Hannoverský a bavorský barvář

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od patrol »

Aby jsem neskočil na špek, tak právě proto, tady kladu otázky, cenu nemá ten slovák zas až tak strašnou 460 euro a za každý zkoušky údajně vrátí 30 euro. Takže cena štěněte je srovnatelná s naší cenou. Většina předků očekávaných štěňat je z německa. Hanoverského barváře jsem nikdy neměl a vím, že jich tolik není a z knížek se toho tolik nevyčte a většina chovatelů svůj chov vychválí do aleluja. Proto uvítám jakékoli rady a rád si osobně promluvím i s odborníkem a přijedu kamkoli. Takže jestli se tu najde někdo ochotnej podebatit osobně, rád to přivítám.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Petr1970 »

zase trošku offtopic, ale podle mě je cena "menšinová vlastnost" - na peníze bych fakt nekoukal, spíš na rodokmen
na výsledky zkoušek taky ne - dobrý vodítko, ale dokud sám neuvidíš jak ten pes pracuje bych to bral s rezervou (znám některé úspěšné šampiony kteří by měli mít páníčka spíš ve vězení za týrání...)

jeslti už pes stojí 8 nebo 10 nebo 12 ... nezlobte se na mě, zas takový rozdíl to není (do těch 50 procent od nějakého obvyklého průměru)... pořizovací cena psa je menšinová proti tomu dalšímu (žrádlo, doktor, jiné náklady...) a koukat na cenu se zas moc nevyplatí (a to neřeším citovou újmu kdyby ten pes nebyl zdravej..)

první bych se díval na rodokmen a nemoci (dobří chovatelé dělají i vyšetření která klub třeba nevyžaduje, ale vyžadují je v německu nebo jinde..) - protože setrvačnost klubů je..

co se týče pracovních výsledků, tituly napoví, také napoví reference na to člověka a jeho názory jak toho psa "cvičí" ....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Leon »

Miro je fanatik do barvářu a jezevčík tak si sním pokecej a pokládej otázky jemu ať vîš na čem jseš
CZ 550 american 308win.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

Mě se osvědčilo to, že jsem se jel na štěnata podívat co nejdříve jak viděly a dohodnul jsem se na výběru štěněte jako první z odběratelů. Ne každý byl ochotný mi to umožnit.
S chovatelem jsem si popovídal, zjistil jak se psy pracuje, jaké jsou zkušenosti s odchovem. Podíval jsem se i na reference psa - otce a vybral jsem si až u třetího. I tam se mnou potom zkoušel vyběhnout a když jsem si přijel 300 kilometrů vybrat podle dohody štěně, řekl mi že už jsou rozdělené a mě připadlo "TOTO".
Tak jsem si ho vzal stranou od našich manželek, připoměl mu naši dohodu, a nakonec to dobře dopadlo.
Jsem přesvědčený, že už při odběru v 8 týdnech se povaha psa projevuje.
Jestli budu někdy vybírat další štěně, neváhal bych opět investovat do cest k chovatelům.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Petr1970 »

add první štěně: taky vám toněkdo nemusel umožnit protože "právo" může mít majitel psa:-)(alespoň co vím tak stále platí první štěně nebo cena toho štěněte jako odměna za krytí...) - ale jsme v cz, takže kromě majitele nikdo neví kdo "první vybíral" :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
beavis
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pát 16.4.2010, 12:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od beavis »

O tom že lovecké fórum existuje jsem se dozvěděl až dnes16.4.2010. Proto musím reagovat až trochu opožděně. Samozřejmě záleží na tom co kdo se svým psem dělá a jak se mu věnuje, ale zároveň zjišťuje jaké má daná chovná stanice předpoklady k tomu , aby po ní byly pracovně a i exterierově vynikající jedinci.Neopomenu DKK a entropium a ektropium. Nebudu prosazovat žádnou stanici. Mě se ale výběr nadmíru povedl. Marek Kraus spád. oblast 6 krušné hory. Pes Jumbo z Pralesa Pb II cena -253b - hlásič -limitní známka odložení na volno , IHB I.cena 184b - nemožnost štvaní a stavění, stopa 24hodin , Spišský pohár 2009 - II cena 360b - nemožnost štvaní a stavění.
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Jan Zajíček »

Zdravím chlapi.Tak nevím kde berete ty ceny barvářů.Já jsem loni na podzim scháněl štěně BB , byl jsem ochotnej jít do 10000kč.Všade mi ale řekli 15000 a štěňata nebyli ještě narozený.Chvíli jsem koketoval s myšlenkou ,že si pojedu na Slovensko pak jsem ale nechtěl absolovat štrapáci s poradcema chovu.Nakonec jsem jel přes celou republiku pro bezpapíráka za 4000.Prosím nekamenujte mě :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Tommy »

Měl jsi se poradit první tady. Dal bych ti kontakt. Je to škoda. Lovecká plemena bez dokladů by se měli zakázat prodávat.
stuk
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06.9.2010, 21:11

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od stuk »

ahoj.mohl by mi někdo pomoct ziskat kontakt na solidniho chovatele HB.Mam o něj zajem ale chtěl bych aby byl po lovecky vedených rodičích.LOVU
kuba12
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 05.3.2010, 17:04

Týdenní přírustek- štěně Bavorský Barvář

Příspěvek od kuba12 »

Zdravím zapálené ''farbiaristy'' chtěl bych se zeptat jaký máte týdenní přírustek u štěněte psa Bavorského Barváře. A kolik vám váží ve 3 měsících? Já mám 3 měsíčního psa, který váží 9kg přesně :-) tak bych to rád s někým porovnal :-)
Kadlusa
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26.7.2010, 17:12

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Kadlusa »

Zdravím všechny,mám tříměsíční fenku bavorského barváře, která má vrozenou vadu - pupeční tukovou kýlu. Potřeboval bych vědět jestli to má nějaký další vliv,například při posuzování chovnosti apod. Veterinář říkal,že teď se to nemusí odstraňovat chirurgicky,že je možné,že se to vstřebá samo. Děkuji za info.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Leon »

záleží jak je ta kýla velká někdy stačí jenom přelepovat a sama se zatáhne jinak je to potřeba operovat a fenu s kýlou bych nenakryl je tam moc velký riziko. Pokud necháš odoperovat tak budeš mít klid a najdi si veterináře který dává narkózu s infůzí tak že psa si odvedeš probraného sice to je dvakrát tak drahý ale barváři jsou dost citlivý na minimální předávkování stejně jako molosove málem jsem takhle o fenu přišel a to jí chtěl veterinář jenom oblbnout né uspat na čištění uší :?
CZ 550 american 308win.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od kabát »

Zdravím, jsou nějaké nové poznatky z chovu HB?
Zraju k barváři, na jaře bych chtěl štěně a nevím kde se obrátit.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Climber »

Kolegové, dovolte mi malou laickou otázku. Teď jsem viděl inzerát, že borec nabízí štěně BB bez PP, ale oba rodiče jsou s PP. Jak je to možné? Díky za odpověď.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Hanoverský a Bavorský barvář

Příspěvek od Onďa »

Jeden nebo oba rodiče nejsou uchovnění.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Odpovědět