Krmivo

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

tak chlapi, zkusím zmiňované foto. Je to z práce a kdyby to neělo tak to sem hodím až o víkendu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Myslím že za pokus to stojí. A taky doufám že to bude vidět. :)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

JJ,todle je z knížky Myslivecká zařízení v honitbě ...,celkem dobrá knížka!Myslím si že za pokus to stojí :!:
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

To W.e.n.aaa ta knížka je docela dobrá.Jsou tam mimo jiné i nějaké pasti a sklopce
8x57JRS,bordík
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Já ji mám doma,Je?í?ek naděloval :D je dobrá,jen se podle mě více hodí pro obory než klasicky honitby..a jsou tam popsaný zakázaný zpusoby lovu (lov na výrovce,...)
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Příspěvek od Bord »

Mám ji také od Je?í?ka.Je to překlad z němčiny a k těm zakázaným způsobům lovu co neodpovídají zákonu o myslivosti je tam připsaná připomínka.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

krmivo

Příspěvek od Milan.K »

V jednom zahraničním časopise byl článek o nově vzniklém zařízení na výrobu hodnotných krmiv z jehličí.
Vitamínová moučka má vysokou boilogickou hodnotu a technologie její výroby je jednoduchá a levná.
Jde o mobilní zařízení používající se jak v lese tak v lesních závodech.K výrobě používají klestu získaného při výchovných zásazích v jehličnatých mlazinách,nebo přímo z polomů při tě?bě dřeva,což i zlep?uje čistotu lesa po takovém vytě?ení a i menší náklady na odstranění odřezaných větví,což i zmenšuje riziko po?árů při pálení.
Moučka z jehličí má mnohem větší množství karoténu i jiných druhů vitamínů než ostatní píce.
Tímto zařízením nadrcenou hmotu z větví jehličnanů i listnáčů je pak potřeba dopravit do ?u?ičky,kde bude usužena.Tato usužená surovina byla jemně rozemleta a byla velice aromatická.
Toto krmivo bylo předloženo zvěři jak v oboře,tak i ve volné přírodě.Bylo až udivující s jakou chutí ho spárkatá zvěř brala.Nepohrdla jím ani černá,ale né v tak veliké míře,spíše by se dalo napsat ze zvědavosti.
Po krátké době byly spolu s touto moučkou podávány i vitamíny a léky. Bez sebeviditelnějších zábran byla moučka odebrána ze všech kontrolovatelných stanovi??.
S uspokojením jsme došli i knázoru,že převážně srnčí zvěř nav?těvovala naše krmeli?tě častěji než pole s řepkou.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
vhool

Příspěvek od vhool »

to milan K.: klest uz se nepali,tu praci ti zadnej lesak gratis delat nebude a LCR ti to nezaplati.........masina je draha atd.....no prijemnou zabavu.... nic ve zlem ale je to trochu utopie.....v nasich podminkach......
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

krmení

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Potřeboval bych poradit od někoho, kdo má zkušenosti se sehnáním jablečných výlisků v okolí Mladé Boleslavi a okolí do 30km. Chtěli bychom do honitby koupit výlisky na tvorbu jablečné nebo jiné ovocné silá?e pro přikování zvěře. Pokud by měl někdo kontakt na nějakou mo?tovnu nebo jinou zpracovnu ovoce dejte mi prosím vědět. Děkuji
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

zdravím všechny,
potřeboval bych váš názor.Dostal jsem celej pytel obilného ?rotu,ale má čokoládové aroma,původně byl určen na lov ryb,ale asi se neosvěčil,tak byl svěřen mě,jenže já neustále přemýšlím,jestli je to dobrej nápad si ho na hromadu nasypat.Co myslíte,mám ho tam nasypat?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

:D budeš mít divočáka, co chutná po čokoládě, no :D

Myslím že Ti nic nebrání tam nasypat jen trošku a počkat, jak to dopadne, než Proč tam sypat celý pytel s nejistým výsledkem, že :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

asi jo,zkusím to.Buď to se?erou nebo to vsákne půda.Konec konců prasata jsou mlsná.Dnes tam dám kýbl a uvidíme.
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

To si Tomáši buď jistý,že po tom půjdou.
když jsem byl s dětmi ( 4a9 let) krmit,tak jim tam naházeli oří?kovou čokoládu,bez mého vědomí a zbyla po ní jen díra v zemi.
A zkoušel jsem i radu z tohoto fóra,buráky neloupané a je to opravdu to pravé ořechové do písmene.Kolikrát kukuřice ostane a buráky jsou fuč.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
defuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 20.2.2007, 17:31

Příspěvek od defuch »

Neloupané buráky můžu taky potvrdit, podle mě čuníkům chutnají víc než kukuřice. Čokoládu jsem zatím nezkoušel :)
Tikka T3 Varmint - 6,5x55SE
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

?rot

Příspěvek od milanhb »

Trochu bych se bál,aby nebyl p?eničný a nenacpalo se tím snčí pro které by to byl asi konec.
Jestli máš nějakou hromadu tak ji tím pocukruj.
Milan
tomas.houserek
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 16.10.2008, 19:17
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od tomas.houserek »

Tak dnes jsem tam byl se podívat,jak divočákům chutná čokoláda a kupodivu asi velmi,všechno se?rali a poryli.Tak zítra bych mohl jít na toho mlsouna se podívat.S tím srnčím si myslím,že by to určitě nepo?ilo,alespoň doufám a myslím,že ten ?rot je kukuřičnej.Jinak děkuji za odpovědi.
Odpovědět