Myslivci na facebooku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

No, to je pravda. Jenže média potřebují senzaci a my jsme dobrým cílem. Nedávno jsem ve vedlejším tématu psal o káni chycené v železech. Pak za mou kamarádkou (taky myslivkyně) která to ohlásila na policii přijeli z TV Barrandov a dožadovali se toho, aby jim lhala do kamery a nedali se odbýt. Tak udělali senzační reportáž i bez ní s panem Bobálem ze záchranné stanice v Tachově. To je typický příklad ochranáře, kterému vůbec nejde o zvíře ale o pozornost. A přesto že se vědělo kdo to udělal, nikdo se o tom nezmínil. Vsadím se ale, že být to myslivec, už to tam je. Tady je foto, co umí i rybníkáři.
Přílohy
14262323236431.jpg
14262323236431.jpg (32.64 KiB) Zobrazeno 7767 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Lepší foto.
Přílohy
14262342265171.jpg
14262342265171.jpg (173.2 KiB) Zobrazeno 7760 x
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

Lotr to máš jednoduchý nemaj zbraně a tak je média nevnímají jako ohrožení společnosti jako jsme my, bylo už několik případů že někdo rozházel po okolí sídliště otrávené návnady pro psi a hnedka v reportáži zmiňovali že by to mohl být i myslivec aby zabránil pejskařům vstup do přírody - bez důkazů atd. v podstatě je to na žalobu za pomluvu a nic se neděje. Taktéž k jedům se normální myslivec ani nedostane zejména k tomu karbofuradanu těma disponovali zemědělci než ho zaplať bůh zakázali atd.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

4Hirc: myšleno ironicky. Nikdo tady podobné praktiky, včetně mě, neschvaluje. Pokud si někdo myslí, že zruší státem řízenou myslivost a všem zvířátkům bude dobře, je na nemyslitelně velkém omylu. Předpokládejme, že každému, kdo vystudoval minimálně střední školu biologického směru, je to jasné. Již v současné době vykazuje řada taxonů synantropismus, díky tomu dochází k již teď ke kolizím ve společném soužití. Lidé pojídající výhradně rostlinné produkty (evolučně slepá antropoidní větev) si naivně představují malebný komenzalismus. Realista ví, že to vždy bude o kompetici. Kompetici lze reálně vidět i v dosti kontroverzní likvidaci predátorů predátorem, tedy člověkem. Do jisté míry se to dá považovat za pudové jednání v rámci eliminace potravní konkurence, která však v době průmyslového zemědělství a reálné nadvýroby potravin nemá tu správnou logiku konání. To bych omlouval ještě tak 100 let nazpět, v současné době pro to nemám pochopení. Je to vše v hlavách. Když jsem byl ještě hošíkem, táta mi při procházkách lesem vždy říkal, že co má zahnutý zobák a zuby delší nežli srnčí, patří k zemi. Já to neřeším, jako předseda MS striktně dodržuju zákon a vyžaduju to i po ostatních. Předpokládám, že tímto heslem se myslivost řídila od 60 let dosud. Načež tohle debilní klišé má dnes nedozírné následky, co se PR myslivosti týče.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr> původně jsem to sem nechtěl psát, abych nedostal po hubě, že zase popírám a schvaluji svinstva. Ale uvažuješ stejně jako já. Dravec střelený broky, surově křídlovaná labuť nechaná na pospas osudu na louce... to i předpokládám, že byl nějaký dementní takymyslivec a moc to nedokážu pochopit. O labuti střelné na kachním honu, které někdo uřeže letky a vesla torzo hodí do rákosí ani nemluvě... Ale dravec otávený karbofuranem vůbec nemusí mít s myslivci co dělat. Opakovaně jsem se setkal s tím, jak si naprostí nemyslivci - zahrádkáři, chovatelé, chalupáři - radí, jak se zbavit nežádoucích návštěvníků či spoluobyvatel, kunami počínaje. Ale samozřejmě, jak říkáš, hned za to můžou myslivci, kdo jiný....

Kojot> Jj, představa, jak se v tý přirodě mají všechna zvířátka ráda, spokojeně spolu koexistují, a sluníčkově se milují, ve stylu reklam na Rajec nebo co to je za vodu, a že tedy člověk se k nim může přidat, je tak debilní, až mě nad tím zůstává rozum stát. Pak to končí takovými případy, jako když se v Lion Parku v jižní Africe chtěla skupinka Japonců, co před tím byli na Lvím králi, vyfotit se lvy, co líně leželi pod stromem, a vylezli z auta. Výsledek - několik mrtvých a těžce zraněných. Takoví lidé pak vyděšeně zírají, když vidí smečku predátorů rvát za živa vnitřnosti z kořisti. Co tím chci říct - v přírodě každý jedinec hledí především na svoje vlastní dobro a prospěch, naprosto "sobecky" (řečeno polidštěně) a stejně tak v druhém levelu každé společenství, druh... Člověk není výjimka. Je tedy třeba stanovit si cíle, kterých chceme dosáhnout a podle toho postupovat. Že tím cílem může být (a měla by být) ochrana biodiverzity a ne plundrování, to na tom nic neměni. A to klišé s těmi zahnutými zobáky - poznání se mění a vyvíjí, dneska už taky nepřikládáme pijavice a nepouštíme žilou. To se vždycky snažím vysvětlit těm, co mi začnou říkat - ale naší tátové to tak dělali vždycky...
Pokud jde o to klišé se zahnutými zobáky -
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Rogam »

To BwanaHunter
To s těmi Japonci jsem to taky někde slyšel :D Hned jsem si vzpomněl na příběh od nás, o zajíčkovi a lištičce, je to starší zpráva, ale neomrzí :lol: http://praha.idnes.cz/prazsti-straznici ... zpravy_sfo

P.S. není to ono: http://www.africahunting.com/threads/to ... ions.1021/ ? to je asi něco staršího nebo tady: http://news.google.com/newspapers?nid=1 ... 367,218491 (rok 1993)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

Tak koukám na MMBŠ a XAXAP tam zase radí kde likvidovat posedy nechce mu jít někdo z Tasovic u Znojma poradit jak funguje motorová pila až tam dorazí :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od crif »

Jak dorazí na Znojemsko, tak ať se raději vyhne mému trojáku....... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od kojot »

Leone, takhle to přece nefunguje, tihle lidé zvyklí na výhled z 15. patra neumí ovládat nástroje každodenní potřeby vesničana. Nejspíš to bude muset vykonat dodavatelská firma, protože tyhle děti jsou povětšinou schopny pižlat žebřík nožíkem od Wengeru. To vše za předpokladu, že budou mít sebou chytrý telefon, který jim díky aplikaci dřevorubec prozradí, kterou stranou čepelky je to vhodnější. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Kojote tohle mi nedělej, teď mám celou svačinu na klávesnici :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

No a já kafe Time :D Martin Tomáš bude v Lysé nad Labem tak by mohl rozdávat návody k aplikaci dřevorubec :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Tim »

Tyjo ale na tom by se mohlo dát slušně vydělat. Asi pojedu do Brna na veganfest. Budu tam ve stánku prodávat ruční pilky, dřevorubecké lopatky a obracáky, pajcry, hydraulické panenky... Samozřejmě vše s certifikátem, že to nebylo testováno na zvířatech :mrgreen: Nejen že budu v balíku, ale ještě se s tím většina z nich zmrzačí :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Leon »

Tady máme dalšího odborníka na myslivce a ochranu přírody na fb MMBŠ nimrodl=Lukáš Achilles https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... f2dd1f0f03
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 7b5be418a7
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od rimar77 »

Leone tys to nepochopil on nás jezdí kontrolovat jestli někde nepácháme nějaké nepravosti a nepřístojnosti a aby toho stihnul více hold jezdí autem :lol: je to uvědomělý a zákona dbalý člověk přeci o tom svědčí že to dělá ve svém volnu a za jeho peníze jen je škoda že to nedělá v noci to jsme přeci na posedech to by toho stihnul ještě mnohem více :D

time jojo a vezmeš si z domova svačinku nejlépe nějakou klobásku a všechny si od toho stánku odpudíš :lol:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Myslivci na facebooku

Příspěvek od Hirc »

pěkné fotky, tomu se říká chucpe jako prase :twisted: Člověk který nesnáší myslivce se zdůvodněním že dělají špatnosti lítá po lesích s teréňákem stromky nestromky. Jestli se takto choval i v rámci myslivosti, tak se nedivím že se ho zbavili...

Mimochodem Lukáš fandí i německé variaci na MMBŠ, to by mě zajímalo co by na to krosení mezi stromky řekli soudruzi z NDR 8) https://www.facebook.com/Anti.Jagdseite?fref=nf
Odpovědět