jelení říje

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

musím se opravit, ten jelen má 241,78 C.I.C. lovec je Ing. Petr Kwiek uloven dne 21.9. 2004 Pokud byste měli zájem, mám asi 3fotky toho jelena, ale neumím tady vložit fotku :oops: tak jedině je poslat mejlem, nebo je dát někomu do alba a dát je tady i pro ostatní. Nevidím v tom problém :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

Koukám a nestačím se divit zalo?il jsem tenhle topic s tím jestli by mi někdo neporadil kam zajet na říji aspon ji sly?et kdybych ty jeleny i viděl tak bych byl ?tastnej jak blecha ale koukám že většina co píšete by radši jen střílela........
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Kamarade tady jsi na LOVECKEM FORUMU :wink: :lol:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

argonaut2006 píše:Koukám a nestačím se divit zalo?il jsem tenhle topic s tím jestli by mi někdo neporadil kam zajet na říji aspon ji sly?et kdybych ty jeleny i viděl tak bych byl ?tastnej jak blecha ale koukám že většina co píšete by radši jen střílela........
No to vis ja se taky rad divam a fotim nez to strileni....holt to musis brat tak ze tomuhle remeslu se venuje siroke spektrum lidi a proste se ti (i me) nemusi libit nazory a pripominky tech ostatnich o tom to proste je.Tim proste muzes (muzeme) vybocovat z rady a nemusi to byt na skodu. Ja si proste nedovedu predstavit ze bych utratil X stovek tisic korun za to abych bechnul jelena a pak mi visela trofej v predsini a ja si rikal tohle je moje investice tech X Kč. Nevim nechapu to ale jak rikam kazdy jsme jiny...nekdo vdolky jiny zase holky.

Apropo Foru ne Forumu .....nic ve spatnem.
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

Není to jen o střílení, ale když člověk sedí na mezi a kolem něj trouubí 8-10 jelenů a sem tam se do sebe pustí, tak je to zá?itek na celý život a člověka ani nenapadne to rušit. Vím co pí?i nebo? na Libavé lovím 19 rokem a už jsem si odpustil spustu ran, jen kvůli tomu, že čekam jak který souboj dopadne.
vhool

Příspěvek od vhool »

...k tomu strileni ... osobne se povazuju spis za lovce nez za myslivce,to je zde na foru o me znamo ale presto nebo prave proto nejsem vyznavacem trofejovych lovu natoz pak platit takto horentni sumy....ale budiz,komerce pronika i do daleko zavaznejsich oblasti lidske cinnosti a dokud budou jedinci kteri jsou ochotni takto horentni sumy investovat z jakehokoliv duvodu tak to proste fungovat bude .... co se tyka lovu tak ja si radsi dam zalezet na lovu hole a pany lesa budu radsi pozorovat a kdyz nezapomenu fotak tak i fotit ... nekdo proziva krasne okamziky pod preparovanou trofeji ja holt u fotek... a narozdil od nich mam sanci ten samy kus ale nove zazitky prozit vicekrat .....
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

VJM píše:Není to jen o střílení, ale když člověk sedí na mezi a kolem něj trouubí 8-10 jelenů a sem tam se do sebe pustí, tak je to zá?itek na celý život a člověka ani nenapadne to rušit. Vím co pí?i nebo? na Libavé lovím 19 rokem a už jsem si odpustil spustu ran, jen kvůli tomu, že čekam jak který souboj dopadne.

Stastny to clovek,ktery lovi takovou dobu v tak zazverenem reviru. Jiste mas spoustu zazitku a my ti muzeme opravdu jen tise zavidet. Ale clovek musi vedet jestli jde na lov a nebo jen pozorovat. I kdyz nekdy se stane z lovu jen pozorovani a z pozorovani,lov. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

tak tak, souhlas - š»astní to lidé, kteří tam můžou lovit - a nejlépe, jako domácí a né hosté.... (pro mě něco jako myslivecká nirvána :D Mám podobnou touhu jako kolega argonaut, v roce 2006 jsem se s ing. Jeni?em spojil telefonicky a ptal se na možnost povolení vstupu za účelem pozorování + focení - no už do telefonu zněl hodně odměřeně, což chápu, protože taky "vodím" hosty a dovedu si představit, jak mě někdo uhání o povolení "motat" se mi v revíru v říji, kdy se s hosty netrhnou dveře... nakonec jsem nejel a nefotil, ale stále to mám jako něco nesplněného... Mohl by mi někdo z Vás - VJM, nebo Alda, poradit jak na to? Určitě se dá najít lokalita, kde bude něco sly?et a vidět a přitom nikomu nepolezu do zelí, popř. jaký zvolit postup - ten telefonát byl docela studená sprcha :roll: Za radu - třeba i přes SZ moc děkuji!
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

Stopař píše:tak tak, souhlas - š»astní to lidé, kteří tam můžou lovit - a nejlépe, jako domácí a né hosté.... (pro mě něco jako myslivecká nirvána :D Mám podobnou touhu jako kolega argonaut, v roce 2006 jsem se s ing. Jeni?em spojil telefonicky a ptal se na možnost povolení vstupu za účelem pozorování + focení - no už do telefonu zněl hodně odměřeně, což chápu, protože taky "vodím" hosty a dovedu si představit, jak mě někdo uhání o povolení "motat" se mi v revíru v říji, kdy se s hosty netrhnou dveře... nakonec jsem nejel a nefotil, ale stále to mám jako něco nesplněného... Mohl by mi někdo z Vás - VJM, nebo Alda, poradit jak na to? Určitě se dá najít lokalita, kde bude něco sly?et a vidět a přitom nikomu nepolezu do zelí, popř. jaký zvolit postup - ten telefonát byl docela studená sprcha :roll: Za radu - třeba i přes SZ moc děkuji!
máš recht taky jsem někam volal člověk chce vidět nebo aspon sly?et jelena a každej na něj kouká jak na blbce!!jo to kdybych jim řekl že chci vysolit 100000,- za jelena to by byla jiná ochota takhle si připadá? jak idiot :( pár dobráků se mi ozvalo přes pm ale většinou to znělo tak že ve volné přírodě to mají všude vystřílený a doporučili mi obory pěkně to vedem tu myslivost......zkusil jsem pár lidem brnknout ale většinou reakce jak píšu na začátku no nevím co si o tom mám myslet
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Stopař píše:tak tak, souhlas - š»astní to lidé, kteří tam můžou lovit - a nejlépe, jako domácí a né hosté.... (pro mě něco jako myslivecká nirvána :D Mám podobnou touhu jako kolega argonaut, v roce 2006 jsem se s ing. Jeni?em spojil telefonicky a ptal se na možnost povolení vstupu za účelem pozorování + focení - no už do telefonu zněl hodně odměřeně, což chápu, protože taky "vodím" hosty a dovedu si představit, jak mě někdo uhání o povolení "motat" se mi v revíru v říji, kdy se s hosty netrhnou dveře... nakonec jsem nejel a nefotil, ale stále to mám jako něco nesplněného... Mohl by mi někdo z Vás - VJM, nebo Alda, poradit jak na to? Určitě se dá najít lokalita, kde bude něco sly?et a vidět a přitom nikomu nepolezu do zelí, popř. jaký zvolit postup - ten telefonát byl docela studená sprcha :roll: Za radu - třeba i přes SZ moc děkuji!
Vsimnul jsem si ze jsi z Jeseniku,kdyz kdyz to je pomerne velky pojem. Jestli se tedy v jesenikach trochu vyznas tak ti dam tip kde by jsi mohl jeleny slyset a pritom by jsi nemusel nikomu lezt do zeli. Nevim jestli vis kde je Ovcarna. Lezi to mezi Karlovou studankou a Malou Moravkou. Od tama se dostanes nahoru smerem na Petrovy kameny. Da se tam vyjet autem,ale u brany se plati za vyjezd myslim 100kc. Mozna je to dnes i o neco vice,nevim. Pesky je to ale pekna streka. Kdyz se tedy dostanes pod Petraky tak uz jses pomerne blizko sveho cile. Je tam velke parkoviste a nekolik horskych restauracnich zarizeni a ubytoven. Z parkoviste vede turisticka oznacena stezka na Petrovy kameny. Staci kdyz po ni pujdes takovych 500-700metru,tak budes prochazet pres klec. (nizkorostouci borovice) V tech mistech se posad na zidlicku a cekej. Jestli uslysis jeleny to ti nemohu slibit ,ale vzdycky tam jeleni troubili. Nejaky rok jsem tam jeleny lovival,tak vim o cem pisu. Jednoho vecera kdyz uz byla opravdova tma, jsem zrovna schazel dolu pres tyto borovice a najednou vidim lezet v borovicich nejakou postavu,ktera se okamzite postavila. V ten moment by se mne krve nedorezal,ale zachoval jsem klidnou hlavu a dotycneho se zeptal, co tam v tuto dobu dela. Ten se mi hned omluvil a rika "Ja si chtel jenom poslechnou jak troubeji jeleni." Nakonec se ukazalo ze to byl take myslivec,ktery si chtel tuto krasu take vychutnat. Jeste jsme cestou k autu pokecali a pak jsme jeli kazdy svym smerem. Vice ti poradit nemuzu :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Díky Geronimo - to je oblast, kterou znám moc dobře (Vysoká hole, Sviní a Medvědí ?leb) rád tam chodím a dělám fotky, taky jsem slyšel, že dobrá lokalita je v okolí Keprníku. Jen když tam chodím fotit krajinu, tak je tam (většinou léto) spousty lidí a přijde mi to, že zvěř tam ani být nemůže. Ale i jiní říkali, že jo, tak to asi zkusím a vydám se tam....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

neco pro poslech a par dobrych kusu.

http://www.jagareforbundet.se/jagarefor ... index.html
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Tak chlapi - dnes zazvonil budík ve 3-45, nasoukal jsem se do civilu, hupnul do auta a už frčel k tátovi. U něj jsme se oblíkli do běžného zeleného, sbalili svačinu, termosku s čajem a vyrazili směr Libavá. Po 45 minutách jízdy jsme zaparkovali na parkovi?ti č. 7 (o víkendech volně přístupné civilům) a koukli na sebe - táta povídá - jseš si jistý, že se tady můžem promenádovat jen tak? Jasně! Kudy půjdem? No já navrhuji tudy. Poslední mrknutí do mapy a vystupujeme. jseš si jistý, že něco usly?íme, když je to přístupná zóna? Netu?ím, ale aspoň to zkusíme... Přejdeme přes silnici Město Libavá - Budi?ov a směřujeme k lesní cestě, která se halí v mokrém šeru chladného rána, do zóny A. Po 50 metrech mě zaráží silný závan prku, po dalších 50 metrech od hlavní silnice sly?íme prvního jelena. Vydatně troubí asi 200m od nás. Za pět minut se přidává další a po 15 minutách další. Ten už je sakra blízko. Ač neznalí, odhadujeme vzdálenost na 50, max. 100 metrů. škoda jen, že jsme v rokli u potoka, je tma a na louku není přes porost vidět. Zůstáváme stát na cestě a i přes silný vítr a vtěrné mrholení vychutnáváme ten nádherně hluboký hlas krále našich hvozdů. Po 10 minutách ticha se vydáváme dál vzhůru do kopce. Najednou se nám otevře malý průzor na loučku. Souhlasně kývneme hlavou a měníme směr. Snad lovecká intuice, po zdolání prud?ího kopce a dalších 200 metrech přes ostrůvky mladých bříz a šípkových keřů objevujeme nádhernou rozlehlou louku s kazatelnou :!: Kontrolujeme jestli nikomu nelezeme do zelí a už zdoláváme pevný šestimetrový ?ebřík. To už nás ale zastihlo svítání a než se uvelebíme, je bílý den. Vítr se opírá do kazatelny a mrholení rosí skla kazatelny. Po 20 minutách se na sebe kouknem - dáme si sváču než Vytáhnu termosku a chleba se slaninou. S chutí zakusujeme a smějeme se jako malí kluci - to troubení nás prostě nadchlo! Najednou se dívám a před námi přes louku přetahuje zjevně nervózním krokem mladý ©esterák - asi tak na vzdálenost 120m. Jen co se ztratil v louce zarostené vysokou trávou, solitérními smrky a skupinkami břízek a šípků, objevují se na louce dva lončáci. Jen přetáhnou a mizí asi 150 m od kazatelny. Netrvá to ani 10 minut a z druhé strany louky si vykračují další dva lončáci. Ti se chvíli zdrží a tak mám čas udělat i fotku. Po krátkém zapózování mizí ve vysoké trávě horské louky. naše úsměvy se ještě roz?íří a po dalších 20 minutách opouštíme kazatelnu a obloukem se vydáváme zpět k autu. Cestu nám ještě zkříží dvě laně a jeden mladší ©esterák a my za začínajícího de?tě nastupujeme do auta a vyrážíme zpátky domů. Po příjezdu se loučím s tátou - To byla krása což Jo, na to se nedá nic jiného říct. Ty hele, nezajedem zítra znovu? :wink:

Uvidím, ale byla to vážně nádhera a pokud se zlepší počasí, tak tam asi zajedem znovu.

Chtěl bych ještě poděkovat všem, kteří mi odpověděli do SZ a dali nejen nějaké informace a tipy ale i kuráž - konečně vyrazit! Díky kluci!

Jinak revír je to ú?asný. Nádherná krajina a vzhledem k tomu, že jsem tam bez bli??ích informací byl poprvé v životě, bez doprovodu, a viděl co viděl, tak jsem přesvědčen i o perfektní zazvěřenosti.
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

:wink: je fakt krásné, si číst takové řádky! Malinko se vám splnil váš sen :D ti?e závidím, ale zase pozor, aby vás nikdo takhle neviděl, protože nechci kecat, ale pokuta je 1000 nebo dokonce dva :evil:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Odpovědět