Rekapilutace mysliveckého roku 2007

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Rekapilutace mysliveckého roku 2007

Příspěvek od Tomfi »

Blí?í se nám pomaličku konec mysliveckého roku 2008, probíhají výroční schůze a pomaloučku se chystají myslivecké přehlídky.
Chtěl bych tedy rozpoutat diskuzi o tom jak u Vás tento rok proběhl, co jste ulovili, jaké poznatky jaké nev?ední zážitky jste zažila a jak vidíte vývoj české myslivosti v roce 2007.
Začnu tedy pár informací z naší honitby. 550-650m.n.m
Honitba 1450ha, 800ha lesa zbytek pole, neobdělávané pastviny, a ostatní honební plochy.
Uloveno ..................... 15ks černé zvěře - (1sekáč,5lončáků,9selat)
.................................. 19ks srnčí zvěře na plán 30ks, úhyn 12ks poměr
(9srncu-6srn-4srncata)
.................................. 3ks dančí zvěře (1daněk,1daněla,1danče)
.................................. 29ks lišky (14norovani,15čekaná)

Rok 2007 byl pro mě druhým úplným rokem myslivce, podařilo se mi ulovit svého prvního srnce http://album.volny.cz/myslivec/browse.p ... wse_page=0
Zároveň jsem poprvé v životě poznal jak těžké je odhadnout samotný kus černé zvěře, kde jsem prostě udělal chybu, která nejde navrátit, a vzal si z ní opravdu ponaučení, které mě provazí a bude provázet dalším mysliveckým životem.Zároveň se u nás daly pozorovat dvě hejna koroptviček po dlouhé době.
S černou zvěří je to otázka více méně plodin, pokud není řepka a kukuřice tak v létě černá se vyskytuje jen zřídka, v zimě letos bída, je snad poprvé v historii, kdy jsme měli černou v honitbě spíše přes léto a podzim. Přičítáme to slabé zimě a pozdním zavezením špatného zadenku, a velmi špatné sněhové pokrývce černá měla v podstatě pořád podzim, nebyla nutnost hledat potravu.
Stavy zvěře dančí se zvyšují ale význačné trofeje jsou k vidění jen zřídka. a často až v zimě kdy je zvěř stažená do větších tlup. Stav sčítání se pohybuje kolem 16ks.
Srnčí zvěr se více méně drží na stavech spíše ni??ích od dvou katastrofických zim 2004 a 2005, kdy jsme měli obrovské úhyny.
A jak to vypadá ve Vašich sdruženích či honitbách, máte zvěř přemnoženou, máte tak vysoké stavy černé jak jsou produkovány v časopisech?
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

Zdravím Tomfi a gratuluji k supr srncovi - na takového starocha čekám. Podobné kusy - myšleno dle čelisti - mám slovené pouze v srnčí holé. Můj první srnec dopadl, asi jako tvůj divočák - do dnes mě to mrzí, nepravidelný osmerák, bronzová medaile, ale asi jen 5 let, byla to velká chyba a skutečně záměna srnce v říji, kde se naháněli okolo lesíku a v já čekal a čekal, až bylo ?ero a nakonec se odhodlal a on to byl zrovna ten druhý.... do dne?ka mám za 14 let už jen samé paličkáče. Jen s hosty mám řadu krásných a starých srnců - zatím všechno průběr, což mě moc tě?í... ale určitě si nějakého starocha pro sebe taky vy?lápnu :D Na prasátka jsem byl taky ze začátku hrrr, ale naštěstí vše bez maléru, pár špatných odhadů nakonec dopadlo díky značnému stáří dobře a teď (poslední 3 roky) jsem schopný někdy i jen pozorovat a vychutnávat...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak ja taky pridam nasi rekapitulaci za myslivecký rok 07/08. Nase honitba ma rozlohu 1260 ha, z toha 350 ha je les, 840 ha pole a pastvina a30 ha vodni plocha. nadmorská výska je od 360 do 530 m.n.m.
uloveno:........37 ks černé (27 selat, 7 loncaku a jedna bachyne)
.....................21 ks srncího (10 srnců, 6 srn a 5 srncat)
.....................31 lisek ( nejméne za polsedni roky)
z drobné.........145 kachen
......................55 bazantu kohoutů ( poustime 200 ks)
......................7 zajiců.
Co se tyce černé tak nam jeste dva kusy navic srazila auta( sekáč a sele) a behem roku se u nas nasly 4 zhasla prasata( knour, bachyne a dve loncacky) ke kterým se nikdo nehlasil. Z toho knoura jsem za pritomnosti hospodare a policie CR vytahnul kulku, ktera zustala v plecku.
Jinak ja slovil tri srnce ( 1 ks. I. vek. tř, 2 ks. III. vek, tr.), 5 ks hole, 10 prasat (6 selat, a 4 loncacky - 70, 27, 35, 50kg) a 8 lisek. Lonsky rok teda z meho pohledu hodnotim pozitivne, uvidime co nam prichysta Sv, Hubert letos....
Odpovědět