Co s sebou berete na lov?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

pepe tak se hned nečerti :lol: tvé bydli?tě Daskabát jsem si všimnul až potom co jsem to nasmolil :?

na vojně jsem se tam něco nastřílel..tak zhruba vím jak to u vás vypadá :idea:

co si každý tahá do lesa, je to co pova?uje za nutné a potřebné :?:

i tak..... já bych to všechno co ty netahal :D :D :D :evil:
Drsnosrstý jezevčík

CZUB 16/7x65R
Meostar 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja bych rekl, ze tato otazka je dost nestastna.
Ja kdyz jedu lovit, tak jedu do hor na nekolik dnu. Naposledy jsem bivakoval 5 dnu, takze psat co vse si sebou beru od nekolika litru vodu pres obleceni, spacak az po 2 flinty, navigaci, baterky, anemometr, dalkomer az po varic a doklady.
Myslim, ze kdyz tu nekdo uvede ze si veme doklady, flintu a 10 naboju a dalekohled, tak bydli par desitek metru od reviru. takze se to da dost tezko porovnavat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

hipster: podivej co si napsal,ja tam mam navic pistoli,a nejaky nuz a naradove kleste a par naboju.a tydle veci vazi opravdu minimum.
Ono zalezi ktere z tech veci se zda zbytecnych me nic asi tak.Pupek nemam tak nic zbytecneho netaham.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To Zlámo?, cti pravidla a tady se vyjádřuj k tomu, co tahá? na lov a nikoliv k dálce lovecké střelby etc.. F
politice a politikům zmar
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

co nosím

Příspěvek od zekon »

Revír mám len asi 4 KM ale aj tak si nosím :

- gužovnicu s optikou
- náboje 5x Norma Vulkan + 5 rezerva rôzny výber - celoplá??, Siera prebíjaná , prebíjané stri?ná hrana a origo Lapua všetko 11,7 g
- pozorovací ďalekohžad
- nô?
- vežký sáček na vývrh ( nacpu to tam a odnesiem si to k inému posedu kde lovím lí?ky ako návnadu )
- igelitku na právo
- vlhčené utierky ( po vývrhu výborne poslú?ia nie všade v revíri máme blízko potok )
- malú baterku + halogen
- ?pagát
- chirurgické rukavice 3x
- mobil
- v zime podsedník + deku + termosku s čajom
- v lete 0,75 l pitie + niečo proti komárom
- samozrejme všetky potrebné doklady + plombu

No to je asi tak všetko. :)
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Po přečtení poslednich příspěvků si dovolim taky neco napsat.

Já bydlím na kraji honitby,takze se většinou pohybuju pě?ky nebo na mopedu.Beru sebou jen to nejnutnější.Doklady,plomba..,flinta+optika,dalekohled,6ks patron,baterka,nůž,padákovou ?nůru (1m),vábničky a na večerní čekanou rukavice.všechno kromě flinty narovnám do ta?ky od plynové masky.když se mi náhodou podaří něco ulovit,tak si zařídim odvoz.takže věci jako voda na ruce,pytel na výhoz atd jsou v autě.

Na té fotce neni o mnoho víc věcí,než jsem napsal..já to mám všude kousek,tak neni problém když je neco potřeba se vratit.Ten kdo to má dále,nebo nemá možnost si případně zařídit odvoz od nějakého kamaráda tak to prostě musí tahat.Taky Záleží na místních poměrech a pohybu různých osob po honitbě - Jistota je jistota.
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

To precechtel: Omlouvám se, ale nemohl jsem si s tou vzdáleností pomoct. Kdybys můj příspěvek dočetl do konce, tak bys zjistil, že jsem napsal co nosím s sebou na čekanou. A mimo to, nejsem sám kdo tady nepíše jen jmenovitý seznam co nosí. :!: Ale to sem nepatří, kdyžtak až to admin sma?e. :!:
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od kocourvbotach »

To? se taky přidám :D

Zbraň a náboje podle situace (9 možností :twisted: ).Triedr(4 druhy)Telefon.Podprdelník,mám zimní a letní variantu.V zimě deku,nebo spacák,pokud je třeba a všechno ostatní nosím stále ve vestě,bez které se nehnu.V ní mám:nůž,plombu,doklady,tu?ku,pár obvazů,zrcátko,malinkaté ?ití,zapalovač se svítící diodou,baterku,vazací drát,?pagát,igelitové pytlíky,papírové kapesníky,vojenské pletené rukavice,my?kovačku,z popruhů u?itý ponos na přenos zvěře na rameni,a kus papíru na kterém mám vypsané vzdálenosti od posedů k orientačním bodům pro lepší odhad vzdálenosti,páč dálkoměr zatím nevlastním :oops:

Upřesním,že bydlím přímo v honitbě :lol: proto nepotřebuju zpravidla nosit u sebe víc než pět nábojů.
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

Nosím s sebou většinu toho co kolegové nade mnou a jelikož nejsem kuřák mám v batohu ještě dětský bublifuk na zjiž?ování směru větru(mnohdy se fakt hodí)a bez podprdelníku a malé dečky přes kolena nezasednu.
Odpovědět