Dotace

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Kuře
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27.1.2008, 16:56

Dotace

Příspěvek od Kuře »

Jak jste na tom s dotacemi? :idea: :idea: :idea: O co ?ádáte? Nemáte někdo libovolnou technickou dokumentaci na různá myslivecká zařízení (např. koroptví přístře?ky atd.)
fidel
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pát 04.4.2008, 16:03
Bydliště: vysočina

Příspěvek od fidel »

Dotace a tech. dokumentace jsou publikovány na stránkách Ministerstva zemědělství.


http://www.mze.cz/Index.aspx?tm=1&deplo ... 9&val=2709
Kuře
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 27.1.2008, 16:56

Příspěvek od Kuře »

Super, na tenhle odkaz mě nikdo neupozornil. Dělám dotace letos prvně a nikdo není schopný mi jakkoliv pomoct či poradit. každý na to kašle. slyšel jsem názor, že je to škoda času a že se to ani nevyplatí. ještě jednou se ptám - využÍVÁTE DOTACE? ( POPŘ. JAKÉ) Odkud třeba čerpáte mapy? Já používám server www.cuzk.cz jsou tam zakreslené i pozemky. Nejlepší je na zakreslování program OCAD 6, který je volně ke stažení. (jde to i v malování)
vhool

Příspěvek od vhool »

to kure:a nezkousel jsi jeste serever http://www.uhul.cz/ ?jsou tam i presne hranice honiteb v cr.... :wink:
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Jiří K. »

to kuře: ?ádání o dotace je velmi nevděčná činnost. Pokud neuspějete a va?e MS do toho investuje větší množství financí tak vám to dá členská základna vy?rat. Úspěch se bere jako samozřejmost. Naštěstí, už v tom není takový paskvil jako před 3-4 roky. Kdy zále?elo na libovůli ůředníku kraje, zda Vám dotaci přiznají či nikoli.
Objem dotací na jednotlivé tituly se sice sní?il, ale když ta možnost je tak tam ty peníze přece nenecháme. Sice proti tomu co dostává HD s na?ích daní je to nic ( a velmi jednodu?e).
Nezapomňte termín pro podání žádosti je do 31.5.2008! Pokud Vám něco bude chybět je kraj povinen požádat o doplnění. ?adost si na příslušném odboru můžete nechat klidně překontrolovat.
Vyúčtování probíhá až v listopadu. Pokud některý dotační titul nenaplníte,tak ho nebudete nárokovat.
Mapy používám ty co jsou u uznání honitby.
Pozor dotatční titul na vypouštění koroptví je v útlumu. Info od ing.Rů?ičky z MZe. Pro koroptev je důležitější změna hospodaření na zemědělských plochách. Pokud se u nás bylo po roce 1989 spousta lidí co opět začínali hospodařit na své, ?ly nahoru i počty koroptví. Nyní většina lidí své pozemky pronajala a nájeci začali letos konkurovat kartelu OPEC. Takové lány jedné plodiny nepamatuji ani za soudruha.
A ještě jedno upozornění u koroptví je potřeba i povolení k manipulaci s chráněným druhem. vše je v příručce.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

letos zadame o dotace na kachni budky - 30 ks (umele nory az pristi rok - pry musime pomalu... :roll: ) vypracoval jsem zadost a zkontaktoval se s KU (na statni spravu velice mile jednani) - prosli jsme spolecne mnou pripravene podklady a neco malo jsem musel dopracovat - na co si dat pozor:
- v souhlasu majitele s vybudovanim zarizeni museji byt presna katastralni cisla, kde budou zarizeni instalovana (nestaci nazev rybniku :wink: )

pokud by mel nekdo zajem, mam planek budek, ktere vyrabime a vzor zpravy o instalaci (tu jsem na webu nenasel, tu mi zaslal KU), ktera se zasila KU (ti nasledne prijedou prekontrolovat zarizeni).

co je zajimave, letos je pry zadosti v porovnani s lonskem vyrazne mene, takze by nemel byt problem dotace obdrzet.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

ahojte, myletos dotace nezadaly, ale budek jsme umistovali 5 ks. V pristim roce chceme dalsi asi opet bez dotaci - vyrobime doma a hotovo. Proto prosim Aldo jestli mas nejakej ten planek na stavbu budky....docela by bodl.at nemame co budka to original :lol: :lol: Zajimave je to ze vsechny budky jsou obsazene, ale kachny kacatka nevyvadeji.Vypada to ze jsou vajicka prazdná. V budkách je videt kachna i vajicka,ale nic. Jsou to kachny ktere jsme loni vypousteli a zustaly do letoska mozna je to tim. Mate nekdo zkusenosti???
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od milanhb »

Loni jsem ?ádal o dotace a dostal na dvě umělé sklapovací nory a 10 budek.
Letos bude 9ks budek a nějaké přístře?ky pro koroptve.
Opravdu je ?adatelů letos méně.
Problém s těma vypouštěnýma kachnama jsme měli u nás také.
Oni totiž ty kachny z líhní nemají ten správný mateřský pud a neumí
ani dobře odchovávat a starat se o potomstvo.
Často nevydrží sedět potřebnou dobu na hnízdě nebo vejce zastudí.
zlepšilo se to až s přílivem nové krve když se ty naše "domácí"
přepářily s divo?kami pak se to trochu zlepšilo.
Pravidelně u nás na vsi zimuje 50-100 kačen,které vlastně po celý rok
trochu někdy více přikrmujeme.
Největší problém je v tom,že kachny jsou v intravilánu obce a v době
vyvádění kachňata likvidují kočky ,vydry,čápi a volavky.
Stane se,že kachna má ráno 13 kachňat a do večera jen 8 nebo taky jedno.Dospělé kachny zase likviduje jestřáb.
V době honů máme na rybnících 100-200ks.
Milan
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od milanhb »

Budky pro voní ptactvo máte v Myslivosti 6/2007
a přístře?ek pro koroptve jsou dvě dřevěné desky d.-120 .,v- 110
nahoře spojené pantem,aby se nechaly na léto složit a uklidit.
Instalace: strana s prkénky proti převládajícímu větru a celé zakrýt chvojím i boky, aby tam nevlétl třeba krahujec.Koroptev tam proleze.
Jinak k žádosti musí být přilo?en : 1.Plán opatření
2. Koncepce podpory ohro?eného druhu-koroptve polní.
Milan
Odpovědět