Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

pořádně prokopnout prdel nic jinýho na ty pitomce neplatí jinak já bych už po nich startoval tam a to by byl lepší slovník :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Jiří K. »

Tak jsem náhodou zjistil, že toho chudáka co to schytal na začátku prosince znám osobně. Bohužel jsme ještě na sebe neměli štěstí, ale zprostředkovaně už vím co se stalo. Kolega dostal štont cca 5 m od houštiny kde vůbec nepočítal s tím, že by tam mohl být zalehnutý kus černé. V průběhu leče bez jakéhokoli hluku na něj najednou vykoukl cca 150 kg vážicí kňour. O kolegovi v první chvíli neměl ani tušení. Kolega se mírně pohl, což divočák zaregistroval a ihned ho rychlostí blesku napadl. První útok byl veden sekem na stehno, naštěstí část útoku schytala pažba. Postižený i tak skončil na zemi kde byl opět napadem zbraněmi a po té pokousán na lýtku. Naštěstí si divočák pomyslel, že má dotyčný dost a odběhl z bojiště jako vítěz.
Kolegu pak už čekal jen let vrtulníkem a 14-ti denní pobyt v nemocnici.
Příští týden bych se sním měl setkat tak pak doplním další podrobnosti.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Bord »

Měl jsem jednou z pr.... kliku.Kolega postřelil prase vyvržené asi 75kg.Bylo do doseti cm sněhu barva se místy ztrácela stopu protínaly čerstvé stopy černé a srnčí.Pes mě doved k borové houštině na svahu prase z ní neodešlo. Houští obestavěno já odložil psa a vydal se po stopě která šla z vrchu dolu a ztáčela se zpátky.V půlce houští to za mnou zachrastilo,prase šlo přímo na mě v pudu sebezáchovy jsem se odrazil a chyt se pod špicí borovice a tím se okolo otočil prase mi jen škrtlo ryjem o botu.Zůstalo pod nízkejma stromkama kde ho kolega dostřelil.
8x57JRS,bordík
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Nina »

Tak pánové jsem se tedy dost pobavila...;-))) a abych Vás uvedla na pravou míru, nejsem žádná ochránkyně přírody, ani se nebojím tmy a nepotřebuji žádná zahřívdla ani doprovod. Myslivost dělám aktivně a něco střeleného už mám taky... Do lesa resp.na kazatelnu ale chodím zásadně sama, neboť mi vadí, když mi tam ten druhý skřípe, mlaská, funí a podobně. Jo a jsem slečna!!! :D
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Georg.H »

tak chlapi a máte po vtákach... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

tak si tam musíte vzít normálního psa co se umí chovat na posedu a nevydává zvuky co jste popsala :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Nina »

Tim píše:Lesomil: já to samozřejmě myslel nadneseně, je jasné, že uprostřed lesa nebude čekat nějaké individum na kolemjdoucí, spíš jsem tím chtěl naznačit, že pravděpodobnost spontánního útoku prasete na paní/slečnu Ninu je možná ještě nižší... Prostě že nemusí mít strach :wink:
Ze spontánního útoku strach nemám, spíš jak už tu ostatně bylo několikrát řečeno ze zraněného divočáka a hlavně při naháňkách.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

Georg.H proč? Vždyt je to slečna.... :wink:
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od gawein »

Divočák po mně šel zatím jen jednou, je to tak 17 let dozadu,naháňka v rákosí,padlo pár ran ,hoblujeme podruhé a kolega na posedu nad rákosím hlásí kamarádovi,že před ním je prase.Kamarád netušíc ničeho udělal krok vpřed,rákosí obživlo a prase cca 70 kg na něj skočilo jako pes a narazilo mu ryjem do hrudi. Kolega se lekl a nechtěně si odmáčkl spoušť ze ZH, které držel v rukou před sebou a to tak povedeně,že si ustřelil spičku nehtu u prstu na noze(s ball dělá do holínek krásně ohraničené dírky),mimochodem ty nové holínky ho štvaly nejvíc. Rána a prase zmizelo. Kolegu jsme odtransportovali a v rákosí hlasil pes tak jsem šel zjistit situaci, došel jsem na malou holinku, prase leželo střeva po ráně na měkko visely z rány a welsh ho zaštěkával. Vypadalo,že má dost. Popošel jsem trochu bokem, abych ho dostřelil na palici,načež se prase začalo zvedat,neváhal jsem a brennek ze ZP jsem mu dal těsně za plecka. Prase vůbec nereagovalo, a hrr na mě, a skákalo po mě do výšky. Couval jsem a vystřelil druhou ránu,bohužel netrefil palici, ale ustřelil běh. To už jsem měl prázdnou flintu prase na sobě a tahal jsem pistoli. Naštěstí prase zjistilo,že po třech to jde špatně a že už má dost. Otočilo se a odběhlo. Já si v klidu přebil a za chvíli ho normálně dostřelil. Po vyrušení jsme zjistili, že má vyhojené zranění z dřívější doby. Zajímavý byl na tom způsob útoku odlišný od normální snahy o nabrání nebo kousání do nohou.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od gawein »

Po této zkušenosti jsem přehodnotil výzbroj, brokovnice sice dává dvě rychlé rány s dobrým stop efektem. Ale co potom? Dneska chodím s winchestrovkou ve 44RM opakovat dokážu skoro stejně rychle a mám 10 ran. Všem co loví v leči doporučuji mít sebou i pistoli. Pokud někdy budete trénovat střelbu zkuste si střílet i při pohybu vzad a na blízko. Je to úplně o něčem jiném a muže se Vám to někdy hodit. I na blízko je potřeba se trefit, proto lituji kolegy kteří jdou do rákosí a mají kulovnici s optikou a tvdí že to zvládnou trefit "podle laufu". Jinak souhlasím, že agresivita černé vzrůstá. Ale je to hlavně větší populací prasat, tim pádem i větší šancí kontaktu a konfliktu. U nás střílime 6 až 8x tolik prasat než před 25 lety, to se projevuje větší možností konfliktu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsem rád,že nahánky nejsou moje parketa..Když to tady tak čtu.Ne prasat se ani tak nebojím,spíš těch některých lidí okolo...Asi i vím proč. :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

Zdeňku naháňky jaký se konají v Čr nemůže schvalovat nikdo normální,díky tomu jaké střelecké umění má většina myslivců je kvanta nedohledané raněné zvěře která útočí bez varování a dost starších kusů má už praxi v tom že je lepší útočit než utíkat
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Zdenek41 »

Leone jsem trochu možná OT,ale nedálo mi to.Já ty leče někde do dneška nechápu..Asi jsen tak trochu mimo a nebo už starej?Nikdy jsem si nedovolil a dodnes tvrdě trestám střílení do obestavené leče.A to se jedná pouze o brok.Dnes borci vysokorazantní kulovnice a sypou to do leče z automatů ta ta ta ta.A vše je OK.Vím,že někde se to dá proti kopci a pod.Jsem měkej a nevystřelil bych.O té zvěři v utrpení a ve stresu už mluvit nebudu.Byl jsem již nazván dětinou,který dnešní myslivosti vůbec nerozumí.A jsem rád...Nevím proč ten dotyčný mluvil o myslivosti,když má daleko i do lovce.Takovíto lidé, i když lidé?..mě neurazí.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

Jak tak koukám, Nina, bydliště Karlovy Vary, loví, věk jako já... Nejsme my náhodou spolužáci z lesárny ???
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Nina »

Tim píše:Jak tak koukám, Nina, bydliště Karlovy Vary, loví, věk jako já... Nejsme my náhodou spolužáci z lesárny ???
Možné to je...;-)
Odpovědět