7.62x39

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
vhool

Příspěvek od vhool »

jj nemce znam dost dobre ,zil jsem tam 7 let a dodnes pendluju sem tam.takze o jejich pristupu vim sve.ze skandinavie mam zkusenosti pouze zprostredkovane od mich kamaradu z karlstadtu (S) a fredrikstadtu (N) :wink:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

U nás má tuto ráži jeden kolega a nemůže si ji vynachválit. Sice zde na fóru čtu, že přesná střelba pouze do cca.120m ale on s tím střílí zásuvky i na větší vzdálenosti. Otázkou asi jen zůstává,zda se i stejně ochotně podělí o neúspěchy. :lol: :lol:
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Zatím jsem s touto ráží lovil jen srnčí zvěř a to do vzdálenosti 120m. Domnívám se že na tuto zvěř je až předimenzovaná . všechny kusy byly prostřeleny a většinou zůstávaly na místě v ohni, pokud ne zhasly do deseti m.Pokud jde o mne tak bych se ani okamžik nerozmý?lel vystřelit po lončákovi černé do 150m pokud bych měl možnost a čas řádně zamířit.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

to Edelweiss -pravdu máš s přirovnáním k ráži 30-30W. Amerikáni to řeší vhodným střelivem. Mám od nich střelivo Winchester CXP2 superX. Ty CXP jsou v rozsahu 1-4 a ty čtyřky jsou po?itelné i na zvěř velikosti buvola.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

vhool píše:pokud me chabe znalosti sahaji tak ve finsku je velmi oblibena raze prave "kulometna" 7,62x54R a to urcite neni SKS simonov ale ve skandinavskych zemich je velice rozsirena uprava zbrane MOSIN :wink:

osobne bych se hanbou propadl jit lovit s SKS,Saigou nebo CZ 858.podle mne toto nema v myslivosti co delat.predelanej automat na poloautomat je pro mne k lovu neakceptovatelne barbarstvi.toto je pouze muj nazor :evil:
V tomto souhlasím s Vhoolem. Poloautomaty v ráži 7,62x39, na platformě SKS, Sa58 apod., s kterýma se poslední dobou roztrhl pytel, dle mého názoru nepatří mezi konvenční lovecké zbraně. ráž se mi jako taková, ale jeví vhodná pro lov do dosahu ONV.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Tak nějak momentálně řeším, co si laborovat do 7,62x39. bohužel střely .311 dělá velmi málo výrobců. U nás jsou navíc dostupné pouze Sierry Prohunter 125 gr a 150 gr a samozřejmě SaB SP 123 gr a 150 gr. O Nosleru či Normě si bohužel v této ráži můžu nechat pouze zdát.
Jakou kuli byste volili? Sierru nebo Sellierku? Díky FF
vhool

Příspěvek od vhool »

... a co prvi partizan a treba impala?ta to dela ve 130 gr. a to by mohlo fungovat :!:
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

FEDERAL

Příspěvek od cejlon »

Americký výrobce Federal vyrábí tento kalibr osazený střelou Soft Point RN 8,4g,nebo 7,6g - to nevím jistě?Asi by to bylo možné dohledat v ceníku Federal na vm.custom, nebo to poptat v Detexu. Ale na stánkách Federalu je 100%-ně. Cena se bude pohybovat do 30kč/kus. Obchody,co odebírají Normu by to měly poptat a objednat v požadovaném množství.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

dodám ještě..

Příspěvek od cejlon »

...zde je odkaz.Detex by to měl mít skladem:-) http://www.federalpremium.com/ballistic ... arm=1&s1=1
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejlon »

Já ty Federal Soft Point 150gr. koupil do 270W 100 ks za cca. 28 kč/ks v Guncenteru.Hledal jsem levnější, kvalitní náboj s dobrou střelou a našel jsem ho.Jen tak ještě s tím něco ulovit:-)Ale při nastřelování již byl znát vyšší výkon a vyšší přesnost než SB.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Díky za tipy. Teď jsem volal do Detexu, mají tam hovno. Je to neuvěřitelné, ale v ČR je stále problém sehnat řadu věcí. Střelu v .311 - 8 g dělá ještě i Sako, co vy na to. Mohlo by to být lepší než Sierra, ne?
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejlon »

Munici Sako dodává taky Detex...jestli se nepletu...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Osobně jsem s touto ráží nelovil, ale má ji táta a loví s tím jen srnčí max asi do 150 m, a je spokojen. U této ráže je důležitá volba střely zejména při lovu zvěře větší, než srnčí. U střeliva SB jsem po tátových zkušenostech přesvědčen o nevyrovnané tvrdosti střel, po jedné sérii střeliva vše padá v ohni, a to bez vyjímky, u jiné série naopak vždy zvěř z nástřelu ode?la.
Vzhledem k poměrně nízké dopadové rychlosti bych vždy volil střelu měkkou ( pro srnčí a mladou dančí, černou do velikosti lončáka) a bez obav bych lovil do 200m.
Sierra bude určitě vyrovnanější, než SB, ale těžko říct, jestli lepší, spíše bude tvrdá a pak je to na tě??í zvěř.
Po zkušenostech s jinými rážemi je vynikající Power Point od Winchesteru, ale nevím, jestli se pro tuto ráži vyrábí. Střela PSP od Winchesteru je také dobrá.
Výborná bude i Lapua, dělají tu?ím Megu.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Childeater »

Měl by někdo konkrétní zkušenosti s konkrétní municí na pa?íky? Kupuji SKS, budu si to brát na naháňky...
zizkam
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 20.9.2007, 7:34
Bydliště: Plzeňsko

7,62x39

Příspěvek od zizkam »

taky jsem zakoupil SKS a zatím mám střelenou 1 lišku na 70m přes mířidla zůstala v ohni. až budu mít zkušenosti s černou tak dam vědět. :lol: :lol:
mates 7x57,SKS,Iž12/70 jednuška,
Odpovědět