Opět povinné střelby?

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.

Jste také pro povinné,každoroční střelby?

ANO
39
81%
NE
9
19%
 
Celkem hlasů: 48
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Opět povinné střelby?

Příspěvek od Milan.K »

V časopisu Myslivost č5/2008 se objevil článek na opětovné zahájení povinných střeleb před loveckou sezónou.
http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... DR=&TypR=1
Jakého názoru jste vy?
Znám spoustu myslivců,kteří své zbraně berou do rukou jen když přijde období lovů a proto jsem pro toto zahájení,jako to bylo již před mnoha lety.Vím,že cena za náboje se o dost zvedla,ale těch pár ran nás nikoho nezrujnuje a dejme ruku na srdce,když nebudu počítat schůze,tak na jakých akcích jste se takhle spolu se?li?
takže,co vy,jaký máte na toto názor?
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

povinné střelby

Příspěvek od milan »

Ke kontrolním střelbám bych ještě přidal předvedení manipulace se zbraní.protože to co je občas vidět na střelnicích a na společných akcích je katastrofa.
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Já osobně nesouhlasím,aby někdo někomu nařizoval povinné střelby.Ta doba už je 19 let za námi,kdy nám někdo nařizoval,že se musíme povinně podobných akcí účastnit.každý kdo vykonává právo myslivosti, složil zkoušku z myslivosti, kde mimo jiné je součástí předmět střelectví, navíc je každý svéprávný a plnoletý.každý by měl vědět jak na tom je se střeleckými schopnostmi a podle toho se zařídit.každý může dobrovolně navštívit střelnici jak pro dlouhé kulové zbraně, tak i pro brokovou střelbu.
Jsou lidi v honitbě,kteří vystřelí dost kulových výstřelů po celý rok, a nevidím důvod, proč by neměl takový myslivec dostat povolenku k lovu jen proto že se neůčastnil povinných střeleb, když jeho schopnosti můžou být daleko lepší nešli schopnosti toho co určil, aby se povinně každý ?soudruh? účastnil .
Nenechme manipulovat s námi pánové, pokud se interně domluví honitba, že jako kulturní zále?itost se něco bude pořádat tak to ano, ale jako dobrovolná akce.
Kolik nehod je způsobeno provozem vozidel,to jako budeme chodit každý rok na povinné přezkoušení z pravidel, aby nám někdo nechal řidičák?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

no měli povinné střelby dát do zákona a byl klid :lol: :lol: :lol: protože když mi jeden borec loni na výstavě v Praze machroval jak má super nastřelenou flintu že pokaždé trefí na 100 metru papír A4 tak jsem nechápal a takových odborníku znám víc tak že podmínka terč o velikosti pivního tácku na 100 metru by značně asi sní?ila řady myslivců s povolenkou v kapse :lol: :lol: a co by byl asi nářez udělat to jako ve ?védsku povinný střelby na běžící terč který musíte splnit než vás pustí na lov
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Já si také myslím,že před lovem spárkaté zvěře by měl každý ukázat jak má nastřelenou flintu. Ten kdo ročně vystřílí desítky ran alespoň může při těch střelbách poradit těm ostatním.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja jsem jednoznacne pro zavedeni kontrolnich streleb. Prirovnavat provoz na silnicich se zachazenim se zbrani, je tak trochu mimo.
1. neresime tu zakon o silnicnim provozu, takze bych poprosil zustavat u tematu
2. ridici z povolani maji prezkouseni myslim ze jednou za rok.

Clanek na myslivosti jsem cetl, ale protoze jsou tam vetsinou ortodoxni myslivci, kteri odsuzuji temer vsechny cleny tohoto fora, protoze vetsina z nas strili na vetsi vzdalenost nez mysliveckou apd, tak jsem se nevyjadroval.

Neni mym zamerem rozpoutat taky nejakou nenavistnou debatu nebo flame. Nakonec si myslim, ze jsme si to s vetsinou prispivajicich jiz tak nejak vyrikali a ujasnili. A nakonec myslim, ze i shodli ve vetsine nazoru.

Moje zkusenost rika, ze bez treninku nejde nic. Dle meho nazoru by kazdy, bez rozdilu kdo ma nejakou strelnou zbran a nema ji jako sberatel, mel chodit pravidelne na strelnici.
denodene jsem svetkem porusovani bezpecnosti a nezlobte se, drtiva vetsina jsou myslivci, kteri si nechteji nechat neco narizovat protoze jsme preci v demokraticke spolecnosti a doba narizovani je 19 let za nami.
pohybovat se mezi lidmi na strelnic se zbrani s uzamcenym zaverem je jeden z nejvaznejsich poruseni bezp. pravidel. Kdyz uz jsme u te bezpecnosti, nevim jaka je statistika urazu na strelnicich, kde je dost velky pohyb strelcu, kteri ani nemaji ZP protoze maji dozor a chteji si neco vyzkouset. (nemyslim tim sebevrazdy) a kolik je urazu strelnou zbrani mezi myslivci kteri, jak zminovano,
Cituji
RMareta píše:každý kdo vykonává právo myslivosti, složil zkoušku z myslivosti, kde mimo jiné je součástí předmět střelectví, navíc je každý svéprávný a plnoletý.každý by měl vědět jak na tom je se střeleckými schopnostmi
Neznat zakladni postup nastreleni sve zbrane, nevedet jak mi ktery naboj lita, divit se ze kdyz zmenim vyrobce a typ naboje, ze mi flinta strili jinak a ptat se jak je to mozne. Nezlobte se na mne, ale to preci nema nic spolecneho s tim ze mi nekdo neco narizuje.
Jsem velice citlivy na to, kdyz se nekdo ohani tim, ze nezijem preci pred 20ti lety. Ano, to je pravda, taky se staci podivat kolem jak ta spolecnost vypada. Je to nejlacinejsi vymluva kdyz neco nechci bez ohledu jaky to smysl.
Pivni tacek na 100m si myslim by byl v pohode, je to nejakych 10-12cm. Myslim ze by tech povolenek moc nebylo. :-)
Nejsem nijak zaujaty, ale mluvim jen z toho ceho jsem svedkem. A ten kdo ma trochu zdraveho rozumu a umi strilet (i treba na terc ktery 10x vetsi nez on normalne trefuje, mam kamarada ten dokonce zkousi ostatni myslivce a pripominkuje penzum, chodi pravidelne strilet a vyhrava zavody takticke pusky) tak si pujde picnout uz jen k vuli tomu, ze se tam sejde s kamarady.
Pokud nekdo vymysli neco co je prospesne, tak preci neni podminkou aby on byl schopen to sam plnit. Jenom se projevil jako zdrave, rozumne a logicky uvazujici clovek. A pokud chce povolenku, tak to musi splnit.
S touto uvahou by totiz zadny sport nikam nedosel, trener co pripravuje borce na MS a ev. svetovy rekord, to preci take nezvlada, ze?
Nechut k zavedni povinych streleb ci jak to nazvem je prosazovana myslivci kteri se boji ze to nestreli nebo myslivci kteri si pletou demokracii s anarchii.
Mit Lovecky listek a ZP dnes je velice jednoduche a nedokazuje to vubec nic.
Prakticke strelby a bezpecne zachazeni se zbrani by mely byt jednoznacne zavedeny a to v zajmu myslivcu sobe samych a myslivcu jako skupiny lidi s velice spatnou povesti ve zbytku spolecnosti. Myslim si ze by to byl i hodne kladny krok k vylepseni image.
Naposledy upravil(a) Shiva dne ned 04.5.2008, 10:26, celkem upraveno 1 x.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

střelby

Příspěvek od ČENDA »

Já nejsem zastáncem poviných střeleb a naštěstí to u nás ve sdružení tak není. Máme sice před sezonou něco jako střelby ale nikdo nikoho nenutí. Prostě se sejdem a ozkoušíme jak nám to lítá.Je to spíš taková společenská událost na které zároveň dostaneme povolenku k lovu aby jsme nejezdili k hospodáři který to má na starosti po jednom.
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
RMareta
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: sob 20.1.2007, 14:32

Příspěvek od RMareta »

Shivo asi si nepochopil co jsem napsal.Nejsem proti dobrovolně uspořádané akci na střelnici,ale odmítám něco,co mě někdo nařídí,ani? by to vyžadoval zákon a navíc ještě někdo "vyhrožuje" někomu,že mu nedá povolenku.Taky znám pár takových borců.A když už tak,na střelnicích osobně trávím dost času se zbraněmi.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: střelby

Příspěvek od TT33 »

ČENDA píše:Já nejsem zastáncem poviných střeleb a naštěstí to u nás ve sdružení tak není. Máme sice před sezonou něco jako střelby ale nikdo nikoho nenutí. Prostě se sejdem a ozkoušíme jak nám to lítá.Je to spíš taková společenská událost na které zároveň dostaneme povolenku k lovu aby jsme nejezdili k hospodáři který to má na starosti po jednom.
Já souhlasím se Shivou..., povinné střelby mají být před začátkem každé lovecké sezóny, (tj. nejméně jednou do roka), ale zákon to nenařizuje a každé MS/HS se k tomu staví jinak. K nám na střelnici pravidelně chodí pouze tři MS, kteří si na čl.schůzích odsouhlasili, že pokud jejich členové chtějí lovit spárkatou, tak musí před loveckou sezónou dokázat trefit velkého srnce na 70m... ostatní MS nastřelují a zkoušejí zbraně v honitbách...jak každého napadne..., je taky zajímavé, když někteří z těch co na střelnici nechodí mají problém a přijdou, tak si většinou přinesou rezavé ZH nebo válečnou kulovnici, která vypadá, že pro?la frontou a hodně dlouho ji nikdo nečistil, náboje pocházejí ze šedesátých let a střelit do papíru na 50m je ohromná vzdálenost... jiní zase přijdou s kulovnicema I?-18 a pod., s tou nejlevnější optikou na trhu :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Příspěvek od TT33 »

RMareta píše:Shivo asi si nepochopil co jsem napsal.Nejsem proti dobrovolně uspořádané akci na střelnici,ale odmítám něco,co mě někdo nařídí,ani? by to vyžadoval zákon a navíc ještě někdo "vyhrožuje" někomu,že mu nedá povolenku.Taky znám pár takových borců.A když už tak,na střelnicích osobně trávím dost času se zbraněmi.
...pokud nejsi majitelem honitby, tak musíš poslouchat jak majitel nebo členská schůze rozhodne a povolenku Ti dát nemusí, nebo ji mohou značně omezit ... je jenom dobře, když rozumný majitel-předseda-hospodář... budou chtít vidět jak jeho členové mají seřízené zbraně. Je to jedna rána, která nikoho nezrujnuje a pokud jo, tak nemá v takovém sdružení co dělat. :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

RMareta píše:Shivo asi si nepochopil co jsem napsal.Nejsem proti dobrovolně uspořádané akci na střelnici,ale odmítám něco,co mě někdo nařídí,ani? by to vyžadoval zákon a navíc ještě někdo "vyhrožuje" někomu,že mu nedá povolenku.Taky znám pár takových borců.A když už tak,na střelnicích osobně trávím dost času se zbraněmi.
Ja si myslim ze jsem to pochopil velice dobre. Vsichni vime, ze nektere narody proste v sobe nemaji odpovednost a rad. Cesi tim nikdy nevynikali a po revoluci uz vubec ne. Takze neco dobrovolneho tady v te zemi moc nefunguje. Jedine tak dobrovolne neco nebo nekoho okrasta, dobrovolne nedodrzovat zakony apd. To vime vsichni. Je mi celkem jedno, jakym zpusobem se docili toho ci onoho, ale musi to fungovat. Zakon se dnes bezne obchazi a vymahatelnost je nulova, takze podminka k vydani povolenky k odstrelu ukazat ze strilet umim, je dost opodstatnena. Ale to je muj nazor (a presvedceni) ktery jsem zde vyjadril a vysvetlil proc si myslim ze je to spravne.
Argument ze to nema byt povinne ale dobrovolne je dost pochybny, protoze ti co neumi strilet, zbrane nemaji v poradku, nikdy dobrovolne na strelnici neprijdou. To je preci jasne.

Je zvlastni, ze i na myslivosti se drtiva vetsina pisatelu jednoznacne vyslovila pozitivne ke strelbam.
Ano souhlasim, je to dobrovolne, ale kdyz dobrovolne nenastrilis, neodstanes povolenku. Co na tom vidis nedemokratickeho?
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K »

RMareta,píšeš:
Jsou lidi v honitbě,kteří vystřelí dost kulových výstřelů po celý rok, a nevidím důvod, proč by neměl takový myslivec dostat povolenku k lovu jen proto že se neůčastnil povinných střeleb, když jeho schopnosti můžou být daleko lepší nešli schopnosti toho co určil, aby se povinně každý ?soudruh? účastnil .
Nenechme manipulovat s námi pánové, pokud se interně domluví honitba, že jako kulturní zále?itost se něco bude pořádat tak to ano, ale jako dobrovolná akce.
Nech "soudruhy",tam kde jsou,je rok 2008 a nepopuzuj ostatní k nějakému manipulování.Vem to čert,že sem motá? dopravní nehody ze silnic,ale když to vyjde zákonem,že střelby budou povinné,tak jistě nebudeš nic namítat a odstřílí? si je jako ostatní.
To že jsi na střelnici mnohem víckrát než ostatní,vůbec nikoho zajímat nebude.důležité bude,že jsi byl,odstřílel si to a máš plus v absenci.
ČENDA nejsi zastáncem povinných střeleb,ale se tě zeptám i když tyto povinné nebudou a tvůj mysl. hospodář ti řekne,že když nepůjde?,nedostanež povolenku.Co pak?Také se nezůčastní??
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Jsem pro kontrolní střelby,ale na druhé straně i dobrého a zodpovědného střelce to nijak neochrání před tím že by nezavinil nějakou nehodu.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Plně souhlasím se Shivou a Edem.V současné době,když už neni ucta k lidem by měla být alespon ke zvěři.Je vrcholem,kdy se zvěř stává nástřelným terčem.Jsem plně pro kontrolní střelbu pře počátkem lovu jak u kulových zbraní tak brokových.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

plne souhlasim, aby se podobne akce pravidelne konaly... nejvetsi problem ale bude presvedcit stare "profiky", ze neco podobneho potrebuji. jak se tam ale jednou dostanou a uvideji, ze jim to nejde tak, jak si mysleli, zmeni snad nazor...

nebyl jsem ted na vyborovce, ale chystam se to navrhnout ted v PA na schuzi, aby jsme podobnou akci zorganizovali, tak pri nasledne diskusi bude asi veselo :lol:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět