Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak jsme byli včera večer na prasatech (chodí teď jak na drátku, pšenice ve stadiu mléčné zralosti je neodolatelná). Kamarádovi jich přišlo 50, jedno střelil a mě o kus dále 10. Bohužel pro mě, už byla příliš velká tma, takže jsem nemohl střílet. Snad to dnes večer vyjde. Jdeme znovu.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Já jsem měl smolný víkend. V sobotu mi na krmeliště přišel rudl,větší baška,čtyři lončáci a selata.Dva lončáci byli úplně žlutí a dva žlutí s černými skvrnami a selata byla taky půl na půl. Na jednoho lončáka jsem zmáčknul a zbytek utekl. Šel jsem se podívat na nástřel,tam ani kapka,ale před krmelištěm ve vzdálenosti asi 5 metrů byla klasická tmavě červená barva a řekl bych,že i docela dost.Měl jsem za to,že je to čistá komora se zásahem srdce a že prase bude ležet někde hodně blízko. Po 30 minutách volám kamaráda se psem,co 50 metrů,to pár kapek barvy. Po 400 metrech jsme zvedli dva kusy a kamarád pustil psa. Hnal je asi dál tři kilometry,za hlasitého hlášení,ale pak na jednou ticho. Čekali jsme asi dalších dlouhých 40 minut,ale stále ticho. Byli už tři ráno,tak jsme to zabalili a zpátky k autu,kde na nás čekal pes. Nedokážu si představit,kam to dostal,protože kdyby byl trochu více zraňenej,tak by ho pes zastavil.
Ráno to ještě zkoušel druhej kolega s BB,ale po hodině to vzdal. :( :(

Včera jsem jel znovu sednout,ale na jiné místo. Po cestě jsem srazil srnu,rozbil auto a celou noc jsem v lese nic neviděl. :(
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

To bude slezina a hodně nízko.Zhasne a to brzo.Měli jste pár hodin vyčkat.Ale takové věci se běžně stávají.Člověka to mrzí,ale to je život. :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Z tý sleziny je barva skoro černá, navíc slezinu samotnou bez poškození žaludku prakticky trefit nelze, možná to mohla být i škrtnutá játra, ale to by barva byla hrubá, zkoušel jsi to ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Ta barva nebyla do černa,tak jak to bývá u jater,byla to naprosto stejná barva jako u průstřelu srdce. Škoda,že jsem to nevyfotil,kdyby to byla játra nebo trávník,leželo by do 100 metrů,ale honič ho hnal odhadem dobrý tři kilometry a do kopce. Otázka jen je,jestli si z těch dvou vybral to postřelený. Je to stará zkušená fena,která má za sebou už víc než 100 prasat.Tyhle špatný rany mě fakt mrzí. Kdyby bylo chladno,tak bych samozřejmě počkal do světla,ale byla horká noc a chtěl jsem ho najít co nejdřív.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Když jsme u toho zásah mohl být kdekoly,stačí zasáhnout některou žílu.I prase střelené na trn dobře barví.Viděl jsem zasaženou kýtu,střelec tvrdil že to byla komora,dostřelilo se po týdnu.Slezina se dá trefit bez záshu bachoru u prasete je to 2cm před koncem břicha.Dostřeleno za 2dny v zálehu.Barvilo 3km a to dost.Čím jsi střílel?
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Střílel jsem 243w. Ještě abych nezapomenul, poslední barva byla loužička v průměru 5 cm.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud by to byla i horší komora tak dobře víš,že to po W daleko nejde.Tím spíš si myslím,že jsi mu přetal žílu.Jednou se mi stalo,že jsem prase odplecil, barvy jak z vola až mi nebylo věřeno...mysleli,že jsem ho odnesl.Prase se nikdy nenašlo,jen já po týdnu našel kousek lopatky proto mohu říci,že se to tam zamotalo ,prase šlo tenkrát proti mě.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Mr. Fox »

muže to být i rána těsně pod hřbet... nedávno se to stalo známímu seděli sme kousek od sebe... po výstřelu sem se za ním šel podívat a prase nikde... barvi bylo všude plno a prase nikde.... pes šel po barvě nějakých 200m a pak se barva ztrácela byli tam jen drobný kapičky.... prase střelil jinej kolega o týden později... rána byla těsně pod hřbet přesně mezi žebrama a střela pouze přeťala nejakou cevu.....
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od RADEK »

Něco podobného se mi taky stalo loni v srpnu prase 35kg bachynka až při dohledávce jsem zjistil že měla selata byla střelena šikno ze předu pod plec a tou ven.Na nástřelu hodně barvy prase jsem nechal 2hodiny a poté šel dohledávat zvedl jsem ho 50m od nástřelu ale šlo proti silnici a nemohl jsem ho dostřelit v místě zalehu a k němu barvy hodně ale od zvednutí teměř žadná.Pes šel za ním a po pul hodině se vratil tak jsem myslel že je ztracené ale přece mi to nedalo a vratil se zpět na nástřel a znovu hledal při příchodu na nástřel jsem zvedl 3 selata cca10kg což byl asi duvod proč bylo tak blízko nástřelu po bližším ohledání jsem našel několik ulomkú z lopatky o místa zalehu cestou kudy odešlo.Dojel jsem pro jiného psa který prase zvedl po asi 800m metrech v hustejch keřích ale když jsem došel blíž tak prase odešlo po dalším asi kilometru se nam ve smrkovém nálet podařilo k praseti dostat ale byl pes blízko a nešlo střílet prase na nás několikrat zaútočilo a kamarádo koslo do nohy běhalo a třech ale jako kbyby mu nic nebylo.Nechali jsme ho byt a šli tam za 3hodiny podařilo se ho psovy zvednout na kraji lesa a vyhnat na louku kde se už dalo dostřelit.Myslím si kdyby tam nemělo selata tak už jsme ho nikdy neviděli.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od figi »

Chlapci, prosím, čtěte to po sobě, takhle prznit češtinu ... Nedá se to číst.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Climber »

Tak včerejší ranní čekání stálo za to. Celkem: 4 srnci, dvě laně, telko a 11 jelenů. Z těch jelenů jsem byl docela "štauf".
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, včera jsem si šel sednout na kazatelnu před les do pšenice. U lesa se teďko pšenice dostává do ,,správné,, zralosti pro prasátka a tak jsem doufal, že nějaké ty prasátka uvidím. Lovit se nedá....přes 1m vysoká. Jenom jsem se chtěl podívat a slyšet jak v pšenicí povídají. Ve 21.30 slyším zlesa dost hlasitý zvuk šustění směrem kolmo na hranu lesu ke kazatelně kde sedím a tak tedy přikládám dalekohled k očím. Vytahuje odhadem lončák, který se zastaví cca 3vteřiny na hraně lesa a pole s pšenicí. Nemožné detailně přečíst ale váhu odahaduji max do 60 kg......koukám jestli je samotné, ale není...za ním cca 3 kg selátka, která skáčí do pšenice jak do vody za bachyní. Odhadnete datum metání ?
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od martinh »

podle skaákaní selat do pšenioce se těžko odhaduje datum metaní :lol: :lol: :lol:
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Žanek »

martinh píše:podle skaákaní selat do pšenioce se těžko odhaduje datum metaní :lol: :lol: :lol:
a co ty tři kila vtipálku :lol:
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Odpovědět