MYSLIVOST- ČLÁNEK o přivlastňování posedů

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak koukám že nejsem sám :lol: :lol: :lol: šmejdu co záviděj i rakovinu je všude dost :cry:
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

s tou závistí to znám taky, třeba u nás chodí do lesa max. 4 lidi a ostatní sedí doma čekají až jim přiveze? podíly, ale pak maj nejvíc řečí,t řeba že jsem loni ulovil 3 srnce a nějakou holou a že ostatní si neměli šanci něco střelit atd, a když jim člověk řekne až si tam jde teda sednout tak jsou zticha...
LukasD zh 324, 7x57R/16
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak vidím,že myslivecký hospodáři mají popularitu asi všude... :shock: :D
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Chlapi to není funkcí ale blbostí. když se někdo narodí jako blb tak s touto vlastností i zhasne. Unás je největší problém lidi do revíru vůbec dostat a posedy jsou pro každého,bez jakékoliv škodolibosti, no ale už jsem slyšel takové perličky že se například někomu vymočili do krmeli?tě.
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Jak to tady čtu, tak se musím smát, protože je to opravdu všude stejny. :lol: Taky jsme u nás měli takové problémy. Poslední dobou to tak nějak utichlo a je zatím klid. Můj názor je ten, že vždy všechno závisí na domluvě. Sedni si kam chceš, ale když tam někdo krmí, tak se s ním nejdřív domluv a když si tam jdeš sednout, tak tam taky něco přisyp. Taky se u nás zamykaly kazatelny apod. Dnes se zamykají jen některé a to jen k vůli vandalům a přístup k nim mají všichni členové MS. :wink:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

posedy a kazatelny

Příspěvek od argonaut2006 »

No my u nás musíme zamykat kvůli vandalum skoro všechny kazatelny za poslední rok jsme jich s otcem postavili 5 ale smířit se s tím že kazatelny jsou všech mám docela problém. Kazatelny stavíme fakt poctivě žádný slátaniny většina je i zateplená a kdo kazatelny staví ví kolik tomu člověk musí věnovat času a teď ten kámen úrázu když jí stavíme tak se navízne s pomocí pár lidí většinou kolem 6 s těma nemám vůbec problem automaticky mají klíče ti ostaní co za pět let nepostavili ani jednu kazatelnu nebo posed jen to obchazej kde je rejplí aby mohli hned pif paf ty mají nejvíc keců to že seděj na starejch kazatelnách a posedech kde riskujou i život je nezajímá natož aby si vzali pilu nějakej hřebík a aspoň trochu to poopravili ty mají prostě smůlu!!No a ti ostatní slušní myslivci co by i rádí pomohli,ale jsou třeba pracovně zaneprázdnění nebo to mají k nám daleko nebo jezdí jen na víkendy s těma taky neni problem když si chtějí jít sednout tak se staví domluvíme se kdo kam jde vezmou si klíče a jdou je to taky hlavně o slušné domluvě ...
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Asi je lepší zamykat a ještě mít dřvěnné okenice. Po dvou měsících jsem se dostal na jednu kazatelnu, skleněná okýnka rozbitá, vevnitř samá dámská vlo?ka, tampóny, Použité ochrany... prostě hrůza. CHRÁNIT PROTI všeM :evil:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

u nás sme vloni zavedli jednotný systém klíčků. Na všechny kazatelny, co mají okenice se daly na dveře stejné kladky ( nechalo se jich udělat asi 20 se stejným klíčkem) klíčky se rozdaly mezi členy a pokud chce člověk jít na kazatelnu, má klíček a může jít kdekoliv. Je to dobrý nápad, fungovalo to, ale jenom fungovalo...v obci máme partu puber?áků, která záměrně ničí takové zařízení. takže vypáčené zámky, vyrvané dveře, rozbitá kazelelna uvnitř... to opravdu zamrzí! takže zámky zůstaly asi na 4kazatelnách, které nejsou v dosahu těch puber?áků a jsou trochu z "ruky" a zbytek je poničených. Člověka to už fakt nebaví každý víkend spravovat rozbité dveře, dělat nové okenice a vyná?et rozbité sklo z oken...tak to u nás prostě chodí...
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Co se tyce zamykani kazetelen, aby tam nemohli jini kolegove, tak mi to prije dost blby, honitba je preci vsech!! A zamykat to kvuli vandalum, to je zbytecny, pokud se tam chteji dostat, tak se tam dostanou, a znici vam to jeste vic!!!
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Alespoň se můžu zasmát

Příspěvek od Herkul »

:lol: To je k popukání. A to jsem si myslel, že lidské svině jsou jen u nás.
Ač je to nemilé, jsem rád, že v tom nejsem sám. S hospodářem a spol mám juhuuu zkušeností. Funguje je to asi tak...Kdo je kamarád lidí ve výboru, staví si co chce, kde chce. Samo sebou brig. hodiny si nenapíše a tudí? podle něj je to "JEHO" kazatelna a tam krmí. A chodit tam může semo sebou jen ti "Vyvolení" hech vyhulení...Začíná to být zajímavé, někdo je obviněn že si v honitbě dělá honitbu a přesně ten co to tvrdím Vám řekne to je moje místo. No musím říct, že minule mu už málem jedna přiletěla, ale pak jsem se uklidnil a začal smát těm blbostem co z nich zase lezli. každá schůze znamená upravení předešlích "úprav" na zrovna hodící se :lol: Někdo může střílet co nemá v povolence, druhého za to utlučou a zaka?í mu střílet na 1-5 let. Prostě by to chtělo omladit a vzít věci z té dne?ní stránky. Né ?ít s komunistickýma názorama...

Kdo to tu psal o těch sedačkách??
Známej si prostě udělal čas, koupil kameru s HDD, přenosnou baterku, která vydrží 1-2 dny a každej den ráno a večer jezdil. Ráno zapnul, večer seděl opodál, do rána pak nechal baterku na nab, film nahrál do PC. Trvalo mu to asi 14dní. Ale viník řezající mu ?pru?le se našel. A pánové, tomu dotyčnému bylo 55 let a je hospodářem. Jak ten dostal do dr?ky. NO comment. Třeba ta námaho za to nestojí, ale očividně známému za to stála. A kupodivu, o tom ví jen pár lidí. Nikdo nikoho nevyhazuje, jen má na hosp. pořádnou páku a má klid... :wink:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

Jen taková perlička pro zlehčení a obveselení: V předchozím MS, kde jsem působil (pro rejpaly, odešel jsem sám, nechtěl jsem působit souč. ve dvou sdruženích) si jeden z členů postavil kazatelnu jako hrad. všechna čest, věnoval tomu moc práce, nohy z chmelových sloupů, základ kazatelny ze ?elezných íček, vyklápěcí okénka, uvnitř místa pro 4 střelce i jejich psy. Ihned po dokončení však kazatelnu opatřil důkladnou petlicí s ještě důkladnějším visacím zámkem. vše v duchu hesla "moje kazatelna, můj hrad" Na schůzi se to všelijak probíralo, ze všech stran, rozhodnutí nepadlo žádné. Byli lidi, co mu to přáli, jiní záviděli. Jako všude. Nakonec to vyře?ila sama příroda. Mocný vichr zasvi?těl nad strni?ti a kazatelna spadla. Od té doby je klid. :lol: :lol: :lol:

Jinak u nás žádné přivlastňování zatím není, víceméně se dodržuje pravidlo obhlí?ení posedů z dálky. Tj. přijdu do revíru, zamířím k právě vybranému posedu, ale z dálky už koukám, jestli není obsazen. většinou není. Pokud ano, zamáváním klobouku dám o sobě vědět a jdu jinam. Zatím to funguje, žádný malér se nestal. Navíc dnes v době mobilních telefonů funguje další naše praktika a to když vidím, že někdo přichází na vedlejší posed a neví o mě, pošlu sms ve smyslu "lovím tam a tam". Jen občas najdeme v kazatelně nemravné časopisy a podívné bílé skvrny. Za chvíli abych s sebou ještě nosil desinfekci. :lol:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět