jelení říje

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

nesouhlas Pecane - respektuji pravidla, schválně jsem předem vše nastudoval a dokonce konzultoval na polesí Libavá a taky napsal - zóna A je civilistům volně přístupná tzn. bez povolení a sice pouze v sobotu a neděli (a státem uznaný svátek). V období od 1.9. do 31.10. je možné, že personál VLS dočasně uzavře i tyto zóny (celkem jich je 5) ale to nebyl náš případ. Toto je dle nové "směrnice" konkrétně výnosu přednosty újezdu z roku 2007 :wink: V roce 2005 a 2006 jsem se tam nedostal, protože tyto zóny neexistovaly a já neměl povolení, tak mi nezbylo než porušit, nebo respektovat, rozhodl jsem se pro to druhé. :wink:
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Tak uz to mas za sebou a zazitek na cely zivot. (I kdyz beze zbrane :wink: ) Ja jedu zitra 21 smer Madarsko,tak jsem zvedav jake zazitky budu mit ja. (I kdyz se zbrani :wink: )
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

děkuju za aktuální informace :wink: je to už nějaký rok, co sem tam vypomáhal zalesňovat a vyklizovat. Tenkrát nám říkali... ale teď je to jinak :wink: a hlavní je ten zá?itek! Téma se pěkně rozrůstá a už zeptám se, už jste někdo letos ulovil jelena v říjiž
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Jelení říje

Příspěvek od VJM »

Jelena se mi podařilo slovit dne 18.9. v 18.30 ráže 308 W střela 10,9 HPBT, jednostraně korunový desaterák. poprosím Aldu, jsetli by mi sem dal fotku jelena až se může částečně i typovat kolik má bodů. Ale začnu od začátku. Jak jsem již dříve napsal lovím ve VVP LIbavá. ve čtvrtek bylo zamračeno a foukal vítr západní. Po přijetí na dopadové plochy se nám ozval první jelen asi na 120m, takže jsem se za ním vydali, co a jak. Po ujítí 50 m jsme zůstali ve zmoli a cítili prk. Po vylezení na mezu se před námi ozval znovu a za dvě minuty po odpovězení na řevnici si to pa?a směřoval přímo na nás. Po společném odhadu s kamo?em jsem se shodli na tom, že jelen okolo osmi let a bodová hodnota 190 - 200bodů. Po 5 minutách a intenzivním troubení nás opstila mi mohli pokračovat dál. Po 50 m další jelen ale z toj¨ho jsme zahlédli pouze parohy, tudí? jsme ho nestihli posoudit. ale podle paro?í okolo 170 bodů. Po dalších 200 m jsme se dostali ke zvěřnímu plíčku, kde troubil oboustraně korunový čtrnásterák věk 10 let + a bodová hodnota okolo 200-205bodů. Nic pro mě. Po jeho odejítí se nám začínali jeleni ozývat v porostu bříz, tak jsme se vydali za nimi. Po příchodu, kde se ozývali to začalo. Hlavní jelen (podle mě nepravidelný 24-28 nácterák)odbíjel mladšího dvanácteráka. mladší jelen troubíl do 50 m od nás, když z levé strany do?el čnásterák 190+ a věk 10+ a odebral mu laně s takovou lehkostí, že mladší jelen jenom potrubola a nic jiného. To představení probíhalo do vzdálenosti 15 - 20 m od nás. Po odejítí obou hlavních jelenů se nám mladší jelen ukázal na takovém vrcholku, kde jsme usoudili, že je odstřelový a dostal jsem pokyn, až příště vyleze tak až střílím. jenže jelen už nevylezl a mi sueli posunout o kousek dopředu na mez. Z meze před námi do 120 m oboustraně korunový desaterák 180+ a věk okolo9 let. Doprovod rozhodl, že se přiblí?íme k hlavnímu jelenu. Po ujítí 15 m jsme uviděli jelena na kterého jsem dostal pokyn střílet. Kulovnice na rameno doprovodu a jenom jsme čekal, kdy se trochu objeví z jelena, nebo? bylo vidět pouze parohy a trocha h'rbetu, nebo? ostřice letos narustla nadprůměrně. už jsem chtěl vystřilet, když doprovod říká, že naproti nám je jednostraně korunový desaterák, tak až střelím toho. Jelen vzdálen přibli?ne 150 - 180 m ve ostřici, směr přímo na nás. Po 2 minutách, kdy zatroubil hlavní jelen se tento vydal poklusem za ním a ja čekal, až se objeví trochu volného místa. To se záhy objevilo a jelen značil komorovou ranu. Po odběhnutí asi 50 m se zastavil a začal rizhlí?et, takže jsme spolu s doprovodem dali nazávisle na sobě ještě dvě rány, obě na hřbet. takže tak jsem ulovil jelena ve stejný den, ve stejném oblečení, ve stejné obuvi a se stejným doprovodem jako loni.
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Upřímné Lovu Zdar! VJM. Je to tam nádhera. Jen pro zvědavost - může? nějak přiBlížit lokalitu?
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

Střelnice BVP a Velká Střelná -dopadovky. Pokud můžu doporučit, tak při příjezdu od Budi?ova zaparkovat u kostela Svaté Anny - Stará Voda. Dobrá řijižtě se nacházejí asi 200 m odtud ale je to zpřístupněný na obě dvě strany do vzdálenosti 500 m.
pohodiiicka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23.2.2008, 19:53

Příspěvek od pohodiiicka »

Caute. Neviete mi poradit, kde najblizsie k Prahe, by sa dala sledovat jelenia ruja? Vdaka
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

VJM píše:Střelnice BVP a Velká Střelná -dopadovky. Pokud můžu doporučit, tak při příjezdu od Budi?ova zaparkovat u kostela Svaté Anny - Stará Voda. Dobrá řijižtě se nacházejí asi 200 m odtud ale je to zpřístupněný na obě dvě strany do vzdálenosti 500 m.
Super - mockrát děkuji!
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Asi to spíš patří do zážitků, ale když už jsem se tady tak rozpovídal minule....V sobotu jsme vyrazili zase, táta šel na námi "obeznanou" louku a já se vydal jinam. našel jsem nádhernou louku a zanedlouho spatřil první laň z 95% krytou vzrostlou ostřicí. Pak další a další a další a najednou pantáta ... nádherný jednostranně korunový dvanácterák. Chvíli jsem ho pozoroval, velmi klidně obkrou?il louku v okruhu 300-400m a ulehl tak 120m ode mě. Po půl hodině se zvednul a udělal si další kolečko, přičemž mě míjel ve vzdálenosti asi 50 metrů. Při západu slunce, kdy ještě rozjasňovalo koruny stromů v protilehlé stráni se objevil mladší osmerák a nesměle mířil k laním - pantáta neme?kal a okamžitě mu dal ostrým výpadem najevo, kdo je tady pánem... Po asi 15 min. se objevil další - mladý ©esterák, ten byl vyprovozen ještě rychleji - oba bez kontaktu uznali, že na pantátu nemají a raději opustili louku. V ten okamžik pantáta nabyl dojmu, že by to měl dát vědět světu a krásně několikrát zatroubil. Začalo se ?erit a já plný dojmů, fo»ák plný snímků, tvář plná úsměvů ma?íroval zpátky k autu. Nádherný zá?itek + něco z fotek najdete zde: http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... 4&start=15
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Madarsko

Příspěvek od Geronimo »

Posilam par snimku z jeleni rije v Madarsku. Rad bych sve zazitky popsal,ale za tak kratkou dobu jsem toho zazil tolik,ze by jsem musel asi par hodin sedet u PC nez by jsem se s vama o vsechny tyto zazitky podelil. Tak kouknete alespon na fotky. Jedno vsak vim urcite. Na takoveho jelena, na ktereho mi doprovod dovolil vystrelit,si tak brzo asi nevystrelim.(Ted nemyslim toho co jsem nakonec ulovil) Ale jak jsem psal,opravdu je to povidani na dlouho. :wink: http://sioux.rajce.idnes.cz/Lov_jelena- ... zeg/#album
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Upřímné LOVU ZDAR! Krásné prostředí a super fotodokumentace...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Geronimo: I ode mně přijmo upřímné lovu zdar!!!
Věřím, že musíš být plný zážitků a dojmů z lovu v Maďarsku a hlavně z lovu krále našich hvozdů! Je vidět, že jsi si celou cestu a pobyt v tamní přírodě užíval! nakonec jsi i ulovil velmi dobrého jelena! ještě jednou LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Chlapi Lovu dik! Bylo to opravdu znovu par prekrasnych dnu v mem zivote. I kdyz clovek by si mel uzivat kazdy den tak ,jako by to byl ten posledni v zivote. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

To Geronimo:
ode mě taky Lovu Zdar! Určitě velká spousta zážitků z maďarské krajiny a hlavně z lovu. ještě jednou Lovu Zdar!!!
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

Lovu zdar, dobrý jelen.
Odpovědět