Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Bohužel ani ty 3kg toho moc neřeknou :wink:
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Žanek »

Zdenek41 píše:Bohužel ani ty 3kg toho moc neřeknou :wink:
no když se narodí mají asi kilo, prvních 14 dní se pouze kojí a jejich váha se přinejmenším zdvojnásobí. tzn. když je viděl 14.7.2010 tak lze dobu metání odhadnout na druhou polovinu června - pokud se ve váze sekl tak se i odhad metání bude posouvat, ale nevěřím, že by tříkilová selátka mohla být třeba starší než měsíc - ne v našich podmínkách.
Jestli plácám nesmysly tak mě opravte.......
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

Růst selat se především odvijí od vyspělosti bachyně. Pokud je to lončačka,která má šest selat a napuštěné tři struky,tak se ta selata mohla narodit i v květnu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Velice správně a přidám ještě jedno moudro hádat se nevyplácí :wink: Co když jsou to třeba selata od ustřelené bachny ty se najedí až jsou všechny vlastní selata najedená a to ještě špatně.V přírodě se kakulačka nevyplácí a neplatí žádný výpočet.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od romann »

Tak na včerejší čekanou asi tak brzo nezaponenu.Seděl jsem od osmé hodiny u lesa že by mohl vytáhnout nějakej odstřelovej srnec a do tmy jsem neviděl vůbec nic akorád mě párkrát přeletěl vojenskej vrtulník a samozřejmě hodně komárú. Za tmy vlese kviklo prase tak si říkám třeba vylezou bohužel taky nic. Říkám si no nic du dom je pul dvanácty ráno du znova chodí sem liška ale jenom ráno. Ještě asi kilometr k autu a jedu dom. Kousek po polňačce už sem skoro na silnici rana do podvozku ale takovejch už bylo je to dobrý dívám se na kontrolku oleje nesvítí v jedu na silnicu ještě asi sto metrú a je to v p..... červená olejnička už svítí.Volám dom manželce at mě přide odtáhnout ta má hroznou radost a vůbec nenadává ještě mě ted zvoní v uších.Takže octávka stojí před barákem a já jedu zhánět vanu atd. abych mohl večer zase vyrazit doufám teda.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od roedear »

Včera večer jsem šel přisypat čuníkům a posedět. Po cestě jsem opět zvedl srnce, který se rozhodl, že bude pravidelně zalehlý 2 m od lesní cesty (už asi po páté), jinak jsem viděl jednu srnu a jednu laň.
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od dušan »

Jednoho prosincového dne jsem volal známému,že si jdu sednout na Vysokou/kazatelna/,kde byla zavezena fůra žaludů,obilí a kaštanů a budu čekat na divočáky.Počasínebylo zrovna pěkné,vítr,mráz a začala se dělat místy mlha.Sedím na desetimetrové kazatelně a pozoruji okolí,bylo zataženo a nebýt sněhu nebylo by pomalu na zoraném poli nic vidět.Po hodině čekáníjsem viděl dvěstě metrů od kazatelny dvě lišky,to bylo vše.Vítr se pomalu uklidnil a občas se ukázalo srnčí ale černá nikde.Po další hodině čekání bylo slyšet v lese praskání větviček a na kraji lesa se ukázala prasata a už se ženou na haldu .Tak jsem si připravím kulovnici a dalekohledem hledám nějaký samotný kus.Přiběhlo jich asi třicet a velké kusy neustále odrážejí selata z haldy a jak si tak nemohu vybrat tak najednou padla mlha a nebylo vidět nic jen velkou chrochtající skvrnu na hromadě krmení ale střílet nešlo,protože nebylo poznat co je co a střílet jen tak a nevědět do čeho jsem nechtěl.Tak jsem tam seděl a poslouchal koncert krmících se divočáků.Stále jsem doufal,že se mlha rozestoupí a já budu moci střílet.Asi po dvou hodinách jsem slezl a nechal divočáky bez rány.Děkoval jsem za krásný zážitek i když jsem nic nestřelil.Druhý den volal kamarád,že si myslel,že jsem myslives a na chovatel černé zvěře,který se dívá jak z haldy mizí krmení.byl se tam ráno podívat a z haldy nezbylo nic.Tak jsem mu pověděl o té mlze .bude pokračování.
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od dušan »

pokračování prasata v mlze.Druhý den jsem se vydal na čekanou na to samé místo.Doufal jsem,že se černá ukáže i dnes i když bylo po haldě.Po hodině čekání jsem nedoufal,že se něco ukáže ale po další hodině jsem uviděl čtyři kusy černé zvěře jak postupují pomalu přes pole,tam kde byla halda krmení.Černá brala zbytky po včerejší hostině a já si připravil kulovnici a vybral a vybral si asi třiceti kilové sele na místě kde se nacházela černá nebyl žádný sníh a já dlouho nemohl rozeznat,kde je bachyně a kde selata,ta stála co jsem nakonec poznal vlevo a tak jsem si vybral kus na pravé straně ale stále jsem nemohl rozeznat,kde má palici,až po chvilce se pohnulo a já ho střelil na krk.zůstalo v ohni a odbíhající zbylé kusy černé se zastavili na kraji lesa a bachyně čekala zda se k nim sele nepřidá,po chvilce si bachyně odvedla zbývající selata do lesa.já slezl z kazatelny a po vyvržení a poslední poctě si odvezl sele domů. Lovu zdar.
milan-sparta
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.10.2008, 11:30

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od milan-sparta »

Ahoj, přikládám lovecký zážitek mnou uloveného životního srnce, kterého jsem vložil do trofejí.
Srnce jsem obeznal ( okolo 23.7. ) náhodně při čekání na černou zvěř u malého lesíka, který byl dokola obsetý pšenicí. Nečekal jsem to, ale srnčí říje byla v plném proudu. Jen co jsem dosedl, tak vidím, tak 3 letého slabého šesteráka supí a honí srnu v pšenici. Po asi 10 minutách neustáleho honění srnec ze srnou zaběhl do lesa. Chvilku nic a za chvilku znovu slyšet supení...říkám si opět žene ten samí srnec srnu ke mě. Omyl byl pravdou...Z lesíka vyběhla srna a ihned za ní srnec, u kterého jsem si nemohl povšimnout výrazné výsady směrem dopředu nas světla. Takto to pokračovalo celý týden....bylo vůbec vyjímkou, že jsem před tímto srncem mohl spatřit dříve popsaného šesteráka, neboť všichni srnci se tomuto vyhýbali velkým obloukem. Stalo se asi 2x za týden, že jsem srnce vůbec neviděl...ale doufal jsem, že zůstane. Pšenice byla dost veliká...pro lov jsem byl rozhodnutý den co den, ale prostě se bezepečně a bez rizika ( do vysoké pšenice ) nedalo zamířit. V Neděli jsem 1.8.2010 jsem opět vyrazil...kamarád mi říkal, že má obeznanéo srnce a taky raritu, tak jsme vyrazili každý na svého a v duchu jsem si říkal, že by jsme tu Neděli mohli slavnostně zakončit s pořádným přípitkem. Srnec mě ten večer nezklamal a opět jsem ho spatřil - na dálku na louce cca 350m a pak zašel z louky do lesíčka. V 19.15 slyším padnout ránu..kolega mi 19.30 píše, že ulovil srnce - raritu. Já stále čekám ...za 10 min jsem slyšel v lese divoké honění a praskání směrem k mé kazatelně, která je vzdálená cca 70m od kraje lesa. Vylítnul roček a za ním obeznaný srnec na kterého jsem čekal. Poprvé za celý týden byl takto blízko. Stačil jsem poprvé přečíst, že má ještě na pravém parohu malé výsady u pučnice a nad ní ještě jednu. To mě ještě více zvedlo tep, který už mi tak lítal v horních otáčkách...jedničku hnal srnec přímo okolo mé kazatelny pšenicí a teprve teď jsem zjistil proč se zde žádní srnci neobjevovali. Výsadu, kterou má lomenou nad světla používal jako velice silný nástroj při honění a srnce přímo nadzvedával parohem. Po asi 200m ho nechal jít, ale jednička bekala, jak jsem nikdy neslyšel. Ukrutný řev až jsem se obával, že ho parohem probodl. Vracel se zpět..nyní jsem věděl, že pokud půjde stejně odkud přišel, tak bude možnost u lesa srnce odlovit. Srnec se sice otočil a šel zpět, ale pak šel v ose přímky s kazatelnou na nějakých 200m, kde mu v pšenici byla vidět pouze hlava. Pokračoval dál směrem do trávou zarsotlé pšenice, kde už nebyl vidět vůbec. Zarostlá pšenice vedla až k lesu, kde byl cca 15 m úsek kde pšenice byl komplet sešlapaná od černé zvěře. Doufla jsem, že se zde mohl srnec objedvit. Diana mi byla nakoněna...na slehlou pšenici vyšla srna a za ní můj srnec, Chvliku chodil pomalu za srnou..pak srna odešla zpět do zaroslté pšenice a srnec zůstal stát na široko na nějakých 120m. Nedokážu popsat jak mi v tu cvhíli mlátilo srdce, ale puškohled jsem ustálil na komoře srnce a padl výstřel. Následovalo hrobové ticho. Jako kdybych ukončil veškerý život v této části honitby. Šel jsem se podívat na nástřel a srnec ležel v ohni. S otevřenou pusou jsem nevěřícně zíral na paroží srnce...předal jsem srnci poslední poctu a již klidnější jsem si vyhutnával Nedělní podvečer. S kamarádem jseme to řádně zapili neboť on slovil taktéž desateráka. Děkuji Dianě a LOVU ZDAR
CZ 550 FS .308 W; Meostar R1r 3-12x56 RD
Český fousek - BAD ; Patterdale terier - Brit
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od hanmilan »

Milane, přeju Lovu zdar ! Životní srnec a moc pěkně si to napsal. Když to pošleš s fotkou do Myslivosti, každému myslivci srdce zaplesá, určitě budeš mít slušnou šanci se umístit v soutěži rarita roku a ještě dostaneš honorář na pořádnou oslavu :D
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tomfi »

Hezky napsané Milane. Opravdu životní srnec.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od argonaut2006 »

Zdravím snad Vám nebude připadat můj zážitek příliš všední pro mě je ale nezapomenutelný jelikož se jedná o můj vůbec první úlovek myslivcem jsem zhruba 3 měsíce.Všechno začalo ve čtvrtek večer kdy jsem jel přes noc nonstop 11h z dovolené v Itálii po příjezdu do ČR hned telefon od kamaráda z družstva že včera dělal balíky na posečené pšenici a že tam je dost ochozů ať to jdu zkusit domů jsem dorazil asi v poledne jenže navečer jsem celej utahanej po té cestě usnul ale otec také myslivec mě asi v 21:00 vzbudil že to půjdeme zkusit vstávat se mi tedy moc nechtělo ale za 15 minut jsme seděli v autě.Auto jsme nechali dost daleko od pole otec si zapálil cigaretku samozřejmě kvůli přesnému určení směru větru :) pomalu jsme vyšli k poli došli jsme na horizont odkud bylo vidět pěkně na celé pole vezmu dalekohled a už počítám cca 25ks černé zhruba uprostřed pole nadešli jsme si pro dobrý vítr a začali pomalu přistupovat k té tlupě asi 300m od ní se otec zastavil řekl ať jdu dál sám že mě bude pozorovat zpovzdálí snažil jsem se pomalu tiše postupovat blíže a u toho využívat balíky slámy jako dobrý úkryt když jsem byl asi 100m od nich schovaný za balíkem rozhodl jsem se že dál nepůjdu zkusím vyčkat na pohyb tlupy vezmu dalekohled obeznávám tlupu 3 bachyně ta vedoucí opravdu velká můj i otcův odhad 130kg každá měla zhruba 6 selat zajímavé bylo jak velikost selat odvíjela od velikosti bachyně zhruba 100m od této tlupy bylo 5 lončáků a úplně na konci pole jeden osamocený velký kňour.Zhruba po deseti minutách co jsem je pozoroval se tlupa dala do pohybu směrem ke mně beru Rösslera do ruky opřu o balík zapnu bod přejíždím tlupu rozhodnu se pro sele jenže nervozita děla své jaksi se celý klepu kulovnici odložím snažím se to rozdýchat po pár minutách beru kulovnici opět do ruky mířím v tom mi začne vibrovat telefon v náprsní kapse :) počkám až dovibruje pak rychle usadím bod na jednom ze selat a střílím vidím jak se sele otáčí na hřbet odkazuje a pak ho ztrácím hned přebíjím ale sele nikde nevidím po chvíli přijde otec jdeme se s baterkou podívat na nástřel sele leží v koleji po traktoru proto se mi ztratilo zůstalo v ohni otec mi předává úlomek sele dostává poslední hryz a oba spokojeně vyrážíme domů.Sele po vyvržení vážilo 23kg střeleno Rössler Titan 8x57JS střela Hornady Interlock střeleno těsně za plecka poškození zvěřiny téměř žádné bez podlitin Sv. Hubertovi a Dianě budiž sláva a patří jim můj dík.Lovu zdar!
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od johnyc77 »

Argonaut - Lovu zdar.. S tim Interrlockem máš první kus nebo více? kdyžtak mi písni do SZ, já je mam taky nově přebité a chtěl bych nějaké reference..Díky
Také přidám svůj lovecký zážitek, který jsem měl možnost zažít o víkendu na čekané.. V pátek jsem vyrazil na svoje oblíbené místo pod vesnici, kde bydlí má babi.. Konečně tam totiž posekali pšenici a já se 100% jistotou, že tam něco ulovím, šel na kazatelnu.. Vyrazil jsem kolem 19 hodiny, a už jsem měl venku asi 3 kusy daňčího.. Usedám na kazatelnu v 19:15 a během chvíle se mi objevilo v dáli spoustu kusů srnčího.. Asi v půl 9 mi naproti kazatelně vytáhl kus srnčího a po kratším pozorování jsem zjistil, že je to srnec, který se mi zdál odstřelový, ale už bylo dost šero, tak jsem si nebyl 100% jistý.. Po půl 10 lezu z posedu dolů a jdu směrem k domovu rozhodnut, že to zkusím ráno.. Ráno budík na 5 hodinu, vstát a během chvíle lezu po stejném žebříku jako večer.. Dlouho nebylo nic vidět, jelikož bylo zataženo a chvílemi pršelo.. V dáli zase vidím spoustu kusů, ale ten "večerní srnec" nikde.. O půl 8 lezu dolů a pomalu si to šinu k domovu.. Kousek pod vesnicí, kde je řepkové strniště vidím SRNCE HONIT SRNU A POCHVÍLI JÍ POKLÁDAL.. Stalo se vám to taky někdy ? Nevěřícně na ně koukám a pochvilce jsem se dal zase směrem k baráku.. Píšu taťkovi, že jsem viděl podle mého odstřelového srnce, ať večer vyrazí na tu samou kazatelnu, protože já musel jet na fotbal.. Samozřejmě jak to tak bývá, když člověk spěchá, přijel jsem déle a hned jdu na sedačku, kde jsem čekal, že mi vyjde nějaký daněk.. Když jsem byl asi 100m od sedačky, vidím srnce na pastvině a dalekohledem zjišťuji, že je to můj starý známý srnec, kterého jsem znal již několik let.. Po obeznání jsem se ujistil v tom, že jde o staršího srnce - šesteráka (můj odhat podle zubů 7 let), který byl odstřelový a několikrát jsem o něm říkal tátovi, který mi ale řekl, že šesteráky nestřílí.. Chvíli jsem přemýšlel, jestli ho mám střelit nebo ještě zkusit přemluvit mého otce.. Pár minut jsem ho měřil v puškohledu, ale nakonec jsem se rozhodl to ještě zkusit.. Vylezl jsem tedy na sedačku, jenže do večera jsem už neviděl nic.. Táta toho "večerního srnce" viděl, ale já mu ho svou cestou k sedačce splašil :lol: :oops: Domluvili jsme se tedy, že půjdeme ráno, jenže ráno jsem zaspal a tátovi se nechtělo vstát, tak jsem se vydal po půl 6 opět na sedačku, kde jsem čekal, že starý šesterák opět vyleze.. Jsem opět 100m od sedačky a vidím, jak na poli, přímo pod sedačkou,leží asi 6 kusů srnčího + daněla s daňčetem.. Samozřejmě i můj srnec už byl venku a já si ho cestou k sedačce splašil.. Čekám do 7 hodiny a srnec nikde.. Začínal jsem to vidět černě, ale najednou vytáhla do pole srna a po 10 minutách i onen srnec.. Přes dalekohled se ujišťuji, že jde opravdu o starého šesteráka, beru svého Rosllera do ruky, pořádně se zapřu, jenže jsem si řekl, že určitě půjdou tou samou cestou jako vždy.. Nemýlil jsem se.. po chvíli se dá srna do pohybu směrem ke mě, a srnec jí následuje.. Když byli asi na 80m, srnec se mi krásně postaví na blat, jenže já jsem ho promeškal, protože jsem čekal, že půjde ještě blíže.. No nakonec mi přišli na 50m, jenže pořád na ostro a já nechtěl střílet, jelikož srnec půjde do výkupu, tak aby nebyl rozbitý.. 5 minut jsem je popásl a srnec se rozhodl zatáhnout do lesa.. Šel trošku zešikma, tak jsem na něj hvízdl, on se natočil a krásným nedělním ránem zazněl výstřel.. Povinných 15 minut, přicházím k němu a vzdávám mu poslední poctu, kterou si opravdu zaslouží.. Zůstal v ohni, ráže 8x57JS, Geco TM 12,0g, vzdálenost - 50m, vstřel zešikma přes játra, plíce a prostřelené srdce.. Je to můj pátý letošní srnec(zatím nejlepší ze všech), který bude asi poslední..Děkuji Dianě a Hubertovi za tak krásný zážitek (i za nezapomenutelné zážitky po celém průběhu letošního roku, kdy se mi opravdu daří), který pro mě byl opravdu něčím zvláštním díky tomu, že jsem srnce vídával opravdu často.. Lovu zdar
Ještě dodám, že otec "večerního srnce" střelil v neděli večer.. :)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Dnešní zážitek,který chci popsat byl pro mě nepochopitelný,ale s dobrým koncem a ukončenim utrpení nebohého srnce.V odpoledních hodinách jsem byl s mojí drahou polovičkou na houbách,hub tu roste dost.Při zpáteční cestě jsme chtěli kámošce dát nějaký lišky na klondu(polévka) no a samozřejmě nebyla doma.Nic,když už jsem tady projedu revír.Po zpodmítaném poli po řepce se vleče srnec je mi jasné,že je v posledním tažení.Žebra vidím i na těch 20 metrů z cesty.Zbran nemám volám tedy kamarádovi,který má ještě odlovit posledního srnce do plánu.Přijíždí asi po 10 minutách.Po dohodě,že on zustane ležet a já se budu snažit srnce postavit v té době již ležel.Ani kameny nepomohly...Vymýšlíme tedy nový plán jak už jsem naznačil okolo cesta, les plný houbařů.Když nereaguje tak běž k něnu,říkam.Kolega popošel na 10m rana a srnec leží dál a civí,zvedá se a odchází.Říkám neni možná,trefils?Kolega odpoví asi ne...Srnec samozřejmě kluše asi 80m k lesu a mizí v houští.Střílet se nedalo.Na nástřelu hluboká díra ani kapička barvy ani stříž.Co máš za náboje, SB Siera.Nechci věřit na takový kousek netrefit.Musíme projít to houští.Kolegu posílám aby se představil na konec houští ,šíře asi 50m.Srnce zvedám asi po 20m,běží pěkně z ostra,strácí se mi za mezí ,upozornuji kolegu.Ten nic nevidí.Popojdu na mez asi na 10metrů stojí srnec a hledíme si z očí do světel,kdo zná tento pohled konce ví co to pro myslivce či lovce znamená.Podařilo se mi kolegu přivolat a on asi na 15m neomylně zasahuje komoru.Srnec bez odkazování klesá v ohni.Přeji Lovu zdar dávám ulomek.
Ovšem ted nastalo to divení srnec zřejmě 3VT,neměl jsem chut sahat na trofej a do svíráku,která byla plná červů,díra u svíráku asi 10cm,hloubka 5cm,koukaly obě sanice.Lizák pryč všude červy.Slechy již odumřelé,kostáci jak na ryby.Prostě na zb.....A aby toho nebylo dost.První rana čistá komora 100%,výstřel 7mm,druhá rana komora ze šikma pleckem ven.Kdyby mi to někdo vykládal tak mu nevěřím.O Game King vím své,mě fungovalo opravdu od 100+ na kratší vzdálenost propadák.Nedavno se tady na foru hovořilo,že je jedno na jakou vzdálenost střela projde já opět tvrdím,že u tohoto tipu to jedno neni.
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od o.r.k.o. »

Źdendo prosimjtě,co to byko za ráži?já tohle střelivo ted pořídil do 7x64 a když to tak čtu tak mam strach to střílet na zvěř...A na jakou vzdálenost byla střílen ta první rána?
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Odpovědět