letošní stavy lišek

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Ondra_P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25.9.2006, 7:41
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra_P »

U nás kaňkovaly okolo Vánoc, takže to vychází. My se chystáme na poslední víkend v březnu. To už je taková tradice..
CZ 550 LUX 308W
with
Meopta ARTEMIS 3000 7x56
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No tak to jsem rad, že se někdo už zminil o liščatech. Ted na sněhu jsem obchazel nory a všude jen jezevci patery nory zjara obsazeny jezevcem u nas zatim nepamatuju. Jinak k těm liškám, dnaska ráno jsem potkal 4. Bohuzel se nařadím mezi ?adné odstřelovače a tak kdyz jsem na tri koukal asi pul hodiny na 300 metrů tak mi dosla trpelivost. A jakmile se mi jedna priblizila trochu ke me, tak jsem to zkusil, no vysledek predem odsouzen k neuspěchu. tak jsem je trochu vystrasíl:) no a tu čtvrtou jsem potkal o pul devatý rano jak myskovala:) ta byla vsak jeste dál... :(
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

Člověče nevím jesi bych ¨si dovolil vystřelit na takovou dálku. Podle myho názoru to už dávno nemá co delat s mysliveckou vzdáleností :)
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

No tak vybavu mam poměrně novou- od vánoc.Takze ve výbave by problem nebyl. Ale sem začátečník a na takovou vzdalenost bych si fakt netroufnul.. když bych chtel nejaky kus ulovit, musim si byt alespon na 80% jistý že mu dám smrtelnou ránu hned na poprve.A o tech 300 metrech fakt nevim...mam zbran nastřelenou na 200 ale i to mi uz pride daleko na cíl o velikosti lišky.
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
vhool

Příspěvek od vhool »

... a jeste doplni edika ..... klasickou loveckou kulovnici a jako zacatecnik si ji nastrelit na 200m je z meho pohledu taky trochu nezodpovednost stejne jako tech 80%.... :wink:
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

:D

Příspěvek od Greening »

Chlapi, vy tady ste všichni závodní střelci než :D Já sem obyč. začínající myslivec a z kulovnice sem v životě nastřílel smě?ných max. 30 ran. Papíry mám půl roku takže vystřílenej fakt nebudu..
Jinak před lidma co střílej pokaždý přesně hluboce smekám.
když píšeš že se trefí nekdo na 300 + ..... mozna v idealních podmínkach, ale nabalenej na posedu či na kazatelne s běžnou loveckou výbavou?
Nechci tady neco vyvracet nebo tvrdit...jak sem už psal...sem začatečník a vim o tom prdek...
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No tak ja sice az takovy zacatecnik nejsem,lovim uz sest let. a nestrilel jsem na 300 metru ale na necelých 200. A jinak se bohuzel u nas drzi heslo dokud lisku vidim, tak strilim. Nesudte mi za to, ale je to tak. Na lisky vystrelim rocně tak 30 ran,uloveno mam za posledni roky 14, 12 a loni 9 lisek. liscata nepocitam, takze se kazdou tretí ranu trefim,pro me docela uspech. Strilim za kazde situace, do 200 metru a i v pohybu. vylozene postrelené mám asi 4 lisky, prestrelený beh. Na srncí ani na cernou bych si takle riskantní ránu nedovolil. Bohuzel ve me zakotvilo neco spatného, byl jsem tomu naucem ostatními kolegy... :( :(
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

v ČR

Příspěvek od Milan.K »

to Marek EDA ti to napsal v krátkosti,ale zcela přesně.Už to tu na fóru bylo a jen ti to zopakuji,proč by liška měla trpět jen kvůli tvému názoru,že se na ní střílí dokud je vidět?Říká? si tento nesmyslný výrok,na lovu třeba spárkaté zvěře? Jistě NE.Tak kdyby jsi to nevěděl,tak i liška je zvíře a má právo na to ,aby byla usmrcena bez utrpení a strádání.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Ja v zadnem pripade nerikam, ze nema právo na usmrceni bez utrpeni, ale jiste sami dobre vite, ze ac je liska tvrdá na ránu, stalo se mi taky ze po kulovem zasahu odesla 40 metru, tak zásah kamkoliv znamena jeji uloveni. i ten prestrelený beh!! kdyz jsou zasazeny oba tak neni co resit, protoze neodejde a jsi schopen k ni prijit na 10 metru a dostrelit. A pokud je zasazen pouze jeden, tak musite byt rychly a pohotove vyresit situaci. pokud ma blizko ke krytu, tak se neprozradit a snazit se ji dostrelit z mista odkud ji¨si na ni strilel poprve, a pokud ma 200 metru k lesu tak k ni primo a okamzite jit, necha te vetsinou priblizit, ale tak na 50 metru pak vyrazi a je to jen na tobe! podle me se postreli mnohem vice lisek brokama, aspon u nas, protoze chlapi jsou setrilci a klidne streli na 80 metru 6.1mm v doufani ze ji ten jeden brok staci!! to je podle me vetsi nezodpovednost!! ale co se tyce meho postoje k liskam, tak se nezmeni!! Jeste otázka na VAS?? LOVITE I TED? KDYZ LISKY MAJI MLADE??
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Kleer »

Za sebe musím napsat, že v dobu, kdy mají lišky mladé, nelovím. Nějak se mi vkrádá představa, jak by případně liščata pomalinku trpěla. Je to přese jen tvor. Věnujeme se u nás zvyšování stavu drobné zvěře (celkem úspěšne) a dobře si umím představit, jakou má taková li?čí rodinka "spotřebu", ale ... . Musím se přiznat, že většině členům MS raději ani neříkám, že jsem v tuto dobu lišku spatřil. To bych si vyslechl ... :oops: . Vím, že se názory na toto téma různí a nikomu rozhodně nic nevyčítám. Záleží asi na každém ... já osobně ale ne.
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Lovit lišky když mají mladé?

Příspěvek od Greening »

Tohle téma je hodně o morálce a citovému vztahu ke zvěři jako takové. Myslim že není větší zhovadilost než mláďatům zastřelit někoho, kdo jim obstarává stravu. Pak vychcípaj hladem. Já to zavrhuju. Kdo si chce zastřílet , tak počkejte až se liščata trochu vyrostou a pak si můžete o to víc zalovit. asi budete navrhovat že jako predátoři se?erou mláďata ostatním, ale tak už si to příroda zařídila a podle mě i ta malá liška má právo na život ne?
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

lišek je u nás vidět celkem dost, ale naprosto souhlasím s názory Greening a Kleer. U nás se drobná, až na pár zajíců, prakticky nevyskytuje (honitba s průměrem 600 m n.m.). Já osobně lovím lišky od listopadu do února. Mimo tuto dobu ulovím pouze zjevně nemocnou lišku. Jinak říkám, že střelit lišku od liščat je stejné jako střelit srnu od srnčat. V prvním případě to zákon bohužel dovoluje. V našich podmínkách více škod na zvěří napáchají krkavci. Na krkavce si stě?ují i zemědělci, kteří jim uklovají některá čersvě narozená jehňata nebo telata ( to jsem viděl na vlastní oči ) a není jim to nic platné, protože se jedná o zákonem chráněný druh. Takové hejno o 80 krkavcích na loukách, když jsou nakladená srnčata, pozabíjí všechno ?ivé na co přijdou. liška je proti nim břídil. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
vhool

Příspěvek od vhool »

... jen dodam ,ze jsi zapomel zminit jeste kane,jestraba,straku,kocku,divoke prase,auta a jine faktory ohrozujici zver .....
Odpovědět