letošní stavy lišek

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Kleer
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: pát 04.5.2007, 10:38
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Kleer »

Ono také určitě Záleží, kolik se v danné oblasti lišek vyskytuje. Jestli je jich opravdu tolik, kolik někteří z vás uvádějí (např. na 1500 ha 30, 40, 50 ulovených), tak bych se k lovu stavěl podobně. U nás (1000 ha pole, louka, les) se ročně uloví 5 - 7 lišek. Stavy drobné zvěře hlavně zajíců jsou dobré. bažant a koroptev jdou nahoru pomaleji. Navíc se celoročnímu lovu lišek věnuje úspěšně několik dalších kolegů z MS. V období liščat nelovím, je mi liščat prostě líto, jsem asi "měkota" :roll:.
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Příspěvek od Skalák »

Jistě máte pravdu. S těmi liškami to je všude jinak, ale já už asi jiný nebudu a v tomto duchu jsem se snažil vychovat i Skaláčka. LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No vidite v tom je ten rozdil kdyz na stejné plose ulovite 7 lisek ra rok nebo 50!!! ja lisku potkam témer na kazde rani cekane u nejaké louky, bohuzel vetsinou na dost velkou dalku, Ale Vhool by si s ni poradil :lol: , nebo kdyz jsem v noci na prasatech. pouze kdyz je vysoka tráva nebo chodim do kukuric tak je nevidam. Práve je to hodne v tom ze velkou cást hranicíme se soukromou honitbou a tam jsou jednou za mesíc a to jeste na celovikendové nahance!!!druzi sousedi je rezijni honitba LCR takze samy les... No lisky tam maji ráj a sahuji se k nam, protoze vypoustime rocne 200 bazantu slovime tak 50. na jare jsou vzdycky videt tak 10 kohoutu se slepičkami ale do podzimu zmizí :( Kachen poustime taky 200, a u nor obcas najdu i zbytky z nich... i kdyz to je z divokých, my je poustime az v cervenci. neni hon na drobnou, aby byl výrad bez lisky!!!
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Marek píše:No vidite v tom je ten rozdil kdyz na stejné plose ulovite 7 lisek ra rok nebo 50!!! ja lisku potkam témer na kazde rani cekane u nejaké louky, bohuzel vetsinou na dost velkou dalku, Ale Vhool by si s ni poradil :lol: , nebo kdyz jsem v noci na prasatech. pouze kdyz je vysoka tráva nebo chodim do kukuric tak je nevidam. Práve je to hodne v tom ze velkou cást hranicíme se soukromou honitbou a tam jsou jednou za mesíc a to jeste na celovikendové nahance!!!druzi sousedi je rezijni honitba LCR takze samy les... No lisky tam maji ráj a sahuji se k nam, protoze vypoustime rocne 200 bazantu slovime tak 50. na jare jsou vzdycky videt tak 10 kohoutu se slepičkami ale do podzimu zmizí :( Kachen poustime taky 200, a u nor obcas najdu i zbytky z nich... i kdyz to je z divokých, my je poustime az v cervenci. neni hon na drobnou, aby byl výrad bez lisky!!!
Promin,my děláme 12000 ba?. 10000 kachen nesváděj vše na lišku,pánové taková vydra .. nou coment. výr =bažant , pochop, upřímě mám rád dravce,ale 6 jestřábů pohromadě ......Noruju,věnuju se intenzivně lovu lišek,ale kuna atd. ...........
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Jestli si,to pochopil,že jsou pohromadě jako bažant, tak se omlouvám špatně jsem to napsal :oops: Při výlítnutí mládat se vždy slétnou z velkého okolí a jako samotáři jenom loví. :roll:
vhool

Příspěvek od vhool »

...nevim ale tato diskuze mi prijde jako pavlacova debata tety kvety.....asi bych doporucil sebevzdelavani .... prosim bez urazky ale jaksi mi unikla poenta ....kazdy kdo dela myslivost at jako konicek nebo z presvedceni, tak by mel predevsim MYSLET ....myslet tak aby prirode pomahal a ne ji pouze korigoval,jiste ze v dnesni dobe kdy je zasah cloveka do prirody tak masivni ze uz davno priroda ztratila schopnost autoregulace nelze ponechat vse na prirozenych mechanismech ale podle mne je vice ci mene debata typu lovit kvuli premnozeni pouhy alibismus.muj nazor je ze hlavni duvod k nekompromisnimu lovu lisky je hlavne zdravotni jak jsem jiz zminil v mem predchozim prispevku.ano jsou lokality kde je premnozena ale to je i u sparkate a jinych druhu zvere.jenomze zatimco asi tezko nam bude jelen nebo divocak radit na dvorku a tudiz nam asi neinfikuje domaci zvirectvo tak u lisky je toto v nasich krajich temer jistota....ono se mluvi o tom jak jsme dobri ze jsme zastavili vzteklinu a ze prasivina uz neni tak bezna ... ano je to super ale ......jsme u toho proc se nam drasticky zvysil pocet lisek...a tak se musi suplovat priroda .... je to u vseho stejne tak prosim nez rozpoutate dalsi hon na carodejnice (nebo skodnou) tak se zamyslete proc to tak asi je....sam lisku lovim bez pardonu ale na ostatni skodnou krome kocky domaci se divam stejne jako na srnci ci vysokou ....
Odpovědět