Kulové střelivo zn. GECO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to rimar: no k tem trikilum uz snad jen tolik,je to moje srdcovka a nalovil jsem s ni X desitek kusu od kazde u nas zijici zvere krom danci.uz jsem to tu popisoval mnohokrat a asi zbytecne.jde o to ze trikilo neni vhodne na strelbu do 100-150m,pak to hodne odchazi (s tovarnim strelivem bez ohledu na strelu) ja to poresil slabsi laboraci na urovni 30-06 sprg. a fungovalo to i na mene nez jsem psal.ono mnoho lidi si poridi magnumovou razi (a ta 8x68 to bude delat take) s tim ze chteji mega silu a mega vykon a uz nepremysli o tom proc co a jak funguje.mohu ti garantovat ze po trikile me zustane vse do 5 m od nastrelu kdyz neudelam chybu ja ... podminkou vsak bude ze nebudu pouzivat fabricke strelivo na vzdalenost pod 150m.z praxe vim ze 100% tech kteri se trikila zbavili prave z duvodu castych dohledavek bylo prave to ze krmili 20-30 m od posedu,pouzivaly 180gr.tvrde strely a pak se strasne divili ze jim to odchazi i do 100m po rane na komoru (prustrel zebro/zebro).takove to dohady a tvrzeni "znamej rikal" (vseobecne kolem zbrani a strelby) ve me budi s prominutim jen uvahy o amaterismu mezi myslivci ohledne lovecke strelby.nerikam ze vsichni myslivci jsou amateri a tlachalove ale ruku na srdce... staci se zaposlouchat pri nejake spolecenske myslivecke akci do rozhovoru u vedlejsiho stolu .... :wink:
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

...jeste doplnim,ted jsem si vsiml ze pises o strelbe do 300m .... s 9,3 by nemel byt problem na tuto vzdalenost strilet stejne ucinne jako s 300WM .... jinak na tuhle vzdalenost bohate postacuje i 308W nebo 243W ono totiz ze streleckeho pohledu neni 300m zadne long range :wink: ja na tuto vzdalenost strilim bezne s 8x64 se strelou accubond 200gr. a kdybych nemel na male osme nahankovy kukatko tak si to troufnu bez vycitek i s BO98 v 8x57 IS.co se tyka lovu tak je zde par kolegu co kolem 300m lovi uspesne i s 308W.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kikin »

vhool-tříkilo je taky má srdcovka.Už asi 14 let.Veškerá naše zvěř neodejde po ráně na krátko ani 5m.Neznám něco jako ,,tvrdá zvěř".Může za to plácačka GECO. :D
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

kikin píše:vhool-tříkilo je taky má srdcovka.Už asi 14 let.Veškerá naše zvěř neodejde po ráně na krátko ani 5m.Neznám něco jako ,,tvrdá zvěř".Může za to plácačka GECO. :D
nic ve zlem ale tomu predsi nemuzes verit ani ty sam :wink: ...pokud ovsem nestrilis na hlavu navic nikdo zde nic o "tvrde zveri" nepsal ale psalo se zde o "tvrde strele" :!:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kikin »

vhool-to si teda piš,že tomu věřím.Nevím jakou praxi máš ty s touto střelou,ale mě to tak funguje.Zrovna tak nevím nic o Tebou používaných laboracích a proto věřím,že to máš vyzkoušené.Přebíjet neumím a tak jsem jich (GECO)kdysi koupil na výstavě 600ks.Zbývají mi ještě 2 krabky.Určitě existuje na trhu lepší střela i výrobce,ale Geco funguje uspokojivě,za ty prachy fakt dobrý,nejlevnější náboj do 300WM.Má nevýhodu,že se dost deformuje ve schránce.
Vím,že zde nikdo nepsal o tvrdé zvěři,ale chtěl jsem říct,že při této střele tento pojem v čr neznám.Zvěř mi odešla jen 2x.Sele na 20m,trávník,odešlo 30m a kňour na 160,měkota,v ráně upadnul pak se zvednul a odešel asi 200m.
Střílím od 10 do 220m na žebra a pro zvěř chodím na nástřel,plus do 5m.Srnčí jen na krk,jinak masakr.Stane se,že větší kus neprostřelim,zůstane to pod dekou,ale vzhledem k účinku to není potřeba.Mufloni padají jak,, mokrej hadr",dančí i vysoká se zamotá v ohni.Liška je tak ,,na polívku".Často popraskaná játra neřeším,už jsem si uhnal dnu.Dokonce mi zustalo v ohni i sele na naháňce po zásahu na hrot kýty,chybělo jak pěst zvěřiny.Po jiný střele nebo ráži věřím,že by se ani nenašlo.
To jsou moje poznatky s nábojem GECO
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

uz jsem to zde psal nekolikrat,TM od GECO je prach obycejny poloplast stejny jako od jinych vyrobcu (slaby plast a meke olovo).u toho selete na hrot kyty by to padlo po vsem protoze doslo k soku v oblasti ledvin a patere :wink: 300WM je rychla a vykona raze ktera zafunguje i pri hure umistenem zasahu ale nechci zde hodnotit tebou podavane informace,ja mam s touto razi streleno opravdu velike mnozstvi zvere se snad vsemi druhy streliva co se do ni delaji tovarne a i vlastni laborace takze zkusenosti s ni mam hodne a vim co umi a jak se chova,proto zde uvadim info objektivni a je jen na nas ostatnich jak budem duverovat informacim tebou prezentovanych :wink: za sebe rikam,ze neverim tve statistice a nebo mas uloveno tak malo zvere ze ti vychazi statistika tak jak rikas....ale to jsou jen me pocity a dohady.sve zkusenosti mam a kdyz budu strilet na zver na mene nez 100m touto razi tak pocitam s tim,ze to muze odskocit treba nekolik desitek metru bez ohledu jakou tam mam zrovna strelu :wink:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kikin »

vhoole máš pravdu,že Geco T mantel je bláto a o tom jak funguje tříkilo není žádná.Zdaleka jsem určitě nevyzkoušel tolik střel a laborací jako Ty.Dokonce když o tom přemýšlím,nikdy jsem nepoužil žádnou fajnovku.Otázka je,kolik těch TM-Geco ,jsi pustil na zvěř z 300WM ty.Já s tříkilem na střelnici nechodím,po krabce z 550 medium mám příznaky otřesu mozku.Z již publikovaného množství zakoupeného GECA tudíž je jasné,na co jsem ho použil.
Moji statistice nemusíš věřit ,ale protože si píšeme o GECO,tak jsem objektivně popsal mé zážitky s tímto nábojem.
Pokud se bavíme o střelbě na krátko,nic efektnějšího do 300WM jsem nenašel.Vyzkoušel jsem jen oryx,vulcan,SB,pmc a nějaký federály.
V posledním měsíci jsem ulovil 8 selat na 20-30m touhle sociálkou a vše v ohni,jen se převrátily.
Na krátko mi odskakovala jen lehká zvěř(sele pod 15kg)po vulcanu,oryxu a sb, a to dokonce i 40m.
S tím hrotem kýty si nejsem jistý,že si rozumíme,že to byl šok je jasný.Hrotem myslím zadní obrys kýty,pod pírkem.
Nejsem teoretik a vyjadřuju se jen k tomu ,na co jsem si šáhnul a rád se poučím jak funguje jiná střela,kterou neznám.Pokud Tobě,mnou uznávanému znalci a propagátorovi tříkila,za kterým leží vagon patron,to na krátko odskakuje,tak ochutnej sociálku Geco.Budeš dost překvapenej.
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

no geco nekupuju ale tyto polplaste jsem zkousel od RWS (identicka strela) a je pravda,ze treba srnci neodbihalo jako po tvrdsich strelach (vulkan atd.) ale do peti metru to rozhodne nebylo pri strelbe na blizko,na hlavu ani na krk nemam ve zvyku strilet a po ranach na komoru to bylo vetsinou do 40m od nastrelu a silena devastace (nejen po TM) proto kdyz srnci tak na cca 200m+ a pak je to v ohni a bez devastace.ono totiz na blizko hraje velkou roli adrenalin a 5m je pro srnci otazkou jednoho skoku (ostatne u vysoke je to stejne).za sebe tvrdim,ze neni problem zver usmrtit okamzite ale muj postoj je takovy,ze chci aby zver netrpela,abych nehledal ale zaroven nepotrebuju mit zver po zasahu nabalickovanou...proto zasadne nepouzivam jednoduche poloplaste nebo vysoce expanzni strely typu varmint.s tim hrotem jsem ti rozumel a je potreba si uvedomit ze prave tam je ukonceni parete a paterniho kanalu ve kterem jsou vsechny nervovy cesty a pri zasahu rychlou a relativne velkou kuli se vyradi podstatna cast tohoto "nervovodu" nehlede na to ze je tam i panev v jejiz blizkosti jsou prave ledviny a co si budem povidat,kost prenasi otresy a razy o dost lepe nez tkan....je to jako by jsi dal poradnou ranu na kostrc,ucitis to az za usima :D ...
ke strelam ktere jsi vyjmenoval dodam jen tolik ze konkretne oryx a vulkan jsou pro 300WM nejmene vhodne strely,tristovka vyzaduje gramaz idealne kolem 200gr.nejlepe pres 200gr. a strely spise typu BT (delsi) aby jsi vyuzil plne potencial tehle raze.jedina vyjimka s tovarniho streliva ktera fungovala bez vyhrad bylo EVO od RWS i kdyz tvar strely byl vsechno mozny jen ne idealni :lol: .co se tykalo PMC nebo federalu tak tam mi vadila presnost a take devastace,o SB ani nemluvim....nejsem agitator a tak jestlize ti GECO vyhovuje tak nic proti,jen jsem reagoval na tva tvrzeni a prezentoval me zkusenosti :wink:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od kikin »

Whol-se srnčím souhlas,proto jen krk,geco je brutální,ale to samý vulcan.Na plec s nima taky nestřílím žádnou zvěř.Geca dobírám a v současný době je používám jen na blízko,kde jsem zatím nic lepšího nenašel.Hledal jsem ale málo,láká mě Nosler par.,nebo blasery.V dálce problém nemam,ale nechám si poradit.Dobrý byly F.200gr.bt sp.Vulcan mě zklamal(180gr),devastuje možná víc jak Geco a slabou zvěř jsem dohledával,na silnou dobrý,ne přes velký kosti.To se total rozloží.To jsme ale už mimo.
Poraď mi prosím,co fabrickýho je nejlepší,při kompromisu rozbití a stopefektu.
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od palec »

Chlapi, ma nekdo zkusenosti z munici GECO v 7x57, hlavne me zajima ucinek na srnci zver, prozatim porad pouzivam S&B SPCE 11,2g a zver odbiha, hlavne devastace zveriny velka (zpeneni tkane :twisted: ) ???
Do me druhe kulovnice 8x57JS uz jsem se definitivne rozhodl pro strelu NORMA Vulkan !!! :wink:
Lovu ...
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

to palec: laduj do ni take vulkan,maji dost podobne charakteristiky a melo by to fungovat stejne a hlavne se lepe shani nez GECO ktere bude sice ucinne ale rozbite to budes mit stejne jako po tom SB mozna i vic.
pro uplnost dam obrazek o jake strele se tu bavime ....
Obrázek
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od palec »

Rad bych do toho Vulkanu sel, ale bohuzel se nevyrabi v razi 7x57, premyslim o RWS ID Classic, ale nevim jak se chova v teto razi na srnci !!! :?:
Doufal jsem, ze GECO bude setrnejsi ke zverine oproti SPCE 11,2g , ale podle vseho tomu tak NENI :(
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

no tak jen pozor na to ze ID neni TIG ...i kdyz se tak tvari ....
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od palec »

No jaka je strela ID Classic, vim jen ze se jedna o dvoujadernou strelu, ale zkusenosti nemam zadne !!! :(
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
vhool

Re: Kulová munice zn. GECO

Příspěvek od vhool »

ohledne ID a TIG je zde na foru mnoho napsano :wink: a nejde o dvoujadernou strelu v pravem slova smyslu ale pouze o dva druhy olova tvorici jedno jadro ....
Odpovědět