Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Co se týče lovu ve volnosti,je zase jiné kafe.Lovím většinou ze šplhacího posedu,obrovská výhoda manévrovatelnosti.
Luk je 60-70 lbs,ale na naši zvěř je dostačující luk kolem 55 lbs,hroty používám pevné i otvírací...,u černé se mi osvědčili pevné hroty Nap TunderHead,Wasp,Muzzy..,výborné jsou také G5.Mechanické jsou vhodné na ostatní zvěř,u prasat se většinou rozpadli,nebo zkřivili.
U dobrých zásahů zvěř odběhla do 50m,u horších do 100m.Což bylo podobné i u palných zbraní.
vhool

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vhool »

Mathews píše:....,můžu ti napsat ,jak,čím ..,ale kde.., ti z pochopitelných důvodů na tomto servru nesdělím!!
Jednou jsem byl v Maďarsku v oboře,ale jak jsem již psal,je to drahá záležitost,a hlavně nezajímavá.Přijde ti 50 divočáků na kukuřici,a ty jen čekáš na to až se ti dobře postaví.Tam to prase uloví každý kdo trefí na 15m krabici od mlíka!!
....takze neber to zle ale vzhledem k tomu,ze tve prispevky porusuji bod 7 Pravidel fora tak prosim smaz nebo uprav sve prispevky a v budoucnu se snaz tato pravidla respektovat nebo budu nucen te bez dalsiho varovani vykazat z nasich rad . :wink:
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

OK
max
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 06.3.2010, 17:52

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od max »

Zdravím všechny, jsem tady nový a našel jsem tyto zajímavé stránky. Pokud by někdo jevil zájem si prohodit něco o kladkových lucích a příslušenství, tak se rád přidám. Tak se kdyžtak ozvěte. Zatím ahoj, max.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Ahoj...,Maxi. Jakým lukem střílíš?
max
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: sob 06.3.2010, 17:52

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od max »

Ahoj konečně:-), zdravím tě. Já střílím PSE X FORCE DREAM SEASON GX 70lb. Jak často sem chodíš, měl bych zájem Tě tady chytit a pokecat, nejlíp se domluvit na nějakou pokec střelbu klidně i v reálu, co ty na to?
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Jo se mnou je to dost těžké...,na počítači jsem občas...Ale konečně někdo kdo střílí.
Já mám Mathews DXT,Z7,Drenalin a PSE X Force Short tree stand.A kuš Ten point Defendr. 28.4. letím do Ruska na tetřeva a tetřívky,asi kuší...,lukem nevím jestli budu moct. Jinak PSE je dělník,ale trošinku kopyto.Vadí mi trošku to letoff, je dobré na přexsnost,ale když mám minutu natáhlo.tak se třepu jako startka,u Mathewsu je to pohoda.Měl jsem všechny možné luky,ale na lov je mathes super.To DXT je mazlíček,lehounký,rychlý,příjemný... Ale jinak je to jedno,ty luky jsou už na super úrovni,a je to spíš o tom jak ti sedne.
Jinak mi zkus napsat kdy budeš na netu...,já už budu od zítřka na netu každý den..

Mathews.
:!: :!: :!: prosim nedelejte z toho chatovaci mistnost, od toho tu mate SZ. nebudu davat napominani ale rovnou ban na 14 dnu. :!: :!: :!:
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=ehwel3nY ... re=related

Zde je vyroba kladkoveho luku ve firme BowTech v Oregonu a vyrabeji jich na 200 000 rocne ,proto kladkovy luk rychle klesa na cene a 2-3 roky stary luk muze stat polovicku ceny co novy a on tak vydrzi 10 let usilovneho strileni ,kdyz se s nim strili obcas vydrzi ja nevim jak dlouho .
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

kluci,je tu někdo od západních čech?Mohli bychom si zastřílet,rád se i něco přiučím,střílím jen jeden rok,takže nějaké rady bych bral.Mám luk Bear Game Over 29/70.
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

Mathews píše:Jo se mnou je to dost těžké...,na počítači jsem občas...Ale konečně někdo kdo střílí.
Já mám Mathews DXT,Z7,Drenalin a PSE X Force Short tree stand.A kuš Ten point Defendr. 28.4. letím do Ruska na tetřeva a tetřívky,asi kuší...,lukem nevím jestli budu moct. Jinak PSE je dělník,ale trošinku kopyto.Vadí mi trošku to letoff, je dobré na přexsnost,ale když mám minutu natáhlo.tak se třepu jako startka,u Mathewsu je to pohoda.Měl jsem všechny možné luky,ale na lov je mathes super.To DXT je mazlíček,lehounký,rychlý,příjemný... Ale jinak je to jedno,ty luky jsou už na super úrovni,a je to spíš o tom jak ti sedne.
Jinak mi zkus napsat kdy budeš na netu...,já už budu od zítřka na netu každý den..

Mathews.
:!: :!: :!: prosim nedelejte z toho chatovaci mistnost, od toho tu mate SZ. nebudu davat napominani ale rovnou ban na 14 dnu. :!: :!: :!:
Ahojky Mathewsi,nemáš pro mě nějaké informace,rád se přiučim,či poradil,tipy triky
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Kdyz si vse udelame kladkovy luk, nemusi byt tak drahy ,jako jsou tetivy ,kabely a ruzne srandicky......
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Říká se že kladkové luky jsou pro lenochy,trochu to pravda je.Ale není to úplně jednoduché,seřízení luku je alchimie,a vybrat správný luk a osazení taky.Mě to stálo dost úsilí,než jsem se vše naučil,bylo to vše systémem pokusů a omylů. :)
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

no to mě povídejte,bylo to skoro nekonečný,pokus omyl :lol:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ono se to bude zdat jako OT,ale neni . Maso co ziskame ja upravuji tak aby dlouho vydrzelo jako mamuti ,obycejne se rozemele, nebo nakraji na male kusy po tom se odvazi a po asi jednom kilu se da do plastikoveno pytliku a vysaje vzduch...
potom se vse zmrazi a vydrzi do te doby nez vypnou elektriku :lol: ....
takto mrazime vse tedy i cele veverky ,hrdlicky a hlavne ryby . Ve skutecnosti mame v obalu tak mrazene maso dokud jej nespotrebujeme a tak pocitam tri roky ,nez na pytlik dojde rada, mrazak musi byt neustale plny a on tolik energie nespotrebuje .
Jelikoz zde jsou caste vypadky el,energie diky divokemu pocasi musi mit ti lide malou elektrarnicku co je pohanena benzinem abychom mohli doplnit chlad naseho mrazaku co zacne roztavat tak po dvou dnech za leta !!!
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

odkud přímo jsi-teda,kde si se usídlil,jakej stát USA
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
Odpovědět