Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Bord »

K tomu rytí na pastvinách.Jsou samá ponrava teda aspoň u nás a je to znát v žaludcích černé.
8x57JRS,bordík
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

Každoročně.
Akorát sem je tam nikdy neviděl, ani neslyšel. Těžko říct kdy chodí mlsat. Každopádně s tím máme trochu problémy, páč to nejsou pozemky pro rytí :lol:
Obrázek
Obrázek
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

šikovní čuníci :wink: zajdi tam ve tři ráno a někde tam určitě budou :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo TTP,to je moje noční můra.Nějakej rok užasné problémy až co se v poslední době začlo mulčovat tak je to v klidu.Jinak ty prasata tam chodí po 23hodině je dobře patrný lisnáč v dálce.Buk či dub?Jak se nafutrujou tak jdou rýt,musí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Obrázek
Obrázek
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Koukám Zdeňku, že tam máte, ale přemnožený krtky.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Nejhořší je,že to zvládnou i za 2dny pak už to jen narůstá.Vybírají si dny,kdy na ně neni vidět mlha a po měsíčku.Jinak přesně mezi tím rytím jsou dva posedy.Tak můžeš jen poslouchat a pak se jít podívat jací jsou to šikulkové :lol:
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od MATOUS »

To teda koukám jaký tam máte pracanty aspon nemusite utrácet za naftu když to potřebujete přeorat.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Tam se berou dotace na TTP a ne na ornou půdu. :D
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

V pátek jsem se zúčastnil na pozvání naháňky, která mi už navždy zůstane v paměti. Byla to taková komorní akce, lovilo se v oklí lovecké chaty, v revíru na rozhraní okresů Louny a Rakovník. Hned v první leči jsem byl postaven na zpevněnou lesní cestu, s výhledem do svahu s listnatým porostem. První, co mě napadlo bylo, jak tu budu střílet, když jsem zvyklý lovit v rozlehlých polích a se střelbou mezi stromy nemám žádné zkušenosti. Bylo povoleno lovit sele a lončáka prasete divokého, veškerou zvěř jelena siky a škodnou dle zákona. Tiše stojíme na svých štontech, kolem nás probíhají 3 kusy vyspělé srnčí zvěře, kdy najednou příbíhá jelen sika, probíhá kolem střelců a zničehonic se zastaví asi 40 m přede mnou, ideálně na široko, vystavujíc komoru mezi dvěma stromy. Nevěřím svým očím, ale neváhám a střílím. Jelen se po ráně vzepne a odbíhá. Sousední střelec také vypálí ránu, ještě slyším pár kroků a ticho. Stojím a stále tomu nevěřím. Po chvíli příbíhá liška, vlevo stojící lovec po ní střílí, liška sáňkuje, neváhám a sotva ji dostanu do optiky střílím také. Zasahuji ji na měkko, liška se stočí do klubíčka a snaží se vykousnout střelu, která jí tolik pálí v těle.Tím se mi ztrácí z dohledu a vpravo stojící střelec se na to nemůže koukat a třetí ranou jí končí trápení. Konečně přichází řada honců a můžeme se jít podívat na zhaslého siku. Má prostřelenou komoru jedinou ranou - tou mojí. Druhý střelec přichází s omluvou, ke které nemá důvod. Jelen je zasažen první ranou, druhá byla chybená a střílel v dobré víře, protože neviděl značení po mojí ráně. Jelen dokázal odejít 70 m. Moje radost nezná mezí, můj první sika leží. Sika s raritní trofejí, protože první lodyha vidláka je na svém místě, ta druhá je vyvrácená směrem dolů. Ještě teď, když píšu tyhle řádky, se mnou klepe lovecká horečka. Pořád si přehrávám ten neuvěřitelný okamžik, který se odehrál tak rychle, že nebyl čas se rozklepat loveckou horečkou. Neuvěřitelná skutečnost, že jelen sika, který se u nás nevyskytuje a pro mě je "exotickou" zvěří, přiběhne a zastaví se 40 m přede mnou a nastaví komoru, se stala realitou. Sv. Hubertovi a Dianě budiž sláva a patří jim můj dík. Lovu zdar!
P.S. obrázky v trofejích
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

lovu zdar. Pekne :wink: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Lovu zdar.Moc hezký.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

Tak moc se nepisu, ale dnes jsem na vychazce narazil na prasatko a to na Hane moc neni. I kdyz letos tady asi dve basky metly selatka a ty se tady drzi. Soulal jsem nejvetsim ze ctyr remizu u nas cca 2 ha. Hodne srnciho sem tam zajicek. Muj pes Brita :P si to stradovala kolem me a pohoda. Asi 100 metru pred koncem zacala na miste hlasit hlubokym hlasem a na miste. Jinak srnci hlasi vysoko a v behu. Asi po deseti vterinach mi doslo ze to bude neco jiného. Zahodil jsem podperu, o vetve ztratil klobouk. Prase se divalo ze "svetel do svetel" psovi. Jak me usliselo otocilo a padilo pryc, pes za nim. Obihali me tak zase pres chvoji za nimi. Nakonec se mi podarilo dostat ven. Prasatko na 30 metru v behu a baaaac :D :D :D .Zije :) :oops: . No vyhralo. Pes ho hnal asi jeste 2 km k sousedum, ale potom na tom mokrem poli asi odpadla a vratila se. No aspon jsem vedel ze jsem minul. Jinak me potesil hlavne pejsek ze prvni stret s touto zveri zvladla na 1+. LOVU ZDAR
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

taky dobrý.Co to bylo zač,sekáč?
Odpovědět