Nosler Partition

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Re: Nosler Partition

Příspěvek od johnysvoboda »

Chěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s timto střelivem v ráži 8x57JS? Předem děkuji za odpovědi.
Lovu, lesu...
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

na tezsi zver velmi vhodna strela,na mensi prostreluje a je potreba strilet na kost (lopatka).jinak NP pro 8x57 IS je dobra volba ale je dulezite mit jasno co s tim a kde stim hodlas lovit :wink:
johnysvoboda
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: úte 29.1.2008, 17:11
Bydliště: Hlinsko

Re: Nosler Partition

Příspěvek od johnysvoboda »

Lovit s tim budu vysokou, cernou a srnci .Jeste jsem uvazoval o oryxu nebo alaska od normy? nevim jak by to treba pusobilo na koloucha treba 25 kg myslim ty NP.Jestli by se to nechovalo na slabe kusy jako celoplast. Nechtel bych aby dochazelo k velkemu poskozeni zveriny prave pri zasahu na kost.
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

na zver co popisujes je NP velmi vhodna strela,ja mel na mysli to ze treba na srnci jsou vhodnejsi strely.u koloucha se take nemusis bat i kdyz je lepsi strilet na plec aby to tu kost chytlo.oryx v teto razi je uz vhodny mene (alespon u mne se v teto razi neosvedcil pri stejne skadbe zvere),vhodny je treba vedle NP treba vulkan,nebo tezsi strely cca 220 gr.posledni dva roky pouzivam v teto razi TOG 220gr. a jsem nad miru spokojen ale jak rikam,s NP chybu neudelas :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Nosler Partition

Příspěvek od kabát »

to vhool, jaké máš skušenosti s NORMA ORYX ? Já je používám roky v 6,5 x 55 SE a vynikající stop efekt na černou i vysokou,
minimální poškození zvěřiny. Vloni jsem koupil 7 x 65 R, hned jsem běžel pro ORYX, 4 kusy černé na čekané, sele a lončáci,
každý kus prostřelený jak celopláštěm, komorové zásahy, barva až po 30 metrech pokud vůbec nějaká byla, kusy zhaslé do 80. metrů. Naštěstí 3 z toho na sněhu a už jsem věděl co to dělá, tak jsem hledal.
Jednu krabici jsem vyměnil za VULKAN ale zatím jsem je nevyzkoušel.
V 9,3 ORYX sele na naháňce, výstřel jak palec, odběhlo 10 metrů a krásně barvilo. Věřím, že na těžší zvěř to bude to pravé.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

oryx vseobecne neni spatna strela ale oproti napr.vulkanu je tvrdsi a me osobne prilis nesedi strely s odkrytym olovenym jadrem kvuli jeho snadne deformaci (coz napr.NP ma take) . v 8x57IS stejne jako v 8x64S mi vadilo prave to,ze zver odchazela bezne do 100m od nastrelu pri komorove rane a zustavala pouze po rane na kloub oproti treba 30-06 sprg. kde zase oryx fungoval lepe nez vulkan.na hlavu nestrilim a na krk minimalne takze beru podle rany na blat a komoru ci plecko.6,5x55 jsem nelovil takze nemohu srovnavat ale podle charakteristiky teto raze bude zrejme oryx vhodnejsi nez treba vulkan ale to je jen ma teorie :wink:
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Nosler Partition

Příspěvek od xHonza »

Docela novinka - jsem zdá se že co SB koupili brazilci, tak se začínají víc otáčet:

http://www.sellier-bellot.cz/cesky/kulo ... 1&view=all
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Nosler Partition

Příspěvek od František Fořt »

Sem zvědav, kolik ta patrona s tím NP bude stát. Rozhodně vím, že to nebude za stejnou cenu jako SPCE :D , a proto jsem zvědav, zdali český myslivec zůstane i nadále nábojový patriot ........
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

no kazdopadne konecne osadily strelu ktera ma jakz takz slusnou uroven :wink:
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

Edelweiss píše:,,český´´ myslivec není patriot, má hluboko do kapsy de po ceně. Nám Moravanům je to fuk přebíjíme a děláme myslivost na Moravě Moravskou a jako koníček ne do mrazáku :mrgreen:
8) u nas v pohranici nevidime nic spatneho na tom,ze nam konicek naplni i mrazak :wink: :lol:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Nosler Partition

Příspěvek od František Fořt »

No, ono ve střední kategorii ani ty Sierry nejsou špatné a Barnes TSX taky.

Hned v pondělí jdu volat do Vlašimi, kolik ta patrona bude stát. Hoooooooodně bych se divil, kdyby s tím Partitionem šla pod 50 Kč/ks.

A stane se to, co říkám už delší dobu, tj. že osazením lepších střel se SaB dostává na cenovou relaci ostatních zahraničních muniček. Patrony od nich s Barnes TSX jsou samozřejmě taky okolo 50 Kč.

Takže zůstaneme i nadále patrioty, když za jeden karton (200 ks) vyplázne český myslivec nějakých 10 000 Kč?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Nosler Partition

Příspěvek od František Fořt »

U nás v hlavním :D městě plníme peněženky i mrazáky ..........
vhool

Re: Nosler Partition

Příspěvek od vhool »

to FF: no kdyz ono ale pouze osadit kvalitni strelu neni vsechno ...jeste by mohli vymenit toho strejdu s parkinsonem co sype prach :lol: a toho s alzheimerem co usazuje strely do nabojnice ...
pribazdenda
Častý návštěvník
Příspěvky: 58
Registrován: ned 28.10.2007, 18:42
Bydliště: MORAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosler Partition

Příspěvek od pribazdenda »

Jo a nejlepší sou pražáci co přišli z Moravy a už zapoměli odkud pochází a myslím si že jich tam je dost a plní si peněženky a mrazáky :mrgreen:
ZH-101 12/12,CZ550 American 9,3x62,Trijicon 3-9x40 AccuPoint
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Nosler Partition

Příspěvek od František Fořt »

Hele vy offtopičáci.... Za prvé nikdo na svůj původ nezapomněl a za druhé máme všichni stejnou možnost, ne? Někdo ale zůstal sedět na prdeli a jenom kafrá a někdo prdel zvedl a dělá .... :wink:

V žádném případě, ale v žádném, nejsem zastánce SaB, ale musím uznat, že co sem třeba viděl jejich Match náboje, tak to opravdu střílelo více, než dobře. Třeba Andy s tím v .308 nastřílel velmi slušné rozptyly. PTSky podle zkušeností taky chodí dobře. SPCE asi chodit nebudou nikdy.

Proto jsem na ty NP po všech stránkách zvědavý. Jako klasická lovecká kule je svým způsobem nepřekonaná a možná i nejlepší.
Odpovědět