overal nebo vak?

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od rimar77 »

vzhledem k tomu že jsem se dokázal na žebříku bez podlážky jen na šprycli nasoukat do posedového od Afarsu kterej musíš navlíkat až nahoře tak bych todle neřešil jinak nevidím důvod proč bys musel nechat boty venku když jsi na žebříku prostě se opírají o příčku nohy ve vaku. Na afarsáckém vaku je super ten štuclík na břiše takže máš ruce v teplíčku a nepotřebuješ rukavice
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

a jde ten vates zapnout i na nohy ne?
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Pettan »

Jo jde zapnout na nohy, i na tom žebříku by se to dalo navlíct, ale fakt nikdy jsem to nezkoušel. Vždycky jsem seděl s otevřeným spodkem. Mně osobně se zdá bezpečnější to navlíct dole a potom lézt nahoru, než tam s tím čachrovat nahoře, přece je tam většinou míň prostoru a dole se to dá zvládnout podle mého názoru pohodlněji. Jinak nevím, k čemu by tam ten otevíratelnej spodek byl. Vyzkoušej si to v praxi a uvidíš, co ti bude víc vyhovovat.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

jo to je určitě lepší pod posedem.ono by to chtělo vidět.nechci vyhodit zbytečně peníze.
Pettan
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 27.12.2009, 21:35

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Pettan »

Hele curil, já jsem ten vak kupoval před rokem a tehdy jsem prolez kdejakej internetovej či pevnej obchod. A tenhle prostě vyšel po všech stránkách nejlíp. Už třeba ta cena. Si se určitě poohlížel po ostatních značkách a víš jak se ty ceny pohybují. Jo a jedna praktická zkouška. Byl jsem v něm v -15 čtyři hodiny a vůbec mně nebyla zima. Navíc jsem pod vakem nebyl moc podvlíkej. To hovoří za vše.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

ok Pettane,jdu ho objednat.dík za rady.vím že jsem se ptal pořád dokola ale fakt jsem nevěděl.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

tak jsem si nakonec koupil vak od farm landu,teď mi přišel poštou,vypadá dobře ale asi jsem měl objednat větší. máte ho někdo? jak jste s ním spokojeni?
Jiří Kovrzek
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 22.9.2008, 13:10
Bydliště: Plzeň

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Jiří Kovrzek »

Těžké něco doporučit.Každému vyhovuje něco jiného a ne každý má stejné možnosti ověřenou věc sehnat.Já jsem osobně přešel od posedového vaku nebo oveadru k vojenským lacláčům vyvinutým pro potřeby posádek vojenských pilotů vrtulníku.Jsou to lacláče + krátká bunda s kožešinovým límcem.Bylo to vyvinuto někdy v 85 roce,čili nic z války ale moderní vatovaný oblek z dutých vláken,kde šle jsou asi 6cm širiká textilní guma,která zaručí volný pohyb který nemáte ani v oveardu a ani ve vaku.Proto bych doporučil,než kupovat v " něco značkového, zapátrat v "Armischopech".Tam se mi podařilo sehnat perfektní boty,výr FOX Outdoor-pod číslem zboží 18403a nebo b.Písmena označují barevné provedení.Cena do 1000,00 Kč.Jsu to boty na posed i pochůzku.Kamarád který mi dal naně tip si je velice chválí a to je člověk kterému zebou nohy i v srpnu.Ještě jsem tam objevil návleky na boty ale to nevím co umí.Obuv lze prohlédnout na www.army-eschop.cz-boty,nebo www.armywear.cz . Lovu a lesu zdar Strejda
Jiří Kovrzek ZKK 601/308W+kolimátor,IŽ 27-12/12, ČZ 70,Německý křepelák-Hena
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od rimar77 »

Jiří Kovrzek píše:šle jsou asi 6cm širiká textilní guma,která zaručí volný pohyb který nemáte ani v oveardu a ani ve vaku.
zdar Strejdo :wink: nechápu proč bych neměl mít v overalu volnej pohyb? to je pěkná blbost. Overal je prostě něco jako zimní montérková kombinéza, kterou jsem nosil dřív, ale není v ní rozhodně takové teplo. Naopak právě díku tomu volnému pohybu používám už jen overal a né posedovej vak. Cena je sice vyšší než u těch kalhot co píšeš ty ale mám díky němu zase krom konce nohou celé tělo v teple. A pořizuješ si to na dlouhé období takže bych na sobě rozhodně nemínil šetřit teplíčko v zimě je dobrá věc :D . No a na nohy je třeba kvalitní teplá obuv.
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od Standa T »

Jiří Kovrzek píše:Proto bych doporučil,než kupovat v " něco značkového, zapátrat v "Armischopech".Tam se mi podařilo sehnat perfektní boty,výr FOX Outdoor-pod číslem zboží 18403a nebo b.Písmena označují barevné provedení.Cena do 1000,00 Kč.Jsu to boty na posed i pochůzku.Kamarád který mi dal naně tip si je velice chválí a to je člověk kterému zebou nohy i v srpnu. Lovu a lesu zdar Strejda
Jo, ty boty jsou fakt dobrý, mám je 2roky a přestože jsem také "zmrzlina", tak mě v nich nezebe. Koupil jsem je náhodou ve vojenském výprodeji v Písku za 800,- :wink: a pak viděl ja trhu za 1900,- :shock: :shock:
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

chlapi kde ty boty najdu? ten odkaz je nefunkční.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od romann »

mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od mrazík »

Mám je objednaný od ledna a čekám. Pán mě ujistil, že do 1/2 února budou na skladě, tak si je objednej, protože to vypadá, že bude mít co dělat aby vyřídil všechny objednávky.
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od josefzenisek »

Dobrý den, boty jsem včera viděl v prodejně vojenské výstroje ve Starém Plzenci, tel.:603 857 408, 377 965 236. A ještě k overalu a posedovému vaku: mám od pana Machotky bundu a kalhoty se zvýšeným pasem s beránkem a sedím v -10 st. C bez problémů i 5 hodin. Je v tom fakt teplo. A dá se v tom i chodit.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: overal nebo vak?

Příspěvek od curil »

boty vypadají dobře. vak je super ale už mám pár kilo navíc a mám problémy se do něj nasoukat i na kazatelně,na žebříku si to ani nedovedu představit a než do něj vlezu tak jsem spocený víc než dojdu na posed :).
Odpovědět