Střelivo Sellier - Bellot

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

to pocujem po prvy krat poznam polovnikov co strielaju 30rocne zasoby a taketo nieco sa este nestalo
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

xxx

Příspěvek od cecetkapavel »

Je to zcela nová kulovnice, tak mě napdlo, že by mohla být špatná komora. Vyzkoušim jiné střelivo a uvidíme.
vhool

Příspěvek od vhool »

no je dost mozny ze se soudruzi ve vyrobe krapet sekli :wink: ale nez zkouset jinou znacku tak bych zkusil SB ale jinou serii naboju
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

to vhool:myslis ze je to mozne ze by pri vyrobe urobili taku fatalnu chybu?
vhool

Příspěvek od vhool »

no nevim ale myslim si ze u nas je mozne vse.ono nejlepsi jsou "patecni vyrobky" to se obcas povedou opravdu raritni kousky :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak je vidět,že jste ještě málo viděli.Už jsem to tu někde psal skoro celá krabička Game KIng.?patnej neta?nej materiál. :x :P
mrekun
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: stř 14.11.2007, 13:44
Bydliště: jižní morava

308w spce 9.7

Příspěvek od mrekun »

Ahoj někde jsem tady četl o této munici ,moc chvály to nebylo já osobně jsem spokojený střílím tak do 100m srnčí,černou i vysokou,je pravda že se někdy oddělí plá?? a fragmenty kule najdu pod ?károu na straně výstřelu.
No k tomu výstřelu na menší vzdálenost cca 30m se výstřel někdy nekoná na prasata mi to nevadí předá energ. ale srnčí je dost rozbité.
Kerberus
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04.12.2007, 12:05
Bydliště: Sušice

308w sp 11,4

Příspěvek od Kerberus »

Mé zkušenosti že kule vždy pro?la. Kromě případů střelení lončáka na krk (zůstala vklíněná v páteři)-kulka oddělena od plá?tě. A druhý případ na 10 m jezevce přes páteř, prolítka pleckem a zůstala vyset pod ?károu (zůstala celá).
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: 308w sp 11,4

Příspěvek od nimrod nimrod »

Kerberus píše:Mé zkušenosti že kule vždy pro?la. Kromě případů střelení lončáka na krk (zůstala vklíněná v páteři)-kulka oddělena od plá?tě. A druhý případ na 10 m jezevce přes páteř, prolítka pleckem a zůstala vyset pod ?károu (zůstala celá).
:lol: na 10m neprostřelit s 308čkou jezevce? :? gratulace k volbě SB, i když možné je všechno ?e?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Viděl jsem lončáka střelenýho na 15metrů ráží 7x65R ,vstřel a na druhe straně nic..po stažení se zjistilo proč..střela se se odrazila o lopatku a polovina střely zustala uvnitř a druhá polovina změnila směr o 90°(±nějaký ten °) a přerazila páteř!!nedovedu pochopit jak to je možný!!
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

ještě nikdy se mi nestalo, že bych zvěř neprostřelil. Je ale pravda, že jsem viděl několik takovýchto případů, ale vždy u černé zvěře s ráží 7x57 SaB SP 9,0 g. vždy zůstala kule na druhé straně pod ?károu-jednalo se o divočáky do váhy max. 60 kg.

Ale neprostřelit jezevce na 10 m 308 Win. to je tedy něco! Asi tam v té fabrice ve Vla?imi zapomněli nasypat prach! Holt doba je zlá a musí se šetřit kde se dá! :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: 308w sp 11,4

Příspěvek od TT33 »

Kerberus píše:Mé zkušenosti že kule vždy pro?la. Kromě případů střelení lončáka na krk (zůstala vklíněná v páteři)-kulka oddělena od plá?tě. A druhý případ na 10 m jezevce přes páteř, prolítka pleckem a zůstala vyset pod ?károu (zůstala celá).
Já mám výhrady ke střelám S&B SP 180gr., je to zastaralá střela... lepší je SPCE, když chcete používat S&B. Nedávno jsem delaboroval tyto střely S&B SP 11,7g, z nové série .308Win., které měli navá?ku prachu S 060 42gr., to je max co se vejde do nábojnice, v jiné starší sérii SP-180gr., bylo 38gr., stejného prachu... :wink: já do nich laboruji jiné střely. To že se někdy neprostřelí Záleží na mnoha faktorech i na konstrukci střely, já taky z .300WM neprostřelil jelínka o váze cca 80kg (vyvrženého) na vzdálenost asi 70m, střelba z kopce dolů přez hřbet, střelu jsme nena?li, asi zůstala někde ve vývrhu..., muflona .300WM střelba na cca 100m na ostro ze předu, přez levé plecko a nalezena byla v pravé kýtě, když ji žena připravovala k jídlu. Kolega střílel z 9,3x62 sele vyvržené 32kg, na 50m na komoru, střela po zásahu změnila dráhu vylétla konečníkem... sele ukeklo asi 0,5km a při dohledávce pořídilo málem překousnout jezevčíka. veškerá zvěřina selete byla podlitá ... na vyhození... :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Zdenek41 píše:Tak je vidět,že jste ještě málo viděli.Už jsem to tu někde psal skoro celá krabička Game KIng.?patnej neta?nej materiál. :x :P
Game king jsou pokud vim strely od Sierry a nemaji s ceskou vyrobou nic spolecneho.
Jestli teda nedela vlasim naboje co se jsmenuji Game King

Sierra Game King (strela) je urcena pro lov na dlouhe vzdalenosti. (coz neni u nas tzv. myslivecka vzdalenost).
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já střílím od Bellotu pouze SP náboje 9gramů v ráži 7x64 a nemám nejmenší problémy s prostřelením zvěře.spíše je na výstřelové straně díra jako po zlodějích.Ale pokud střílím (jako vždy) na komoru a jde to mimo plecka tak mi to vůbec nevadí. Je ale pravda že většinou střílím do 100m maximálně do 150.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ČENDA »

Já střílím od Bellotu pouze SP náboje 9gramů v ráži 7x64 a nemám nejmenší problémy s prostřelením zvěře.spíše je na výstřelové straně díra jako po zlodějích.Ale pokud střílím (jako vždy) na komoru a jde to mimo plecka tak mi to vůbec nevadí. Je ale pravda že většinou střílím do 100m maximálně do 150.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Odpovědět