Přehlídka trofejí - zejména odlov černé zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Přehlídka trofejí - zejména odlov černé zvěře

Příspěvek od Tomfi »

kolegové myslivci,
navštívil jsem miulý týden přehlídku trofejí v Opatovci, okres svitavy.
Velmi vydařené akce, trofeje vystavené, mnoho silných trofejí.
Povídání o přehlídce by zabralo několik stran, ale co mě zděsilo je hlá?ený odlov černé zvěře
Jsem tro?ičku znepokojen tím, co jsem viděl

Opravdu jsem zdě?en, to co myslivecký hospodáři předvedli v tabulkách odlovu. Je z podivem jakou ostudu si někteří dovolí uříznout.
Jeden příklad za všechny.
Jste na naháňce, kde je 30lidí, hostů, střelilo se pět prasat, jako tradičně jeden sekáč, tři lončáci a jedno selisko, a v tabulce odlovu je napsáno -> kňour: 0, bachyně 0, lončák 0, sele 5. Pomineme-li to, že za celý rok jinak nic neulovili.
To je přece úděsný, k čemu to tedy je? jaké plánování, když se tam napíše cokoliv. To je opravdu vrchol. Jaké sankce pro mysliveckého hospodáře vyplívají pokud by tento zápis vyplnil pravdivě? Jak je možné že divočák přes dva roky je zařazen do selat.Kdyby místní hospodář měl alespoň ?petku pokory a zapsal alespoň do lončáků. vždy» to je smě?né.

Stejně tak vykazovat 14divočáků ve formě lončáků jednoho pohlaví. Nu asi je potřeba sklopit u?i a jít dál, protože to jaká je kontrola a účinnost haldy předpisů je nulová.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Ahoj, to u nas na okrese pro jistotu uz zadny zaznam o ulovene cerne zveri neni, aspon tedy ne na prehlidce trofeji. Drive se to psalo do zpravodaje, ale ted to uz asi 4 roky tam neni, takze aby si to clovek hledal na referate ziv. prostredi..., no a ty trofeje 7 knouru, no nevim jestli by jich nebylo vic:((
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To je současná krásná Česká myslivost.Jen bych Tomfi prosil netahat do toho myslivecké hospodáře.Ty totiž retu?ují bordely za některé rádoby myslivce, stát se může cokoli,ale v poslední době je toho již moc.Hospodář není bůh ten za nikoho spouš» nemačká.Vím,že to neni správné, hospodářovi se nestane nic,ale střelec by se asi divil je to až na tři léta odebraný lovecký lístek a jako zvěř neplánovaná a bez povolení lovu dospělých kusů na společném lovu.což si já myslím,že ani nejde je to ještě pěkná finanční sankce.Hospodář je v dne?ní době v pozici člena bez pravomocí zavalen spostou papírů,který nemůže nic,ale může za všechno.Neber to nijak osobně,ale celý uřadování okolo myslivosti nejni k ničemu pokud se to nedělá s rozumem a s láskou.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsem MH nemám žádnou podmínku či povinnost cokoli nahla?ovat,Ale co je jiná věc a nechci aby to vyplynulo jinak jsem z těch poctivých a nepoznamenaných.Já jen chci osvětlit to že MH může dneska H....Je mojí povinností na zahájení zdělit co se bude lovit.Pokud někdo uloví něco co nesmí,mohu ho vykázat z honu či nahánky.Zvěř pokud jí teda někdo eviduje jak jsem psal stát se může každému,ale jen jednou.Zapí?u do 07 hlásím 08 a pak to jede.V lehčím případě provinění hlasí předsedovi ten je právnická osoba nikoliv hospodář.Je zajímavé,že se snaží každý hnát odpovědnost na MH podle starého zákona,ale pravomoci mu každý upírá.Postaví? se a je po tobě to je dne?ní heslo.jenže na mě to moc neplatí.A ten,kdo mě osobně zná mi to potvrdí.Myslivost je myslivost a ne obchod.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Pro Zdeňka:
Já to nemyslel proti vůli mysliveckých hospodářů, sám jsem dělal letos vyšší zkoušky z myslivosti a hospodář je svým způsobem otrokem mysliveckého papírování.
Jen my šlo o tři věci:
1) pokud zapí?u do odlovu kňoura, i když ho nemám povoleného, co se následně děje? Za toto přece nese odpovědnost jen a pouze lovec uloveného kusu.
2) jakou autoritu si tím člověk přiná?í, to je spojeno s prvním bodem, protože jestli je zodpovědný, pak je chyba už v systému.
3) kdekoliv jde požádat v dne?ní době o odstřel velkého kusu, zvlá?tě u bachyně, protože škody narůstají opravdu všude a tlak ač je obrovský, tak někde i u nás na okrese to začíná přetíkat.

Splést se může každý, nevidím důvod hned trestat tvrdě, ale on si to člověk se zdvi?ením prstem hnedka více rozmej?lí.
Ale když už se tak děje poněkolikáté.
No spíše je to dlouhou debatu, napí?u ti SZ
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

lov

Příspěvek od SEDM »

každopádně pokud někdo uloví jakoukoliv zvěř, kterou nemá v povolence, a to bez ohledu zda to bylo v době lovu či nikoliv, jde o přestupek dle přestupkového zákona. Orgán státní správy myslivosti, potom udělí pokutu až do výše 8.000,-Kč. Odebrání loveckého lístku je v tomto případě administrativní opatření, které vyplývá ze zákona o myslivosti, nejde tedy o to zda se orgán státní správy myslivosti rozhodne odebrat L.L, ten odebrat musí, dle §47 odst. 5 zákona o myslivosti. 8)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No jenom kdyby se to tak praktikovalo!!! Jestli jsem to dobre pochopil, tak pokutu do 8000¨,- udelit muze a L.L. odebrat musi???
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

přestupek

Příspěvek od SEDM »

Pokud je přestupek ře?en blokově, tak pokuta do 1000 kč, pokud proběhne správní řízení tak náklady řízení min. 1000 kč + Možná pokuta do 8000 kč, ta však nemusí být udělena, odebrání L.L je potom vždy. 8)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak to muzu rict, ze to se nepraktikuje. Nas kolega dostal za bachyni pri kukuricne nahance 3000 a lovecak mu zustal. jester se zeptam, vy znate pripad kdy byl odebran???
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

lovecký lístek

Příspěvek od SEDM »

Ano znám, ve dvou případech šlo o odstřel kňoura, bez platné povolenky a v jednom případě šlo o 4 letého muflona, ač byl povolen odstřel pouze I. věkové třídy, ve všech případech byla udělena pokuta a následně odebrán lovecký lístek.
Pokud lovecký lístek není OSSM odebrán, jde o porušení zákona ze strany OSSM a měl by být upozorněn příslušný Krajský úřad. 8)
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Hmmmmmmmmm :twisted: to by se melo zavest vsude, ale kde neni zalobce, neni ani soudce... S tim muflonem je to ale dost tvrde, I. vekova trida je od 1. do 3 roku a pokud za ctyrleteho berana prijde o L.L. Vzdyt se splet jen o rok, a to se muze stat vsem. ale u tech prasat neni co resit!!! Pokud se rekne ze se lovi sele a loncak, tak si splest loncaka s metrakovym knourem vazne nejde:):) tasm bych byl taky nekompromisni! A jek mate u Vass na okrese povolen odstrel knouru?? u nas je omezen vekove a to 7+. coz taky neni v zadne pripade lehke, obeznat v noci knoura a byt si jist ze je starsi nez sedm let
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: lov

Příspěvek od Tomfi »

SEDM píše:každopádně pokud někdo uloví jakoukoliv zvěř, kterou nemá v povolence, a to bez ohledu zda to bylo v době lovu či nikoliv, jde o přestupek dle přestupkového zákona. Orgán státní správy myslivosti, potom udělí pokutu až do výše 8.000,-Kč. Odebrání loveckého lístku je v tomto případě administrativní opatření, které vyplývá ze zákona o myslivosti, nejde tedy o to zda se orgán státní správy myslivosti rozhodne odebrat L.L, ten odebrat musí, dle §47 odst. 5 zákona o myslivosti. 8)
To SEDM: Schválně se na toto podívám, protože pokud to je takto, tak 40% lidí by bylo bez loveckého lístku.
Zvěř kterou nemá v povolence tam je to jasné, ale pokud uloví? srnce s povolenkou I a II věkovou, a náhodou se zjistí, pomocí metody na odhad věku, že srnec má 5roků a je ve III.věkové, pak máš přijít o povolenku, to by bylo příliš kruté.
S výrazem zvěř na povolence se dá hýbat, zvěř na povolence není ta, kterou tam nemáš napsanou.

Já nejsem příznivcem nějakých přehnaných kontrol, zvlá?tě v době, kdy co není plánované můžeme s tím zacházet po nás potopa, povolení od MeU dostane skoro každý kdo si zažádá.

Jen je škoda, že se musíme takto k rytířské zvěři chovat, díky zákonu o myslivosti, který se v tomto prostě nepovedl.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Odpovědět