Zkoušky z myslivosti

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja jen, ze uz to uplne na te schuzi vidim... jak se nejprve "zhadaj do krve" a pak se vzajemne pouci o tom, co je v legislative noveho :D

Spis se resi kdo co strelil... kdo kam chodi (ne kde co chodi), kde vzit penize... a v neposledni rade komu co zakazat ci jen nepovolit.

:twisted:
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

lze se připravit na zkoušky "samoukou"???

Příspěvek od rana »

Zdravím.
...moc by mě zajímalo jestli se lze připravit na myslivecké zkoušky samoukou....tak nějak z knih a poradou se zkušenými myslivci a eventulně okoukáním některých věcí přímo v praxi...třeba na honech nebo čekané....
Mohl byste mi někdo poradit???
díky moc a lovu a lesu zdar
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

...může? prosím něco doporučit? ....autora nebo knížku.....díky předem za jakýkoliv typ...
mechty
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16.1.2008, 20:45
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od mechty »

Doporučuju Myslivost-Josef hromas a kol.
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

Já bych ti také doporučil si sehnat PEMZUM.Je to učivo,kde je od každého kus a na ten základ to vystačí.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

pokud jde pouze o složení zkoušek, pak odpověď č. 1 - ano dá se to zvládnout i samoukou a odpov. č.2 stačí zmíňené Penzum. Pokud to s myslivostí myslíš vážně, pak doporučuji prakticírování v nějaké honitbě - nejlépe pod vedením přímo mysl. hospodáře a ke každému úseku (zoologie, péče o zvěř, lovectví, kynologie, atd.) příslušnou literaturu. Dá se jít až tak daleko, že ke každému druhu zvěře může? koupit extra knihu. Ale jak jsem napsal - pro zkoušky stačí aktuální penzum. Na druhou stranu - vzdělání v myslivosti jako celku není nikdy dost. :wink:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

nevím, jak je to u vás, ale u nás byla praxe ke zkouškám podmínkou. My jsme museli mít potvrzenou adeptskou knížku, kde bylo přesně uvedeno co jsme v revíru dělali a jakých akcí MS popř OMS jsme se účastnili.
Jinak osobně můžu říct, že pro mě je lepší jakoukoli věc raději 1x sly?et, než si jí sám několikrát číst. To neznamená, že by se člověk na zkoušky nepřipravil samostudiem. každopádně jsou ale v tom případě podle mě nutné konzultace se zkušenějšími myslivci.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

.....takže celkově vzato si mám lehnout do knížek a nejlépe všechno co se tam dozvím tak prodiskutovat třeba s kocouremvbotách :wink: ......a pak mu chodit za patama a číhat a číhat a zapisovat a zapisovat do mozkovny.......ten bude mít velikou radooooost :twisted: ......jinak moc díky za rady...jen ještě jeden dotaz, doufám že ho nebudete považovat za naprosto zcestnej :oops: ....mám přístup ke spostě mysliveckejch knih a to i odbornejch, jen sou dřívějšího vydání....třeba "jak číst ze stop" z roku 58....nebo..."mysliveckou příručku" od Mottla akol. z 70 roku..."Českou mysliveckou mluvu" od Sekery z roku 1972.......myslím že je to i přes svůj věk dobrá literatura...jen mi zajímá názor zkušených....děkuju
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

Ale,vždyť jsem Ti říkal,že ty nový knížky ve většině věcí čerpají z těch starších :wink: To co má Tvůj taška doma,ti vystačí nejen na základní kurz,ale v pohodě na zkoušky hospodářské.Spoustu věcí už znáš a když Tě odnaučím strachu s lezení na posed,tak to určitě nějak zvládneme :lol: Taky jsi nějak zapomněla,že i já mám plnou knihovnu :twisted:
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

Jak doporučoval Mechty Hrmase a kol., tak VELKÝ pozor na to, že knížka je už velmi neaktuální v právních předpisech a podle mě pro naprostého začátečníka tímto zavádějící. Jakmile už ale budeš vědět o myslivosti především legislativní teorii, určitě si Hromase přečti.
P.S. A buď rád, že jsi u něj nemusel dělat zkoušku z myslivosti :D
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

:D ...no jooooo no kocoure......holt se budu snažit to vylouskat :wink: ......a co nevylouská s tím tě budu prudit :P :twisted: ....aby si pak nelitovat........... jinak s tím posedem to bude horůrk....asi ho budu muset nejdřív stlouct vlastnoručně nebo polezu po stromě jak vopica...... :D ......jinak...uvidíme jestli a co ze mě bude.....srdce vím kde mám....a ty papíry??? no svoji podstau mají..... a sou závazkem, přáním i slibem......... :wink:
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

......noooo legislativu, předpisy a zákony rozhodně nehodlám pokoušet s komunistickou dobou.... :evil: ..... myslím spíš na tu mluvu, tradice, zvěř..... prostě tu srdeční část myslivosti........děkuju za rady a všechno zapisuju..... :!:
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od roman300 »

Perník píše:nevím, jak je to u vás, ale u nás byla praxe ke zkouškám podmínkou. My jsme museli mít potvrzenou adeptskou knížku, kde bylo přesně uvedeno co jsme v revíru dělali a jakých akcí MS popř OMS jsme se účastnili.
Jo tak u nás, jsem měl naprosto stejnou "knížku" a předkládal jí u zkoušek mysliveckých hospodářů :lol: :lol: :lol: , potvrzené účasti na honech, kynologických a střeleckých akcích, po 15 letech myslivecké praxe mi to připadalo jako úsměvný paradox :twisted: .
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
®aba
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27.3.2008, 14:41

Příspěvek od ®aba »

....jen se sna? :twisted:
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to Roman300: tak já adeptskou knížku předkládal jen u zkoušek základních, při zkouškách na MH se asi praxe brala jako samozřejmost :lol: , Ale musel jsem mít smlouvu z OMSu, kterou muselo podepsat MS o tom, že dělám kurs na mysl. hospodáře a je mi umožněna praxe ve sdružení.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět