Tak to bude přesné sčítání...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od Zdenek41 »

niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od niva »

Zdravím,
jen si tak říkám, copak asi dělali celou tu dobu při tomto "přezvěřování" honitby všichni ti všemožní "pověření kompetentní orgánové"? Co dělali majitelé lesních a zemědělských pozemků celou tu dobu? Co dělali uživatelé sousedních honiteb? Že by někdo nebyl pozván na lov či nedostal přiměřeně silnou trofej? Nebo přestal být tento uživatel honitby již tolerovaný z jiných důvodů?
Nebo ta dotyčná honitba byla někde v tak izolovaném prostředí, že si toho nešlo všimnout? Na 350 ha lesa tisíc jelenů, byť jen sika?
Nebo začala nová sezona a je třeba zase trochu ty "zelené vrahy" ukázat ve špatném světle?
Těch "nebo" by se dalo najít ještě daleko víc.
Z mojí strany při tomto dotazování jde o čirou spekulaci, ale nepřijde mi to až tak zcestné oproti dotyčnému článku.
niva
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od Petr1970 »

no já si to moc nedokážu představit - 70 ks srnčího v zimě na souvislých polích je slušně znát..

siky znám od původního bydliště, jak říká táta co jezdil ráno v 5 do práce.. pod lesem (pole s kukuřicí, obilím....) vyjde 70 kusů "hejno" a za 3 dny dny je to tam jak po round-upu:-)
1000 kusů (i kdyby to bylo 500) .. na obyčejnou honitbu ne-oboru 400ha les.. to musel bejt masakr, to muselo chodit všude (voda, radius)...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od Hirc »

to Petr - představ si to asi tak, že místo krav se ve stejné hustotě pohybuje na louce za bílého dne sika - když se holt podává nejlepší krmení široko daleko a nikdo nestřílí, tak žádná ohrada není potřeba. Viděl jsem video natočené mobilem a na první pohled jsem si fakt myslel, že to jsou krávy :shock: .
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od niva »

No, když má zdroje na ... "nejlepší krmení široko daleko a nestřílí" ... tak si evidentně stáhne zvěř ze široka a daleka než tedy začne střílet. Zřejmě si připravuje půdu pro nějakou "hoch" naháňku či jinou akci prodanou "lepším" lovcům.
Má sice vysoký stav zvěře v honitbě, ale také musí mít zřejmě zdroje i na pokuty, což ale může být někdy pro někoho nepodstatné.
Jen aby nežaloval sousedy, že nekrmením a lovem zapříčinily přezvěření jeho honitby.
Vážně i nevážně
niva
karel85
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 06.6.2011, 11:12
Bydliště: valašsko

Re: Tak to bude přesné sčítání...

Příspěvek od karel85 »

mělo by to být video z té honitby http://www.youtube.com/watch?v=xH2lI4ZcBu8
Odpovědět