlavěň šla jinam. Takže soustřel nic moc. Je to asi kus od kusu.
petrklíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 31.3.2013, 18:24

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od petrklíček »

Zdar chlapi, taky se vám někdy stalo při výměně choků, že od klíče se trochu orvalo ústí hlavně, podotýkám že mám Iž 27CH, nebo to je moje blbá nešikovnost.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Petr1970 »

add nová "ruská" zbraň.. už sem tu psal.. ale co mi říkali
1) musí být možnost výběru (alespon z 10 kusů).. - soustřel je nahov... takže se musí hledat (sletování svazků atd..)
2) vyhazovače - viděl jsem osobně na nové, vybírané ze 4 kusů jak po 100 ranách začala patrona propadávat - při zlomení vystřelená nábojnice zůstala, vyhazovač venku.
3) materiál - už to prý rezne po 2 sezonach ve sněhu:-) a musí se to čistit

4) počáteční "ladění" - ale to neberu jako výhodu, to se prý muselo furt i u starých- rozebrat puškař, zahladit, vyleštit, dejme tomu 2000 od puškaře:-)

v dnešn době kdy je na výběr, proč hrát ruskou ruletu?:-) (podotýkám mít od důvěryhodného pozůstalého starou ruskou, beru všema 10....)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Mich29
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13.10.2013, 20:15

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Mich29 »

Zdravim, o vikendu mi pri strelbe prasklo předpazbi u brokove kozlice Baikal IŽ 27 12/70. Dokazal by mi prosim nekdo poradit, kde by se dalo koupit nove, nebo kdo by ho umel za rozumne penize vyrobit. Dik za odpoved Michal Semily
Jindřich Beran
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: úte 22.1.2008, 20:50
Bydliště: Podorlicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Jindřich Beran »

Mám dotaz, potřeboval bych sehnat technický nákres IZ27. Zkoušel jsem to sehnat na stránkách Baikalu, ale bezúspěšně. Vygooglit se mi to také nepodařilo. Díky jb
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od jarda65 »

Pokud Ti stačí ruský návod s obrázky
Obrázek
tak jsem to všechno naskenoval a poslal na ulozto.cz
http://ulozto.cz/xfdVGNPD/iz-27-zip
Snad to pomůže
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Zdenek41 »

Praskání předpažbí je u téhle rusandy dost častý jev.Na střelnici jsem se s tím sešel asi třikrát.Pokud vím nové zbraně a záruka nebyla uznána.Co vím dá se koupit,ale stojí dost.Kolegové si ho nechali dělat.Pak šla většinou z domu.Já si osobně nemohu stěžovat,protože si jí půjčuji :wink: Mě na asfalt sedí..
Možná ti to pomůže
http://www.lovecke-zbrane.eu/znacka-bajkal/
Odpovědět