Výběr kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od michalos »

Bylo by dobré napsat i pro jaký lov danou kulovnici budeš používat, jestli pouze čekaná tak je to věc vkusu jestli i naháňky apod. vybral bych spíše samonabíjecí a máš tak universál pro obě věci. Jinak jsem v rukách neměl z tvých jmenovaných Sako a líbil se mě nejvíc ten helix ale zase pokud nebudeš vyměňovat hlavně tak je to zbytečnost.
Arkadius111
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10.10.2013, 14:27

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Arkadius111 »

Potrebujem nejaku univerzalnejsiu gulovnicu aj na posed aj na hon...z toho pohladu sa mi javi Merkel alebo ten Borwning ako lepsia volba. Urcite chcem synteticku pazbu, co pri merkel nie je problem (model Alpinist) ale pri Browningu je k dispozicii len drevo...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od michalos »

Pokud tedy bys vzal do úvahy samonabíječku a chceš to jen v plastu (http://beretta.cz/index.php?mod=eshop&c ... rt&lang=cz) tak jediná cesta jak z toho ven za přijatelné peníze je značka Benelli Argo, se samonabíječek asi na vrcholu akorát u mě nezabodovala z toho důvodu, že se nedělá v ráži 8x57JS :?
Arkadius111
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 10.10.2013, 14:27

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Arkadius111 »

Ale ja som nechcel samonabijaciu, pokial viem bavili sme sa o Merkel a browning a to je priamotazny zaver, opakovacka...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od michalos »

V tom případě máš rozhodnuto....vem tu flintu, kde nabízejí to co chceš..... :wink:
luboslav
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 24.12.2012, 12:25

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od luboslav »

Arkadius a už si tú zlú poistku na Sauer 202 na živo vyskúšal? Ja som si prešiel presne tou istou dilemou ako ty a ked som ju vyskúšal a pušku hodil do pleca bolo okamžite rozhodnuté. Sauer 202 clasic, 8x57 IS. Včera som ju krstil, lanštiak zastal na 70 m, rutinne hodím pušku do pleca, bez nejakého "zdrhnutého" pohybu odisťujem, zapínam bodku, napináčik, rana na komoru. Prebehol 30 m a zhasol. Tá poistka je práveže dobre riešená, samozrejme nie pre zbrklého strelca, ktorý nevie čo má skôr robiť v triaške. Pre vystrieľaného poľovníka, je to potešenie, ide hladko a potichu.
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od fivlas »

Dobrý večer, a co by jste řekli na kulovnici Savage Arms 10/110 Trophy Hunter XP v ráži 308win? Vy co máte více zkušeností.
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Výběr kulovnice

Příspěvek od josefzenisek »

Potřebuju poradit s výběrem kulovnice. Chci si koupit novou 223, poraďte mi, jaká by byla nejvhodnější. Tel.: 724 00 95 23
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Shark »

V této ráži CZ 527 a podle vkusu lux, varmint, american. Sám mám american a naprostá spokojenost, lehká, přesná a mnou nejvíce nošená a používaná. V této kategorii zbraní myslím nemá CZ 527 konkurenci.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Jiří K. »

K té .223 záleží co chceš a kolik do toho chceš vrazit. Pokud chceš nějakou loveckou evropskou klasiku tak CZ 527.Jestli chceš varminta v plastu tak bych asi přitlačil a šel do Tikky rozdíl není až tak dramatický. Teda pokud v republice nějaká je.

To Fivlas: Neber to ve zlém. Tvé dotazy jsem zaregistroval na několika fórech, tedy pokud se jedná o jeden a ten sám nick.
Chceš momentálně nějakou kulovnici na přechodnou dobu, kterou pak patrně pošleš dál do světa. Tak zkus taky uvažovat o tom jak bude ten us low-cost dále prodejný. Ber to tak, že americký trh je rozdílný. Tyto kulovnice jsou jen spotřební zboží, jak to tady bylo již napsáno na jednu sezonu. Hlavně nevydrží, pažby jsou z měkkého plastu atd. Nejvíce vlastních zkušenosti mají střelci v ČR asi Marlinem XS a Rem 715 (770). Ostatní se objevily na trhu v ČR teprve nedávno a zřejmě jich nebude prodáno nějaké velké množství. Možná světlou výjimkou co se týče kvality bude Ventura od T/C, ale netuším za kolik se u nás prodává a zda se tu vůbec objevila.
Takže, moje rada buď si rovnou došetři a jdi do Tikky nebo se podívej na bazary. Zbraně z druhé ruky mají většinou jednu podstatnou výhodu můžeš si je vyzkoušet. Ke koupi si přiber někoho zkušenějšího ať Ti pomůže. ZKK se pak lépe zbavíš než nějakého Savage. Zkus se poptat třeba i na OMS v okolí starší myslivci si dávají inzeráty i tam. Kamarád tak sehnal Brno Z za 8.000,- Kč.
Protože Tvůj požadavek byl i lehká zbraň na šoulačky, tak na huntingu byly nedávno dva inzeráty na kulobroky Heym z váhou 2,6 kg .
Uživatelský avatar
téměř
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 11.10.2012, 22:20
Bydliště: Velké Březno

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od téměř »

taky něco do mlýna:nedávno jsem řešil ten samý problém,chtěl jsem novou flintu za málo peněz,koukal jsem na remingtona s plastem atd.taky jsem ty flinty, jak říkate pracovní,měl i v ruce.ale byla to hrůza,sice za deset tisíc nová flinta,ale první dojem na nule a už se mi z ní nechtělo ani vystřelit,tak jsem čekal dál a hledal v inzerátech kulovnice z druhé ruky,pak jsem narazil na inzerát,chlapík nabízel cz550 lux dva roky starou a rok střílenou,puškohled docter classic 8x56 rd,swenk montáž a řemen ,byla za třicet,ale stav nové zbraně,přehodnotil jsem svoje finance a zjistil že než si kupovat něco na rok a pak se toho nezbavit,tak to radši tuhle flintu,mám ji doma a vím že ji budu mít tak dlouho jak to jen půjde,je prostě super,než něco koupil s puškohledem který je na prd a vrážet do toho dalších dvacet tisíc za optiku a montáž.Radši kup co ti chlapy radí,něco čeho se budeš moc vždycky zbavit a něco co funguje a je to léty vyzkoušené.
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od josefzenisek »

Kluci, chtěl bych Tiku nebo Howu v 223, napište vaše zkušenosti a poznatky. Díky
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Kolegové prosím o názor. Švagr začíná s myslivostí (ve svých 37 letech se konečně rozhoupal, mám radost, definitivně ho asi zlomilo to prase, co jsem střílel na konci ledna a on byl u toho se mnou :D ) a požádal mě, abych mu poradil nějaký komplet kulovnice+optika s montáží. Nechci na to být sám, napíšete svůj názor? Rozpočet si stanovil (s ohledem na manželku a 3 děti :roll: ) na +-70.000,-Kč.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od kounek »

Já po vlastních zkušenostech bych mu doporučil, ať si koupí obyčejnou flintu, ale pořádnou optiku.

Protože po roce vymění levnou flintu a tolik neprodělá, ale kvalitní optiku si může nechat na pořád...

Za mě klidně CZ550 + pevná montáž + Zeiss victory 3-12x56...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Výběr kulovnice

Příspěvek od Hirc »

Meostar R2 2,5-15x56 4K kříž na šíně 32t
Innomount montáž 7,5t
CZ557 23t
----
62t
....nebo R1čku za 25t a pak by mu zbylo 21t na pořádný binokulár

Hlavně ať nezapomene koupit si pár krabek patron a vyrazí se s flintou sžít na střelnici.
Odpovědět