Fotky našich loveckých zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Lotr »

4 nodrog: Pěkně zrenovováno, přiznávám, že Zetku v polopažbě vidím poprvé :shock: Náš hospodář ji má také, celopažbenou osmičku, ale hlaveň je už pryč, už dlouho uvažuju nad tím, že bych ji od něj koupil na přestavbu. Jen ho nějak přesvědčit. :wink:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Zde něco fotek mojí dokončené ZG47 v 458 Winchester Magnum:

http://album.volny.cz/nimrod3/browse.ph ... wse_page=0
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od pavel »

moc hezká a vkusně zdobená.... :wink:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Díky.
Byl to záměr, osobně mě nelákají příliš zdobené zbraně, ale něco je tam dobré mít pro potěchu oka. Rytí dělám sám, tady jsem volil střídmost, je to staroanglická arabeska. K zbraním v tropických rážích se to hodí spíše než reliéf.

nimrod
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Petr1970 »

pěkná, také nemám rád zdobení, čím méně tím lépe.. opticky se mi ani moc nelíbí velké optiky (56 průměr, optiky na dvojácích na nahánky atd...

ještě horší že se mi líbí varmit flinty - tlustá roura atd... :-) černý plast, mauser závěr - Tikka, R700(klony) atd...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od pavel »

to nimrod:
jestli se rytím zbraní neživíš a máš to jako koníčka, tak opravdu klobouk dolů.... :shock:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:Zde něco fotek mojí dokončené ZG47 v 458 Winchester Magnum:

http://album.volny.cz/nimrod3/browse.ph ... wse_page=0
Hmm, pěkná - taky ti jí musím pochválit... :wink: Mám rád "nenačančané" zbraně...
Akorát zespodu na lučíku je nějak odřená, ne? :shock:

Ale ne - dělám si legraci... :twisted: Přestože nejsem příznivcem rytin - tuto považuji za celkem vkusný doplněk, odpovídající stylu zbraně. Jen pro zajímavost - jakou má délku hlavně, kolik váží a nábojová kapacita?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Dík všem. Rytím se už neživím, to bylo jen na výšce. Ale mám ho dnes víceméně jako hobby - dělat musíš furt něco, jinak se pak do toho těžko dostává :wink:

Hlaveň je klasika 600mm i když pro 458win se udává (a původní originál winchester M70 měl) 650mm hlaveň, czub dnes dělá 620mm, cz-usa 610mm i pro 458 Lott.
Kapacita při standardní schránce ZG je 3+1, já jsem si udělal magnum schránku (alá Rigby ikdyž ne tvarově) na 4+1 náboj. Chce to ale už zpruhu pod podavač z ZKK602 nebo CZ550 magnum, originál už byla na tu hmotnost nábojů a výšku slabá.

Hmotnost zbraně bez optiky je 3,8 kg, s optikou vč. montáže má 4,2kg

nimrod
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Reno »

Takže svými parametry (délka / hmotnost) i pro toulky po lese celkem v pohododě. Navíc v ráži, která zvládne cokoliv na světě, v podmínkách ČR předpokládám spíše ve slabších laboracích na úrovni P+ .45-70 Gov... :wink: (Jestli to není tajemství - na kolik tě přišla? Klidně do SZ, ať tady tolik neplevelíme...)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Bylo tam dost ruční práce na úpravách, kreslení hlavně, kreslení a výroba schránky apod. v případě zájmu to hodím do SZ
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od psdk »

Tak krom těch klasických starých dobrých zbraní, které jsem tu prezentoval přidám i pár fotek zbraně, kterou jsem si pořídil cca před půl rokem tak trochu ze zvědavosti
Je to zbraň vyvolávající u některých méně smířlivých kolegů značnou kontroverzi ale i tím je vlastně zajímavá. Na vedlejším fóru se kolem její fotky strhla docela slušná mela.

Jedná se o OPAKOVACÍ kulovnici s přímotažným závěrem ovládaným pistolovou rukojetí. Uspořádání zbraně Bullpup. Originální konstrukce Německé firmy Sommer a Ockenfuss představená poprvé na veletrhu IWA 98 v Norimberku.
Bohužel firma po pár letech neustála ekonomickou situaci a zkončila v krachu takže dnes těch zbraní už moc není.
Mimo tyhle zbraně firma vyráběla i velmi povedený výměný konverzní kit, který z opakovačky Mauser 98 udělal opakovačku s přímotažným závěrem.

Moje konkrétní zbraň má originál ořechové pažbení od firmy Nill, 60 dlouho plovoucí hlaveň ráže 7x64 a na každé straně zbraně je příplatková destička s rytinou černé a srnčí zvěře.
Zbraň má velmi povedenou přímou spoušť a zásobník na 5 nábojů.
Praktické zkušenosti shrnu asi takto. Zprvu je trošku složitější zvyknout si na netypické uspořádání a ovládání zbraně tak, aby si člověk při přebíjení neskřípl prst, ale po chvilce cviku přijde ovládání celkem intuitivně do krve.
Díky pistolové rukojeti v těžišti zbraně se zbraň velmi příjemně drží a manipuluje, při výstřelu má menší zdvih než klasická kulovnice v 7x64.
Nevím jestli je to použitou hlavní nebo systémem konstrukce, ale na 100m je zbraň až neskutečně přesná. I s obyč střelivem S+B jsem lze střílet třírané položky tak, že se dírky dotýkají. Tím, že je zbraň bullpup vyvážená více "dozadu" oproti klasickému uspořádání se velmi příjemně drží a střelec nepociťuje únavu ani při dlouhém míření.

Jediné co mohli kolegové v německu vymyslet trochu elegantněji je základna montáže, ale to je celkovém součtu malá věc.

Zbraň osazena optikou Leupold VXR 4-12x50

A abych jen nekecal tak tady je to slíbené foto:
Obrázek


a tady je celé album: http://psdk.rajce.idnes.cz/S_O/
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
dak.o
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: sob 18.8.2007, 7:24

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od dak.o »

:D :D
nedovedu si predstavit videt v lese kolegu myslivce, jak si to maze s takovou "radoby loveckou kulovnici"
promin jestli se te nejak dotknu, ale jestli s tim chodis do lesa :wink: snad lovec, ale myslivec?
Ty laminaty apod. jeste dejme tomu (osobne se mne to vubec nelibi), ale toto? :roll:
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od psdk »

dak.o píše::D :D
nedovedu si predstavit videt v lese kolegu myslivce, jak si to maze s takovou "radoby loveckou kulovnici"
promin jestli se te nejak dotknu, ale jestli s tim chodis do lesa :wink: snad lovec, ale myslivec?
Ty laminaty apod. jeste dejme tomu (osobne se mne to vubec nelibi), ale toto? :roll:
Doufal jsem, že na tomhletom fóru nebudu muset čelit podobným nesmyslům, ale budiž.
Věř mi, že já se nepočítám mezi lovce, ale jsem MYSLIVEC od slova MYSLET a vzdělávat se. Můžeš mi tedy říct jak a kde je přesně definována myslivecká kulovnice? Hledám v zákoně o myslivosti, hledám v zákoně o zbraních a střelivu, hledám v Mysliveckém řádu ČMMJ, hledám i mezi řádky a nikde není řečeno, že nová, důmyslná a neotřelá koncepce nesmí být mysliveckou zbraní. Proč je tedy podle tebe kulovnice uspořádání bullpup "rádoby loveckou zbraní"??? Dej mi argument!
Bullpupy dokonce i s plastovýma pažbama se používají ve Francii(Mauser-Crapahute), v Německu pažbí bullpupy na bázi samonabíjecích BAR do tureckého ořechu hned několik ladičských firem, v Rakousku vyrábí puškař Pfeifer komerčně velmi úspěšný bullpup v podobě jednorané kulovnice a to jsou země jejichž myslivecké tradice jsou přinejmenším stejně hluboké jako naše, jen mentalita lidí je tam asi jiná .... možná méně zkostnatělá a možná tam taky chápou, že tradice se holt vyvíjejí, není to zakonzervovaný stav ke kterému je třeba dogmaticky vzhlížet, ale že tradice je třeba vytvářet.
Komentář na který reaguju by se stejně tak hodil třeba před pár lety pod fotku střelce vybaveného reflexní vestou a dneska si ji raději oblékne každý rozumný, prostě vývoj.
Bohužel si to mnoho myslivců neuvědomuje, ale vzdělávání a rozšiřování si obzorů nekončí absolvováním základního kurzu, je to celoživotní proces a můj příspěvek do tohoto procesu je třeba fotka této zbraně, kterou mnozí možná ještě ani neviděli a pokud to tady rozpoutá debatu tak proč ne, vždyť je to přece diskuzní fórum.

Netvrdím, že se tato zbraň musí každému líbit a chraň Bůch abych ji někomu vnucoval(kdyby ji měl kde kdo už by nebyla exkluzivní sběratelskou záležitostí což by pro mě byla škoda), ale určitá míra tolerance a pragmatického přístupu by českým myslivcům neškodila.
Odsuzovat bez hlubšího zamyšlení nad podstatou věci je snadné, přemyšlení bolí ...

MYSLIVOSTI ZDAR!!
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od František Fořt »

Ty, dak.o :evil: , kdybych neměl napomenutí, tak bych ti velice rychle napsal, za co tvůj příspěvek stojí .... :evil:

Projdi si více toto fórum, příspěvky tvého typu tady nikoho nezajímají. Prezentuj si je na foru myslivosti.

Za mne je tato zbraň super! Něco velmi neotřelého. To, že s tím má problém vymírající druh "klasických" myslivců, bych jednoduše ignoroval. Pokrok nejde zastavit, ač se o to tato skupina všemožně snaží. Říká se tomu darvinismus. Neandertálci byli svého času také úspěšný druh, leč změny klimatu, podmínek a příchod cromagnonského člověka, to záhy změnil. Takže neandertálci nechť si nadále loví oštěpem, ale já, ač oštěp taky používám, rád sáhnu po luku či jiném prvku vyššího vývojového stupně ...... :twisted:

Na zbrani neobvyklé konstrukce není nic špatného, navíc toto uspořádání zbraně také až takové novum není. Akorát se to zatím příliš nepoužívalo na poli loveckých zbraní. Krátká celková délka zbraně je obrovskou výhodou, stejně jako jiné těžiště. A jestli tato konstrukce umožňuje či přináší opravdu velmi přesné střílení, tak není co řešit.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Fotky našich loveckých zbraní

Příspěvek od František Fořt »

2 psdk: Těchle příspěvků si vůbec nevšímej, škoda času na dlouhé reakce.
Odpovědět