Ceny optiky Evropa vs. USA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Ceny optiky Evropa vs. USA

Příspěvek od SAKO »

Chapu, ze ceny US optik napr. Leupold, Weaver, Burris atd. jsou v USA vyrazne nizsi nez v Evrope, dik clu, dovozu, atd..., samozrejme je vyjimka pri dovozu v kufru, ale zajima mne, proc je cena optiky Evropskych vyrobcu v USA nizsi jak v Evrope. Prosel jsem tak 5 internet. obchodu a podle mne je to vsude nizsi nez v Evrope. Tak to opravdu nechapu.
Rudlafík
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: úte 06.4.2021, 16:21

Re: Ceny optiky Evropa vs. USA

Příspěvek od Rudlafík »

Kupní síla trhu, konkurence. Srovnej jaký je pohled na střelné zbraně v USA, Kanadě a jaký v Evropě. Každá mikro zemička si tu šudlá svoje byrokraty a přitom by stačily dva sklady na evropu a dvě administrativní centra.
ČR má počet obyvatel jako střední město v USA nebo Londýn :-D
V USA když si přez internet nebo katalog objednáš zboží z jiného státu unie neplatíš DPH nebo jen 4%. Info z roku 2016. U nás blbnou s 21% a dusí nákupy jak blázen. Prý EU, ale německo si vyjednalo již po třetí snížení DPH na 16% na 8 let tušim. Nevim nejsem makronom, ale jak říkal prodejce v tur. obchodě. Kolik prodám za tejden spacáků když na něj dám marži 1000kč a kolik když dám 100Kč? Nerozumim tomu taky, proč to tu tak škrtěj daněma. Zdravko a sociální nemá s DPH co dočinění.
Úvaha na konci dne...
Odpovědět