Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

no bud pekne sele, coz neni nemozne. Ma se tady fajn :) . Nebo loncak cca 50kg
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Lotr »

Lovcův dík pánové! Je to opravdu silný zážitek na celý život.

4 patrol: Pěkný pokus, ale musím Tě zklamat, honitba má povoleno lovit siku japonského jako nepůvodní a tudíž nežádoucí zvěř na základě povolení orgánu st. správy myslivosti dle § 39 zák. 449/2001 Sb. o myslivosti.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Perník »

to Lörinc : Copak to máš za šikovného pejska?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

no muj pes Brita ( jak ji s oblibou rikam - podle filmu Pupendo ) je 9 leta fena CF. S tim selatkem to zvladla pekne. Ale do lesa a kukuric bych o ni mel strach, protoze je to lovecke pako a proste neuhne. Ale kun a kocicek uz par mame :wink: a bez flinty.....
P.S. a Brita se fakt jmenuje.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Včera večer jsem po delší době vyrazil opět na čuníky,asi okolo půl dvanácté.Po cca hodině šoulání jsem před sebou po pravé straně od cesty zaslyšel zapraskání,zastavil jsem se a naslouchal s očekáváním,že se začne ozývat funění... Taky,že jo.Byla tma jak v pytli,tak jsem se musel řídit jen sluchem,ale nedařilo se mi přesně určit místo odkud to jde a v tom jsem uslyšel kvíknout sele na levo pod cestou.Popošel jsem potichu na kraj cesty a slyším jak asi 20 metrů ode mně jsou prasata.Zapírám pažbu do ramene a rozsvítím baterku,mezi buky stojí asi dohromady deset kusů.Na světlo vůbec nereagovali a v klidu pomalým krokem šli v mém směru dál pod cestou.Mohl jsem si doslova vybírat,ale chybička se vbloudila.Byla trochu mlha a to stačilo k tomu,abych v puškohledu vůbec nic neviděl.Za zády mi mručí to prase,který jsem slyšel jako první,otáčím se,svítím směrem odkud se to ozývalo,ale nic nevidím.Na sto procent to byl kňour,doufal jsem,že ho alespoň zahlídnu,ale neviděl jsem ho.Mezi tím si ten zbytek prasat pomalu odkráčel.
Musel jsem je nechat jít,ikdyž byli tak blízko a věděl o mně jen ten kňour,kterej se potom vypařil jako duch.I přesto jsem měl z toho dobrej pocit,možná lepší,než kdybych ulovil.
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Pili »

Dnes jsme po nočním sněžení obeznali 5 divočáků ve křoví na nízkém pahorku uprostřed pastviny. V devíti lidech jsem ho obestoupili, dva kolegové se psy šli po stopách. Podařilo se vyhnat všechny, slovili jsme 3 lončáky, jedno sele a bachyně odešla bez rány. Parádni zážitek. Bohužel nám ho zkazila skutečnost, že nějaký debil nám podřízl a skácel pět let starou, zateplenou kazatelnu. Měli jsme jí uprostřed lesů, k nejbližší vesnici to je přes 3km. Přesto někdo nelenil, přinesl si motorovou pilu a podřízl jí...
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od martinh »

Tak včera večer jsem vyšel na poslední čekanou tohoto roku, trochu symbolickou, snad jsem chtel podekovat Dianě s Hubertem za myslivecké zážitky v tomto roce. Hustě pršelo, živou duši by člověk nevyhnal. Já mám ovšem takové počasí rád, jak my říkáme, prasečí počasí. Oni v dešti prasátka rádi chodí.Sice už na vnadišti hodně dlouho nebyli ale přeci jsem se vydal. Všude bylo mrtvo, ani srnčí ani mufloni nepřišli, pouze kapky deště bubnovaly do střechy kazatelny. Ve 22 hodin pozoruji okraj lesa a v dálce jsem zpozoroval jak vytahuje rudl černé. Napočítal jsem jich 17 a ještě pak sli nějaké. Takže něco kolem dvacítky. Pomalu se přibližovali, nechvátali a pomalu obcházeli vnadiště. Vítr nebyl taky nic moc tak jsem zamířil na jedno sele, které stálo na široko a vystřelil. sele zůstalo ležet v ohni a odkazovalo, rudl popoběhl a zůstal stát. opět jsem namířil, ale nakonec jsem si řekl: jedno přeci máš. Tak jsem prasátkům zamával, poděkoval za přízeň lesních patronů, která mě provázela nejen včera ale i celým rokem. Byl to v letošním roce třináctý kus černé zvěře. Lepší tečku na závěr roku jsem si snad ani nemohl přát.

Všem účastníkům fóra přeji spoustu mysliveckých zážitků v roce 2010,Lesu a Lovu zdar!
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od johnyc77 »

Pěkné lovu zdar..
Mě se včera povedlo ulovit srnu se srnčetem.. Srnče mělo pouze 8kg.. proto jsem se rozhodl ulovit i srnu..
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od savazka »

Pánové četl jsem si pár stránek zpátky o vašem lovu na pastvinách. Nevím jak to máte u vás, ale v mém revíru jsou pastviny obehnané dvojitým drátem pod proudem a za celý letošní rok jsem tam viděl akorát dva zajíce, ani srnčí tam není. Kudy se tam zvěř dostane, když ty dráty "kopou"? Lesu!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Pili »

SAvazka: jedná se o staré pastviny, které se už asi 10 let nevyužívají k původnímu účelu. Název jim ale zůstal.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

Když je to jenom lankem s trochu pod proudem, prasata to bezproblémů přerazí, a u nás to i srnčí podleze bez problémů. Na pastvinách není problém potkat srnčí,dančí i černou, je pravda, že někde už ani ty krávy nejsou jsou jen ohradníky a mnohde aji nefunkční, ale opravdu to není problém zvláště pro černou pokud to není dvoustupnove silnejsi lanko
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

U nás pravidelně chodí černá ryt za nabitej ohradník,zřelmě je to přes jejich srst nekope a srnčí to pravděpodobně přeskočí.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od savazka »

Zajimavé, nevím, já tam vážně nikdy neviděl ani běh. Byl jsem tam pravda na čekané sotva pětkrát, ale kde nic tu nic. Je to škoda, ohradník nám zabírá dobře 20% honitby a je to prakticky mesíční krajina... Mrknu tam zase až napadne, snad aspoň lišky by tam mohly zabloudit, těm by to nemělo vadit. Lovu!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Zvěř si musí,ani jí nic jiného nezbývá na krávy a ohradníky zvyknout.Jinak pro černou v migračních cestách žádný problém a v zimě je dokonce vyhledávají.Srnčí se často zamotá a zranuje se.Mrzí mě,že je to vlastně ekologická cinnost na které se berou nemalé dotace a nikdo nedonutí majitele po pasení dráty zbalit.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Zdenku, to je smutná pravda.

A u nás si to srnčí zvyklo a kopající ohradníky podleze. Dančí naprosto přestalo na tato místa vycházet.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět