Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Pánové, SEL BEL je fabrika vyrábějící standardní munici za standardní ceny. Výrobní tolerance jsou jaké jsou, kontrola jek mezioperační tak výstupní je jaká je a veškerá munice se určitě vejde do standardů % zmetkovitosti. Z tohoto fóra jsem nabyl přeresvědčení, že nám nevyhovuje standardní munice a že naše požadavky jsou úplně někde jinde než nám Sel Bel nabízí. Proto bych o tom moc nepolemizoval.
O reklamě Sel Belu si myslím své, například v poslední myslivosti
inzerát "Jen jeden výstřel stačí" a odcházející lovec (bez úlovku), se dá prezentovat "a již nikdy více takovéto munice". :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Lukas.Dolezal píše:jenže tohle se může stát i s jiným střelivem, chtěl bych změnit i ráži a zbraň jenže tedka to prostě nejde, jsem zvědav jak dopadnu s 7x57 R na podzim při lovu jelena
Lukáši toho lovu jelenů tou sedmičkou bych se nebál. Loni ke konci roku se mnou kamarád sřílel jelena se střelivem S&B spce 11,7 , zhruba na 80-90 metrů. Jelen odskočil dvacet metrů a ustlal si jak pod?atej. Byla to nádherná komorová rána.Byl to nepravidelnej osmerák o váze 98 kg.po vyvržení. Průstřel nádhernej a barvy jako bys ho podříznul.
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1410
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

SB

Příspěvek od Choochoo007 »

Bratranec strelil nejakych 100ks cerny, od selat po nejakych 100Kg(neptam se, cerna me nezajima), spis selata a loncaky. Rika, ze strilel i Normy, ale vysledek stejny. Myslim ze na vetsi zver to SB muze, nebo spis ma sve mouchy, ale na to nase "domaci zvikani" kocka, liska, srnci, sele, loncak v razi 7; 7,62 asi na 98%stejny ucinak. Spis bych pak videl problem v miste zasahu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Hornady Light Magnum

Příspěvek od Childeater »

Mosin píše:
Čím si střílel ty tři lončáky co máš v trofejích", SB? SPCE 9,7g? A jak to vypadalo?
Ni jedno z toho. Jak jsem tam psal, teda alespoň doufám, že jsem psal, Použil jsem Hornady Light Magnum se střelou BTSP tu?ím 165grs. Devastace vnitřních orgánů obrovská, zvěřiny normální (malá). Výstřel ve ?káře velikosti střely. Z toho důvodu menší barvení, ale to jsem nemohl moc posoudit. Dále tam popisuji jak se chovali. Tak tam mrkni.
Touhle patronou jsem jednou střelil kus holé na šoulačce. Bylo to asi na 50m a jednalo se o přestárlou srnu. Na první pohled to nevypadalo na velké poškození, vstřel normální a výstřel tak asi palec. už když jsem srnu vzal za běhy, měl jsem podivný pocit - tělo srny se choval asi jako pytel způli naplněný tekutinou. když jsem doma srnu pověsil a otevřel, málem jsem omdlel. Stra?livá devastace. Jako kdyby v tý srně vybouch granát. Vnitřní orgány byly jakoby na?lehaný a trávník explodoval. Deka utržená od ?eber skoro až k hřbetu. Pod dekou vcucnutý obsah bři?ní dutiny. Hrůza hrůz...Už jsem to pak nikdy nePoužil.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Vla?imácká "precize"

Příspěvek od cejlon »

....aneb jak to zase experti od Sellier Bellot na svoji výjezdní poradě vyře?ili.Četli jste ten nový článek v Myslivosti?To je síla!Takhle tendenční uslintaný blábol jsem dlouho nečetl :lol: Ani ve snu by mě nenapadlo myslet si,že mámě v ČR nějakou světovou ?pičku ve výrobě loveckého střeliva.Vla?im zůstane vždy Vla?imí,pokud se něco zásadního nestane s touto "firemní politikou",která by se u skutečně ?pičkových ?větových výrobců rovnala sebevra?bě.Nejvíc mě pobavil onen kritizovaný jakýsi statut "vysokorychlostní lovecké střely"Prostě tam mají všichni máslo na hlavě.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Myslivost som sice necital ,ale dojal ma tohtorocny katalog gulovej municie S&B.Bol by som velmi zvedavy ako funguje ich naboj 308W a 30-06 so strelou TSX 11,7g s ustovkami 743,resp. 753 m/s ??? A to este beriem do uvahy ich nadsadene rychlosti v katalogoch,takze v reale to bude mat zrejme "celoplastove" chovanie. :roll:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nikdy jsem nepochopil proc SB laboruje 3006 temer na urovni 308W? To mi hlava nebere.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Precital som si aj zmieneny clanok v Myslivosti a z niektorych veci som bol prekvapeny.Je velmi podivne,ze S&B nevie opustit svoje povodne konstrukcie striel s nevyhovujucim priebehom rozkladu [preto aj ten nabeh na nizke dopadovky].Uz davno mohli sami skonstruovat nejaku jednoduchu poloplastovu strelu s jadrom spojenym s plastom a nie spekulovat ako dalej predavat tie archaicke strely.Alebo aspon nejaku takuto strelu nakupovat a laborovat do svojich nabojov.Podla mojho nazoru boli ich doterajsie pokusy taketo: Sierra SBT - dobra volba,aj ked v 7mm kalibroch som pocul aj negativne ohlasy [ale neoverene],BARNES XLC - krok uplne vedla,neviem na aku zver v nasich podmienkach ju mienia doporucovat [aj ja som ich skusal na diviakoch,ale necitil som taku istotu ako pri inych strelach],pokial bol zamer na export tak to zase podcenili s rychlostami,Hornady SST/PTS - dobry vyber na mensie kusy stredoeuropskej zveri,BARNES TSX - nebude fungovat pri rychlostiach,ake udava S&B,spravanie strely bude podobne celoplastu.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak panove dalsi nadherny priklad verejne lzi,docela me to dostalo jak vedeni S&B sebevedome "objevilo ameriku" a navic lzou jak kdyz tiskne.nadhernym dukazem je obrazek s padesatikorunou .... od kdy dela spce do papiru dirky jako scenar? :evil:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2062
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Zmienene foto som si vsimol az teraz,mas pravdu....ani to klamanie im uz nejde.... :roll: :? SPCE vystrihuje presne dierky s ostrymi okrajmi,toto su dierky po strele bez striznej hrany.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

jjj ...ale třeba ji už nějak zdokonalili či modernizovali :lol:
...a nebo už to lítá tak pomalu, že to ani netříhá papír.... :D

No a pak se nemám co divit, že s tim nepro?iju 60kg prase...!!!

No a na těch 50m by to snad měla bejt jedna díra, lepší bych to nastřílel i prakem.... :wink:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

....a už jste někdo viděl katalog určený k prezentaci na zahraničních veletrzích?? Kluci z Vla?imi se teď docela vysypali do reklamy a PR, jejich prezentace začíná mít punc renomovaných západních muniček, krásný fotky, velmi dobrý visualizace, komentáře od lovců z celého světa....kdyby radši koupily pořádný ma?iny a vrazily víc peněz do technologie, než aby si platily ty slinty do myslivosti.... Ale co mi fakt hlava nebere tak proč se k takovýhle klaunský akci propučujou uznávaný esa z oboru obornictví v ČR. Asi trochu tu?im odkud vítr fouká LČR, SelBel......????
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

taky jsem to četl...

Příspěvek od nimrod nimrod »

:) já bych ty bláboly bral, ale nejvíc mě dojalo k jakému závěru v terminální balistice oni experti dospěli:
"z diskuse vlastně vyplynulo, že při vyšší dopadové rychlosti se střela při průchodu zvěří nestačí zdeformovat a tím pádem nepředá zvěři dosatek energie" :lol: :lol: :lol: většina vysoko?kolsky vzdělaných lidí a zplodí takový blábol, no nahlas jsem se smál...měli by si zopakovat látku základní ?koly, sir Newton se asi otáčí v hrobě. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

SB

Příspěvek od US OPTICS »

for VHOOL : ví? od které doby, od té doby, kdy se terč propichuje propiskou, aby se docílilo takového to nástřelu :lol: :lol: :lol: :lol: Klidně k tomu mohli ještě napsat, že to bylo stříleno přes otevřený mířidla a z ruky :P :P :P :P
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

praskání nábojnic

Příspěvek od cecetkapavel »

V úterý jsem byl na střelnici s krabicí starých S@B 7x57 R, SPCE 11,2g. každá druhá nábojnice praskla. Někdy se mi to stalo s brokovou municí, ale s kulovou to vidím poprvé. Máte s tím zkušenost?
Odpovědět