Kulovnice Marlin v plastu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

ikdyby měl výměný hlavně, tak je stejně pojede v jejich americkejch rážích, protože se orientuje hlavně na americkej trh chceš li 6,5 podívej se po evropském výrobci nejlépe Tikka ev. Howa (sice japonec ale tudle ráži má) a co si budem povídat 308win. je po světě mnohem rozšířenější než 6,5x55 a rozhodně máš daleko lepší možnost výběru u továrního střeliva, které vyrábí snad všechny muničky na světě
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Jo koukal sem na to.. a i cenově je munice do 308 levnější. takže budu dál hledat v 308. Ale asi pudu do Remingtna 700 xcr II
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

záleží na jakou vzdálenost plánuješ lovit nebál bych se ani toho marlina pro běžnej lov a přitom ještě ušetříš
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

no plánuju lovit na stření vzdálenost do 150m lišku, srnčí, černou, když Diana dá tak možná i vysokou... a dělá marlin i zelenej plast??
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

koukni se na jeho stránky, todle fakt nevím :wink: :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Leon »

Mr. Fox píše:no plánuju lovit na stření vzdálenost do 150m lišku, srnčí, černou, když Diana dá tak možná i vysokou... a dělá marlin i zelenej plast??
klouda píše:
Mr. Fox píše:Jo pažby pěkný ale mě spíš zajímalo kdo vyrabí celou flintu. Nikde sem to nevyčet :(

. . . http://www.marlinfirearms.com/
děláš si srandu s tím opakováním otázek na které jsi už odpověď dostal nebo chceš jenom provokovat
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

1/ Kulovnice Marlin je primárně určena pro americký trh, proto se vyrábí výhradně v amerických rážích, kde se používají palcové míry. I každý imbusový šroubek na této zbrani je v palcových mírách.
2/ Zbraň tohoto typu a této cenové relace s výměnnými hlavněmi ? Hlavními výhodami těchto zbraní je přeci cenová dostupnost a blbuvzdornost při zachování kvality zejména co se hlavní týče. Mr. Fox, jsi-li myslivec, mysli ! A nebuď líný víc číst v tomto fóru, zejména odpovědi na to, na co jsi se ptal, nebo si vysloužíš napomenutí a následný ban - a docela oprávněně !
3/ I pro mě hraje roli při výběru ráže i cenová dostupnost střeliva, krmivo pro 308W se dá sehnat hodně levně, ale není to jediné kritérium a např. 243W mně osobně vyhovuje víc - ale v tomhle směru nehodlám nikomu radit, každý jsme jiný.
Kritériem pravdy je praxe.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

Včera sem mluvil se známim a řikal mi že ta "weaver" lišta co je v ceně flinty bude neprd že tydle lišty se časem vymačkaj a pak nedržej. Co na tom je pravdy?? Přece jen bych občas chtěl přohodit místo puškohledu kolimátor bez nutnosti opětovnýho nastřelování je to u týdle lišty vůbec možný??
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od michalos »

Tak pokud jsou nějak ošizený na úkor nižší ceny tak asi na to něco bude...já mám sice na jiné zbrani a pravděpodobně i jinou weaver lištu, ale hlavně z ocele a zatím jsem po 15x výměně puškohledu a kolimátoru nespozoroval že by se to hnulo ... možná nejsou ani ocelový ale duralový..tam se ta tvrdost určitě v desítkách HV bude lišit 100%centně.....a tím pádem se to po čase vymačká...
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

Mr. Fox píše:Včera sem mluvil se známim a řikal mi že ta "weaver" lišta co je v ceně flinty bude neprd že tydle lišty se časem vymačkaj a pak nedržej. Co na tom je pravdy?? Přece jen bych občas chtěl přohodit místo puškohledu kolimátor bez nutnosti opětovnýho nastřelování je to u týdle lišty vůbec možný??
to se pak dělá tak že tu originál lištu co je v ceně flinty dáš někomu šikovnému kdo má frézu a zkopíruje ti to z nástrojové oceli a tam už se nic nevymačká, já to takhle mám na všech flintách a teď ještě takhle ostrojím starou zetku po tátovi tam už bude muset zapojit um a fantazii jelikož k tomu žádnou lištu na kopírování nedostane:-)
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od Mr. Fox »

rimar77: to je dobrej nápad stejnak sem chtěl dát flintu pušaři aby se podival na spoušť a na jestli by šla upravit schránka aby se dala vybírat spodem a ne přes závěr. Nechal bych u něj rovnou vyrobit i novou lištu ;)
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od sided »

promin ale pokud budeš investovat do extra shránky a železný šíny tak jsi na ceně lepší flinty ...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od fesoj »

O té závadě, respektive "zkroucení" lišty u Marlina jsem už slyšel taky, ale jen tak "jedna paní povídala..." Myslím, že se to mělo stát u r. 30.06 Sprg., takže se utěšuji tím, že u 243W, kde je to namáhání podstatně menší, by to snad hrozit nemuselo. Má s tím někdo z fóra osobní zkušenost, nejen z doslechu ? A co se týče té úpravy nábojové schránky, taky by se mi to líbilo, ale myslím, že by to byla konstrukčně dost probematická záležitost a asi taky ne nejlevnější.
Kritériem pravdy je praxe.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od rimar77 »

sided píše:promin ale pokud budeš investovat do extra shránky a železný šíny tak jsi na ceně lepší flinty ...
jak je drahá ta schránka to netuším, ale lištu mi vyrobyl včetně načernění známej za 1500Kč, takže normální cena - normállní sériovky montáže, ta duralka co mi např. prodal ten šmejd prodejce s flintou jako ocelouvou mne stála 1800:-)
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Kulovnice Marlin v plastu

Příspěvek od sided »

na Marlinu není šína v celku ale dva samostatný kameny, měl jsem je podlepený a žádný kroucení se nekonalo. Za cca rok a 100 ran se nastřelení ani nehlo a to jsem se s flintou moc nemazlil. .308Win. Jasně že ocelová bude lepší, jen dáš za šínu 1500,- za schránku (nevím) 2500,- s montáží do pažby a jsi na 16 000,-
Odpovědět