CZ527Carbine raze 7,62*39

Vše o kulovnicích a malorážkách
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Jindrich Camek »

Mate nekdo zkusenosti s touto zbrani? Se střelivem a se střelbou na vzdalenost vetsi nez 100 - 150 metrů.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

S touto zbraní ani ráží nemám žádné zkušenosti ale když se podíváš sem tak mu?e? vidět účinek na kus černé zvěře, příspěvek od Zdenek41....

http://lovectvi.wz.cz/forum/viewtopic.p ... &start=150

Jinak když fórum trochu "procouráž" tak tu najde? hned několik odkazů které se týkají 7,62x39 (kulová munice....) :roll:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

To:Jindrich
Pokud si chceš zadělat na každodenní problémy, tak si ji pořiď. Já bych osobně volil silnější ráži s ranivějším účinkem :lol: :lol:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jindrich Camek píše:Mate nekdo zkusenosti s touto zbrani? Se střelivem a se střelbou na vzdalenost vetsi nez 100 - 150 metrů.
Na srnčí řekl bych ideální ráž, zbraň se mi zdá však sama o sobě za ty peníze, ne příliš vzhledná. :?
apropos: mám na ni origo ořechovou pažbu, kdyby měl někdo zájem.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od FOXCLEVER »

Předem sděluji, že vlastní zkušenosti s touto ráží (krom několika výstřelů na střelnici) nemám, ale se zbraní CZ v provedení 527 (v jiné ráži) mám naopak zkušenosti dlouhodobé a to ty nejlepší. Ale mezi kolegy se tato ráže docela roz?ířila, takže mohu zprostředkovaně komentovat to, co jsem viděl. Tato ráž ve velmi lehké zbrani se zdá být předurčena do extrémních zalesněných terénů a jak vidím, roz?iřuje se také u vůdců barvářů. Pokud mohu posoudit účinnost, osobně jsem viděl v zimní sezoně 07/08 na naháňkách vysoké a černé solidní stopefekt na lehčích kusech, vždy to prostřelovalo a opticky to nebylo odli?né od jiných sedmičkových ráží. Je ale pravdou, že to bylo při střelbě na vzdálenosti kolem 80-100m, balistika nábojů nepředurčuje přesnou střelbu na víc, než 120m, takže do polních honiteb to moc vhodné nebude. Ale zase tam, kde jsou honitby zpestřené hustou zástavbou a sítěmi komunikací a lze lovit převážne nakrátko to může být super. Je to ostatně vojenský náboj původně určený na střední vzdálenosti, "na lidi" a vyvinutý na účinný průchod překá?kami bez větších změn směru střelby. To lze právě v zalesněném terénu dobře využít. Kolegové používají většinou náboje se střelami nad 10g od výrobce MFS, které mají výkon přes 2tis. J/100m. Střelil jsem si s tím na střelnici a mohu potvrdit, že střelba je moc příjemná, téměř to nekope a na 100m je to do pro lovecké Použití dostatečně přesné (i při krátké hlavni se ty těžké střely se dokáží vmístit do 6 cm kru?nice). Samozřejmě to na silné kusy černé nebo vysoké asi na těch 100m nebude moc vhodné, ale kolem 50-80m bych o účinnosti moc nepochyboval. A na okraj - sám jsem před časem potřeboval něco krátkého a lehčího do hor a nad tou ráží jsem uvažoval. Nakonec jsem si nechal postavit něco podobného, krátkého a lehkého v "osmičce". Má to ale také svoje mouchy. Jako každá lehká zbraň s hlavní 18" a ve výkonné ráži za prvé : opravdu velmi citelně kope a za druhé : zdvih hlavně je bez kompenzátoru což ji předurčuje taky jen do těch 80m, pak to už moc přesné není. Tolik k tomu, co mohu zprostředkovaně sdělit k poptávané zbrani a ráži o ní? se osobně domnívám, že by mohla být dobrým tipem jako druhá kulovnička na horské šoulačky a na dosledy.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Příspěvek od Jindrich Camek »

Dekuji za komentar.Ktera mne potvrdila me domenky.Ja tuto zbran mam a jsem s ni moc spokojeny.A strilim s ni na vzdalenosti do 160m.A mam celkem uspech.Mam s ni strelenych par kusu sparkate zvere.Ranivost dobra.Je fak,t ze s touto zbrani strilim srnci a siku.A vetsi prase nez sele a loncaka nestrilim.Na to mam jinou zbran.Tato kulovnicka je na nahanku a soulacku idealni je lehka ,dobre sedi v ruce a je presna bez optiky.Takova zajimavost,kterou jsem zjisti.Firma Sako prodava osmigramove poloplaste,pry slusne kvality.Myslim, ze cena je 22kc.Jak tyto naboje vyzkousim,dam vedet.
Marko
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 26.7.2008, 9:36
Bydliště: Ladomirov

Příspěvek od Marko »

Zdravím všetkých majitežov tejto zbrane ráže 7.62x39. Ja som si je kúpil len nedávno zatiaž s ňou nemám nič strelené takže sa nechcem pýta? na strelivo ale neviem sa rozhodnú? akú optiku si mám na túto zbraň zakúpi?. uvažujem o Ziess Conquest 3-9x40, Luger jagd NA 3-9x40 osnova s červeným bodom, alebo Bushnell Trophy 1.5-6x42 osnova s červeným bodom. Za každú radu vopred ďakujem.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

ZEISS

Příspěvek od US OPTICS »

Marco, ze tří uvedených bych určitě volil ZEISS. Jestli loví? i černou, tak bych Možná volil objektiv aspoň 50 nebo 56, Záleží na věku, jestli jej ještě využije? (myslím těch 56).
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

CZ 527 - 7,62x39

Příspěvek od TT33 »

Z těch uvedených je určitě ZEISS nejlepší, ty ostatní jsou i zadarmo drahý :wink: ...., ala já po osobní zkušenosti bych volil Nikon Monarch E 2,5-10x50SF M IL, klerý má záměrný kříž ve druhé rovině (zůstává pořád stejný), možnost volby sv.bodu na barvou červenou nebo zelenou a dobrou regulací intenzity osvětlení, dále ruční nastavení paralaxy - ze které je možné odečíst i vzdálenost a záruku po dobu třiceti let... :wink:
P.S. vzhledem k lehké kulovničce bych doporučil objektiv 50,... 56 je už dost velký a 42 zase nemá tak dobrou světelnost.
Marko
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 26.7.2008, 9:36
Bydliště: Ladomirov

Příspěvek od Marko »

Súhlasim s vami a aj s to u Zeisskou, ale ja by som chcel optiku s červenou bodkou a Conquest ju nemá. Ale neviem čo je zač ten Luger nepoznám nikoho kto by ho mal na flinte ale z netu viem že krí? má umiestnený v druhej ohniskovej rovine takže so zveč?ením sa nemení hrúbka krí?a, dá sa nastavi? stupeň osvetlenia bodu, dávajú naňho záruku 10 rokov a stojí okolo 350 euro. Len neviem či je aspoň trochu kavalitný. A neviem či to zorné pole 50 a 56 nie je veža. Ale neviem možno sa mýlim nechám si poradi?.
dřevák
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.11.2009, 15:54

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od dřevák »

Zdravím,nevíte někdo jestli se dá koupit v České Zbrojovce Carabina s novým typem pažby?Na internetových stánkách ji mají stále se starým typem pažby.
Jenda
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 12.4.2009, 11:43

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Jenda »

Zajímaly by mne další názory a zkušenosti s touto kulovnicí a jejího využití při lovu zvěře.
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od ridgeback »

S tímto typem zbraně a ráže 7.62X39 loví kolega jak srnčí tak černou. S poškozením zvěřiny a stopefektem je maximálně spokojen. Na zbrani má variábl asi 3-12x50 s bodem, (značku asi odeon). Vadí mu splodiny po užití munice myslím MFS. Střílí úspěšně DO 150m. Měnit nebude.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Dafino
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 19.5.2010, 9:43

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Dafino »

Já vlastním tuto kulovnici již tři roky a před tím jsem měl v této ráži v IŽ 18. Odzkoušel jsem několik druhů střeliva a JEDNOZNAČNĚ jsem zůstal u střeliva SAKO. Já s ní střílím úplně vše. Od vysoké až po srnčí. To už jsem psal na tomto fóru několikrát. Taktéž jsem si v loňském roce na ni nechal udělat celopažbu, foto zde taky najdeš. Nenechám na tuto kulovnici a ráži dopustit. Já jsem vlastnil několik ráží a silnějších a šetrnnost ke zvěřině 7,62 x 39 nemá konkurenci.
Ty zvás, kteří píší, že nemáte zkušenosti, ale stojí určitě za prd, tak radši mlčte a hodnoťte jen s čím máte vy zkušenosti. Jsou to směšnosti vaše názory. Názory z pohádek FERDY mravece a hlavně jeho kamaráda, ten ví taky úlně všechno.
Pokud o této kulovnici uvažuješ, neprohloupíš. Lehká, všude se s ní vejdeš. Jenom bych na ni zvolil puškohled kolem 40-44 a dýlky do 300 mm. Pěkně na to sedne Nikon 1,5-6x40. Hlavně k vůli vzhledu, je to krátká kulovnice. Já na tom mám 2,5-0 x 50 Swift a je to na tuto kulovnici už moc velký puškohled.
Pokud jsi rozhodnut, tak ji vem a neber vůbec v potaz názory kolegů, kteří ji viděli pouze na obrázku, nevědí co píšou. Pokud budeš chtět vědět podrobnější věci o této ráži či kulovnici, rád ti je sdělím.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Zdenek41 »

To Dafino.Píšeš,že lovíš i vysokou.Mohl by jsi teda dát něco do učinků.Osobně by mě zajímalo jak se to k vysoké a černé chová.Nezajímá mě tak nepoškození zvěřiny.Spíš kolik zvěř odbíhá,jak barví a jak prostřeluje.Každý asi chválí to svoje.Ale,když už jí máš 3roky tak pokud se nepletu v učincích na zvěř jsem ještě žádnou tvojí fotku nezaznamenal.Věřím tomu,že to učiné bude do těch 100m,ale to je skoro každá ráž.Neber to ve zlém :wink:
Odpovědět