jak přebíjet střelivo

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

Shivo může? napsat jakou zbraní a v jaké ráži to bylo nastříleno těch 4,23mm. To je nádhera. Počítám, že to nebude flinta za 30000,-kč :lol: ještě by mě zajímalo, jak spočítali, těch pět ran, když je to vlastně díra do díry (nijak to nezpochybňuji, jen mě to zajímá). Ale neskutečná přesnost. To muselo zahřát toho dotyčného u srdce.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

Shivo může? napsat jakou zbraní a v jaké ráži to bylo nastříleno těch 4,23mm. To je nádhera. Počítám, že to nebude flinta za 30000,-kč :lol: ještě by mě zajímalo, jak spočítali, těch pět ran, když je to vlastně díra do díry (nijak to nezpochybňuji, jen mě to zajímá). Ale neskutečná přesnost. To muselo zahřát toho dotyčného u srdce.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

Shivo může? napsat jakou zbraní a v jaké ráži to bylo nastříleno těch 4,23mm. To je nádhera. Počítám, že to nebude flinta za 30000,-kč :lol: ještě by mě zajímalo, jak spočítali, těch pět ran, když je to vlastně díra do díry (nijak to nezpochybňuji, jen mě to zajímá). Ale neskutečná přesnost. To muselo zahřát toho dotyčného u srdce.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

Shivo může? napsat jakou zbraní a v jaké ráži to bylo nastříleno těch 4,23mm. To je nádhera. Počítám, že to nebude flinta za 30000,-kč :lol: ještě by mě zajímalo, jak spočítali, těch pět ran, když je to vlastně díra do díry (nijak to nezpochybňuji, jen mě to zajímá). Ale neskutečná přesnost. To muselo zahřát toho dotyčného u srdce.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

raze 6PPC
http://www.sniper.cz/WBC9/WBC9/index.html
80% Kelbly rifles.
ca 3000 USD bez dopravy, cla a DPH. Myslim si ze opravdu dobra cena.

cekam na dve flinty 6PPC a 6.5-284
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

díky Shivo, opravdu krásný zbraně a pěkný závad a prostředí. Mít tak prachy, tak jdu do toho.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

díky Shivo, opravdu krásný zbraně a pěkný závad a prostředí. Mít tak prachy, tak jdu do toho.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

no ono u nas jsou ty penize vzdy limitujici faktor. Ale kdyz si uvedomis kolik stoji treba TRG, jez co se tyce presnosti je min o 2 tridy nekde jinde, nebo RPA jez co stoji stejne penize, (taky se ale RPA zavery pouzivaji na Long Range BR) tak 2.800 USD neni zas tak drahe (zvlaste pri dnesnim dolarovem kurzu) radove 56.000 + 2.000 clo + 10.000 doprava (nevim, to hadam) rekneme 70.000 + DPH 14.000 tak jsi tam za ca 85.000kc to si myslim ze je velice slusna cena za flintu co strili 0.1-0.2 MOA :-)

http://kelbly.com/rifles.html
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

4,23mm

Příspěvek od US OPTICS »

samozřejmě, že souhlasím Shivo, ale jak jsi psal, limitující je objem finančních prostředků, ale snad se jednou zadaří a pošlu Ti objednávku na takovou zbraň, protože 0,1 - 0,2 MOA je fakt super představa.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Händler + Natermann

Příspěvek od duch Pampuch »

Nemate nekdo praktickou zkušenost (na strelnici) se strelami od firmy Händler + Natermann?- http://www.hn-sport.de.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

problem s matrici

Příspěvek od duch Pampuch »

Koupil jsem dvoudilne matrice od Hornady a nyni jsem to zacal zkouset, v prvnim kroku zalisovat strelu do nabojnice a zkusit jak beha naboj pri prebijeni ze zasobniku a narazil jsem na nasledujici problem:
ladil jsem jak moc dolu ma sjet matrice ale vysledek byl but volna strela nebo rozmackla nabojnice s volnou strelou, nyni nevim co delat a napadaji me nasledujici moznosti:
a) spatny uhel na zalisovani krcku nabojnice v matrici
b) matrice je urcena jen na strely s drazkou
c) jsem levej
d) musim jeste dokoupit nejakou matrici na stazeni krcku
vysledky jsou na:
http://album.volny.cz/duch_pampuch/brow ... wse_page=0
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Napadá mě rozdílná délka nábojnic, to by vysvětlovalo volnou střelu v jednom případě a zborcenou hilznu v druhém případě při stejném nastavení matrice. Jinak je opravdu třeba přitahovat pomalu.
Ta volná střela je celkem divná, většinou drží dobře i po nalisování do krčku bez zakrou?ení.
tož tak
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Edelweiss píše:Jsi opravdu šikula,takže to nejprve nastav.Při odzápalkování si namázni krček indulonou a postupně dotahuj matrici tak až se ti to otře u ramen,dál už ne.Nastavení finálního zasazení střely,vy?roubuj z matrice šroub co dává zapu?tění střely,vem jeden tovární náboj.Dej ho do dr?áku a nastav do krajní horní polohy,potom na něho našroubuj matrici a nakonec ten zadní šroub,tím máš nastaveno (na hrubo bez OAL atd).Až tohle zvládne?,může? pokračovat dál.
Sikula jsem to je samozdrejme to je po tatinkovi. Stacil jsem rozmackat asi jenom 15 nabojnic, ale ty se nepocitaj byly stejne naprd (stare zapalky) :D .
S tou indulonou chapu, podobny princip jako pasovani na barvu, akorat mi nesedi jak pises pri odzapalkovani-to by se tykalo kalibrace, kde problem nebyl. Nemelo tam byt po odzapalkovani? Ja to zkousel ladit po cca 0,5mm zajizdet stale hloubeji do matrice a to bylo asi spatne. Takze to zkusim jeste jednou, lepe a precizneji, nikoli zemedelskym zpusobem. S usazenim strely jsem si chtel poradit takto: do nabojnice dat na moji OAL strelu, zakapnut lepidlem a pak na ni nastelovat zapusteni strely, coz je zhruba to co ty pises, ale tak daleko jsem se nedostal :(
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3414
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Pokud přebíjí? střelu bez drážky, je krimpování osazovací matricí poměrně problematické. Pokud to dělá? v jedné operaci a dělá? silnější zaškrcení, zpravidla to končí zborcením krčku. Čím je střela tvrd?í, tím je problém markantnější. Pokud si to představí?, tak tlačí? do krčku již z části zaškrcenou střelu a pak povolí krček. Toto lze ře?it dvěma způsoby (pominu osazení bez zaškrcení) Dokoupit speciální matrici na zaškrcení (např. Lee factory crimp die) a v osazovací matrici použít jen osazení bez zaškrcení. Tento způsob je naprosto bez problémů. Je jen potřeba kontrolovat stejnou délku nábojnic, aby zaškrcení bylo vždy stejné, ale to platí obecně. Druhý způsob, za?roubuj matrici jen tak hluboko, aby při osazení střely nedošlo k zaškrcení. Takto osaď všechny náboje. Potom vy?roubuj osazovací šroub, přitáhni matrici na požadované zaškrcení a proveď pouze zaškrcení. I v tomto případě při silném zaškrcení mohou nastat problémy. Chce to trpělivost, ale o to je to větší radost, když to začne chodit podle Tvých představ.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Panove dekuji za rady, zrada byla odhalena :idea: , spatne jsem kalibroval krcek prvni matrici (respektive zvenci nekalibroval) a neuvedomil jsem si ze se strala prakticky zatlacuje do stazeneho krcku. Ja myslel, ze se vklada do volneho krcku a tam se matrici utahuje.. Priste si ty matrice nejdrive poradne prohlednu a zamyslim, jak funguji...
Odpovědět