Napadení divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

A nebydlela jsi původně na Březový? Pokud ano tak na druhé straně aparátu Bártík :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Nina
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 22.1.2014, 17:07
Bydliště: Karlovy Vary

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Nina »

Nazdar Bartíku!! ;-)))
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

Nina Tim co takhle používat SZ pro soukromou debatu

Souhlasím! Chatování na skle je porušením bodu č. 5 pravidel fóra. Po čase smažu. Karel 61.
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

Omlouvám se :oops: Další debata již přes SZ probíhala...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Reno »

No tady se to rozjelo... :shock: :lol: Mimo zajímavých poznatků k tématu jsem se dozvěděl i takové pikantnosti, že Bwana je mrtvý na spodek (chcíplý pták nebo jak to bylo) a přitom má říji celý rok? Tak tomu říkám utrpení... :twisted:

Jinak se co týče naháněk, já osobně se takovým akcím pokud možno vyhýbám a zřejmě rovněž patřím do kategorie "přecitlivělý dětina", neboť vystresovaná zvěř trpící po mizerném zásahu za každou cenu mi také vadí... :?
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

Ono totiž velké procento "takymyslivců" zkouší střílet prasata vším a na jakoukoli vzdálenost, někdy i dost riskantně. Už několikrát jsem na uloveném praseti našel více či méně dobře zhojenou ránu, brok, kus pláště apod. Pak to zvíře nemá být na lidi naštvaný :?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od motolada »

Po letos absolvovanych nahankach, bych okamžitě zavedl povinné strelby pro všechny myslivce. Já jsem zase precitluvely na to že když se celý den hrabu v leci a pak prasata vyjdou tak když někdo náhodou vystřelí tak to stejně minou
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Buttler »

Souhlasím. Povinné střelby i na běžící terč. Nenastřílíš, tak trénuj, jinak máš smůlu. Zastávám názor, že naprostá většina útoků černé zvěře souvisí se střeleckým neuměním a s rostoucím počtem naháněk. Zvěř je postřelována, zraňována, mnohdy nedohledána. Ostatní jednotlivci z tlupy ji pak nacházejí zhaslou, jsou v kontaktu s postřelenou zvěří, která přežije a nevěřím tomu, že prase si nedá dohromady 1+1.
Mnohem lepší je individuální lov, kdy střílí zodpovědný a dobře střílející jedinec. Zvěř zůstává zpravidla na nástřelu, pokud odběhne, tak jen pár desítek metrů. Zvěř si zapatuje místo, kde se střílelo, ale nedá si to do souvislosti s naháňkou a s rámusem a s pohybem honců v leči.
Všichni mizerní střelci a účastníci naháněk s množstvím ran a s mizerným výřadem se zkuste vžít do kůže černé zvěře. Po "absolvování" a přežití několika takových akcí se u vás zákonitě musí vytvořit averze a hlavně víte, že jde o život. Tomu pak přizpůsobíte své chování, někdy reagujete útokem, agresivně, jindy čekáte, protože není důvod k akci, ale hlavní je přežít a víte, že v té chvíli jde o život, protože jdou po vás.
Pokud někdo z vašich "kolegů" z rudlu padne na individuálním lovu ranou z neznáma či z neurčitého místa, bude to podobné, jako pro člověka, jehož souseda srazí auto na ulici. Prostě riziko, které sebou život nese.

Naháňky jsou nejhorší způsob lovu, který se provádí v drtivé většině pouze z udržování falešných a dnes již překonaných tradic. Ale doba se mění, bohužel setrvačnost v myšlení přetrvává.
Howgh.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od fesoj »

Ve Švédsku každý, kdo chce lovit losa, musí absolvovat povinnou střelbu na běžící terč a to bez ohledu na to, zda se jedné o místního či cizince a opakovat ji tolikrát, dokud nedosáhne předepsaný limit. Kdyby naši bojovníci za "práva zvířat" svou iniciativu zaměřili na prosazení podobného zákonného ustanovení, co se černé zvěře týče, vůbec bych se na ně nezlobil - ale tím by se zřejmě dostatečně nezviditelnili.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Reno »

Ano, seveřani to opravdu mají ošetřené dobře. Chceš lovit losa, nebo dokonce medvěda? Musíš na přezkoušení ze střelby na běžící (pojízdný) terč. Nesplníš stanovený limit? Nedostaneš povolenku. Vzhledem k tomu, že se zejména na naháňkách střílí zvěř v pohybu, vůbec bych se nebránil tomu, aby se i u nás nějaké takové povinné přezkoušení 1x za sezónu zavedlo. Alespoň by to "vyautovalo" chronické střelecké matláky, respektive je to konečně donutilo naučit se střílet.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od sw_fox »

Leta se snazim prosadit alespon to, aby si chlapi v nasem lido-demo sdruzeni alespon 1x pred sezonou sli zkusit (zadarmo zajistim 150m strelnici) jak jim to lita, i toho vyuzijou tak maximalne 4-5 lidi z 15, a to ti co strili stejne dobre i bez toho..... Na tohle s ohledem na vek clenske zakladny obecne asi nebude vule. Dedci ti budou povidat jak strili srnci v behu na 150m na krk a pak na 20m minou jdouciho loncaka.... Nebo mu ustreli beh a jsou z toho vtipne dosledy s napadenyma psama a roztrhanyma kalhotama psovodu....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od motolada »

Vždyť se na ty štonty podívejte,co tam stojí.Poslední akce přes 100 střelců,jinak kolem 20-60 vždy to samé jestli jsem na Východě nebo Západě rep.Ran jak za Kuwajtu napadení a na výřadu nic :evil: :evil: :roll:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Tim »

Ono stačí občas některý lidi po leči poslouchat... Věty jako "Jó, běželi daleko a směrem odemne, ale tak jsem tam dvě pustil, co kdyby náhodou" už jsem taky párkrát slyšel :roll: Dnes si už hodně vybírám, na jakou naháňku přijmu pozvání a kam raději nejezdím. Neumím moc držet jazyk za zuby a když si o někom myslím že je prase, tak mu to řeknu, potom jsou problémy :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od kounek »

Pod posledních několik příspěvků se klidně podepíšu.

Moje zkušenost: Běžně chodím na naháňky s kulovnicí s mechanickými mířidly, kterou mám vyzkoušenou na střelnici, že to opravdu střílí kam míří. Byl jsem ale pozván na naháňku, kde byly přikázány pouze brokovnice, tak jsem si vzal svoji bývalou brokovnici, jednotnou střelu Sell-Bell (Slug, koupeny předloni). Šlo přímo na mě sele, tak jsem se schoval, nechal ho přeskočit cestu a přes cestu jsem na něj vystřelil. Selátko se akorát rozběhlo a zmizelo v houští. Tak jsem udělal k místu kam jsem střílel 15 kroků a v tom místě byla díra v zemi.

Nedalo mi to, vyndal jsem ze skříně další druhy jednotných střel co jsem měl (RC, Original Brenekke, BP-Palla), postavil jsem si 15 metrů od sebe velký karton a začala kanonáda. Všechny díry byly pod bodem, kam jsem mířil. Některé pouze 25 cm, ale některé taky i 45 cm.

Tak jsem se s tím samozřejmě pochlubil mezi chlapy ve sdružení a ptal jsem se, jak to střílí jim. Od většiny jsem se dozvěděl, že to nikdy do papíru nezkoušeli, že to prostě MUSÍ střílet tam, kam to míří. Takže pak se nedá divit, že to někomu třeba střílí do země, doleva, doprava, na veverky... :?
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: napadeni divocakem

Příspěvek od Leon »

není co dodat proto jak pořád tvrdím na naháňky s.... teď jsem koukal že budou dělat další velkou naháňku u Prahy 30 ledna no nejsou to paka vykopal bych je z lesa sviňským krokem dělat teď v lese bordel co dělali loni váleli se na gauči a když jim šlapou na paty tak dělají atrakce pro novináře :roll:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět