Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Vhoole on asi myslel ty targety ty jsou po 50ks.
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

o vzdyt ano zdendo,jenze spocitej si na kolik to vyjde? 34,90 kc rana TM a target 33,30 kc/rana .... unika mi pointa pribehu :lol:
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

kdyby byla cena targetu polovicni tak uz bych to byl ochotnej mozna i pochopit :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím,ale nechce se mi to hledat je to cenově jako SB a pak na sport to bude asi přesnější :D no a třeba i na kočky či lištičku nebo třeba špičička pryč atd.Já pochopil jak jsi to myslel.Jinak ty ceny jsou dost vysoký,ale někde to bude určitě mín.Jinak do 243W je to to nejlepší řešení na černou,které jsem viděl.A u této ráže jsem střeleno už hodně viděl.S 9,3 nemám zkušenost žádnou.Zatím.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak mě to nedalo SB SP 41kč.
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

no zdendo o me se vseobecne vi,ze nejsem priznivcem SB ale co se tyka tercoveho se strelou sierra HPBT tak patri ke spici ze seriove produkce coz se o gecu moc rici neda (to ma parketu v malorazkach)...jinak v 9,3 ten poloplast bude hodne brutalni,je to hodne mekka strela ...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

a navíc SB v té 9,3 kope citelněji než např Blaser CDP mluvím z vlastní zkušenosti a dost mne to překvapilo jakej je to rozdíl a i soustřel je mnohem lepší u toho Blasera. jinak levnější střelivo na trénink je u 9,3 opravdu problém já to řeším zatím tou vlašimí a do lesa Blaser
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to rimar77: no zpetny raz je u kazde munice jiny,kdyz pominu stav zbrane tak jde hlavne o hmotnost a druh strely,pouzity prach a take zkus pomerit OAL u obou druhu streliva,veril bych ze SB bude kratsi.jinak co se tyka treninkoveho streliva ...predpokladam ze pred a po kazdem trenovani znovu nastrelujes zbran na dane strelivo a take si osobne myslim,ze vas trenink s loveckymi zbranemi (nemyslim to jako sarkasmus ale jako holy fakt) neni tak obsahly (a casty) ze jedna nebo dve koruny usetreny na patrone se nejak dramaticky projevy v rozpoctu.za trenink na strelnici ja osobne povazuji kdyz nekdo vystrili minimalne 100 ran kazdy mesic z te ktere zbrane.osobne na trenink hodne pouzivam malorazku postavenou jako kopii velke pusky a i pres to rocne vystrilim pres tri tisice ran z kazde z obou tezkych kulovnic (ovsem ne z BO98 coz je cistokrevna lovecka zbran,z te se vejdu do 500 ran)...tot muj osobni nazor na rceni "na trenink pouzivam to a na lov ono" :wink:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:38, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne ned 03.7.2011, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

whool kule vážej u obou 18,5g ale SB je za 41 a Blaser je myslím za 84 nebo kolik za krabičku jsem dal něco přes 1600Kč takže docela slušnej rozdíl v ceně střeliva když bych se zbláznil a dal za rok na té střelnici sní tak 100ran. Já teď střílím jen tu Vlašim( na střelnici), Blaser jsem dal na zkoušku jen abych věděl co mne čeká a byl jsem příjemně překvapenej. Protože čekám na novej puškohled udělal jsem si ježíška a bude Zeissík :-) vik. diavary 3-16x56 osnova 60 takže to nastřelím až na něj ty blasery a vlašim teď střílím přes meoptu 2-8x42 kterou mám po prodeji zbraně kde byla navíc a tak na ní nechám nastavenou tu vlašim a budu jen přehazovat puškohledy když půjdu na střelnici :-) pravda je že ale hlavně chodím s malorážkou kulovou beru tak vždy po 3 měsících a dávám 10-20 ran (přeci jen střílel jsem doteď RWS ID v 7x57 a ty taky nejsou levný ale ta teď je ve skříni a chodím jen s tou 9,3kou abych se sní žil a tak nějak si tudle ráži začínám zamilovávat :-) tak sní chodím teď na střelnici víc) jo mám na flintě picartiny šínu tak proto mám parádní možnost přehazovat optiku a nemusím pak řešit nastřelování :)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od rimar77 »

yardaz píše:
rimar77 píše:a navíc SB v té 9,3 kope citelněji než např Blaser CDP mluvím z vlastní zkušenosti a dost mne to překvapilo jakej je to rozdíl a i soustřel je mnohem lepší u toho Blasera. jinak levnější střelivo na trénink je u 9,3 opravdu problém já to řeším zatím tou vlašimí a do lesa Blaser
Přesně tak, nejvíce kope Barnes od SB, taky to mám z vlastní zkušenosti. :D Za kolik a kde kupuješ ty Blasery???

noco přes 80kč nevím přesně koukni na net a tam to najdeš například www.arms-cz.cz u nich jsem je kupoval. Mám objednanej v jiné prodejně ORYX 21,5g abych ho ozkoušel líbí se mi ta gramáž :-) ale čekám už 3 měsíce dovozce ještě prý nedovezl :?
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

yardaz píše:Pokud dám 1000 ran ročně (a to dám), tak je rozdíl oproti Normě, kterou střílím v lese 1000x20 korun..... :?
ja tu ale mluvil o rozdilu ceny u GECO TM a TARGET :wink: ....mimochodem by mne zajimala,ciste osobne tva frekvence na strelnici s tou 9,3 Battue ,1000 ran uz je radna porce na flintu a na loveckou kor.jednak kolikrat mesicne a kolik ran na jednu navstevu .... samozrejme te neznam ale prijde mi to dost nepravdepodobny ze s touto zbrani se najde nekdo kdo da rocne 1000ran na trenink :wink: ...ale treba se pletu a pak snad jen klobouk dolu a stastnou ruku pri brzkem vyberu dalsi zbrane :lol:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kasari »

vhool - možná existujou ještě větší masochisti než ty, který potřebujou aby je furt někdo kopal do ramene... :lol: :lol: Ale představit si to nedovedu... :wink: Ona ta RUMka bude asi ještě větší masáž...
Ulkomaalainen...
Odpovědět