Natura Viva 2008, 2009

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Natura Viva 2008, 2009

Příspěvek od Vojta »

Včera byla zahájena na výstavi?ti v Lysé nad Labem letošní výstava natura Viva. Vyrazili jsme hned první den, s nadějí, že ještě bude k sehnání víceméně vše pro co jedeme. V loňském roce jsme jeli až v sobotu a to už byly všechny stánky poměrně značně vykoupené a sehnat to, či ono byl docela problém. Letos mi výstava připadala v pdstatě stejná jako vloni - stejná organizace(na kterou si ale prodejci poměrně dost stěžovali), stejní vystavovatelé, žádná velká novinka. I přesto mně výstava uspokojila. Sehnali jsme vše co, jsme potřebovali. Na zkoušku jsme koupili 2 druhy nových jednotných střel (jen kdybych si te´d vzpomněl jak se jmenují - jsou zelené, červené, ?luté, modré) Tak uvidíme, jak to bude chodit. Počasí moc nepřálo, skoro celý den propr?elo. Dali jsme si klobásku, nějaké pivečko a bylo hej.
pro ty, kteří se ještě chystáte: V sobotu bude v expozici lesů ČR k vidění trofej národního rekordu jelená Evropského. takže kdo pojedete, nezapomeňte pořídit foto a prezentovat zde :wink: PS: Majitel nebyl moc svolný ale dopadlo to, nepřeje si však jakoukoli prezentaci pořízených fotografií, takže jsem zvědav, kde se fotky objeví jako první. :lol:
pořídil jsem i nějaké fotky, ale nevím, jak to s nimi dopadlo-pokusím se vložit.
A jak se líbila letošní výstava Vám ostatním???
Naposledy upravil(a) Vojta dne úte 26.5.2009, 9:57, celkem upraveno 2 x.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

ještě jsem si vzpomněl: Dole v oblasti včelařství a rybářství má stánek pán, který prodává vábničky snad na všechny druhy u nás ?ijící zvěře a balabány - to nemůžete přehlédnout! Zastavte se u jeho stánku a podívejte se na jeho umnění! My tam strávili snad půl hodiny, je to skutečný profesionál a vážnivý lovec, takže je na co se dívat - tedy spíše co poslouchat a jen ti?e závidět jeho umnění!
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

bohužel jediné 3 fotky které mně vyšli - není to nic moc. Mněl jsem špatně nastavenou expozici a tak mám všechny fotky rozmazané. Snad někdo připojí další - zajímavější. škoda jen, že mi nevyšli fotky ze stánku ARMS-CZ - velmi pěkné zbraně a velmi ochotná obsluha sdělit jakékoli informace-další z mála stánků. kde jsme strávili delší čas - také doporučuji.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

NV 2008

Příspěvek od ridgeback »

máš pravdu. Téměř vše při starém. Alespoň jsem ale věděl, co kde hledat. Marně jsem tam ale hledal Remington. Tuto značku nevystavují, nebo jsem to přehlédl?
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Já jsem absolvoval Vivu také ve středu společně s Littelwolfem a Jirkou83. Jak již bylo zmíněno, tak organizace se vůbec nezměnila, co?e mě docela mrzí. vždy» minulý rok slibovali jak se všechno zlepší, jak se přidá míst k sezení a ono nic. To je skutečně trapné.
Výstava mi opět roz?ířila mé obzory, získal jsem různé důležité kontakty atd. Velmi mne zajula jedna slovenská firma, která výrábí různé montáže za velmi slušný peníz. Dokonce o montáže na staré Zeiss Jena, které stály kolem 900Kč a velmi zajímavé otočné montáže (ty již byly samozřejmě mnohem dra??í). Velmi mne zaujala rozmanitá nabídka zbraní, které jsem si mohl tzv. osahat a na vlastní ků?i jsem mohl pocítit jejich funkčnost.
Také jsem navštívil slovenského vábničkáře pana Ing. K. Mihálka, u kterého jsem vyslechl pár mysliveckých zážitků a zakoupil si vábničku na černou zvěř. Ta mi byla samozřejmě předvedena.
Kolega Jirka83 učinil také prá dobrých kupú.
Musím mu poděkovat, že přetrpěl naše rozmary a mnohé návraty k různým stánkům a nekonečné diskuze s různými obchodníky :lol:

Musím Naturu Vivu jen a jen doporučit všem.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ahoj. V Lysé jsem s manželkou byli dnes. Výstava je poslední dobou stejná :wink: ale nějakou korunku jsme tam nechali :lol: Potkali jsme pár známých ( od Litvínova, Pardubic, Olomouce,...) :lol: :lol: :lol:
Konečně byl vystaven národní rekord :

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Kvůli odreagování od ?koly, jsem se také dnes vypravil do Lysé spolu s tátou a w.e.n.ou. Výstava je pořád stejná. Stánky josu rozmístěny stejně jako loni, takže vás nic nepřekvapí. Jen těch lidí tam dneska bylo přespříliš. Nakonec jsme tam taky nějakou korunu nechali. takže i přes všechny neduhy za rok nashle :P
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Lysá byla super, myslim, že i středa byla výbornej termín, s klukama jsme si u?ili prima den a hlavně, jak psal mosin, tak jsme si roz?írili obzory a mohli si zbraně o?ahat. Nakonec jsem si pořídil i nějakou tu techniku takže naprostá spokojenost... :wink:
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

byl sem na Lysé poprvé, a musím říct, že perfektní výstava. Sice jízda autem z Vala?ska dala zabrat, ale po tom, co sem viděl se dala přežít :wink: taky sem tam nechal pár tisíc, ale zase sem si řekl, že na takovou výstavu člověk nejezdí každý týden. Akorát mě celkem zklamala expozice Meopty, čekal sem víc, podle mě byla dost nudná, pořád jedny a ty samé věci. Ani neměli zajímavé ceny... ten pan Pospíchal, myslím, že se tak jmenoval, co prodával vábničky a zrovna ke každé i dvd s návodem, koupil si ji někdo? co na to říkáte?
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

NATURA VIVA 2008

Příspěvek od TT33 »

..Na výstavě jsem byl v pátek, navštívil jsem téměř všechny ročníky a příští rok do Lysé určitě nepojedu, raději se podínám na 11. meznárodní lesnický a myslivecký veletrh do Brna... prý byl daleko lepší. Připadá mi, že ubývá vystavovatelů i obchodníků a celková úroveň je rok od roku slabší.... rávo velký nával, odpoledne to šlo a to málo co bylo v Lysé, snad bude v Brně také :wink: :wink: :wink:
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NATURA VIVA 2008

Příspěvek od tombr.a »

TT33 píše:..Na výstavě jsem byl v pátek, navštívil jsem téměř všechny ročníky a příští rok do Lysé určitě nepojedu, raději se podínám na 11. meznárodní lesnický a myslivecký veletrh do Brna... prý byl daleko lepší. Připadá mi, že ubývá vystavovatelů i obchodníků a celková úroveň je rok od roku slabší.... rávo velký nával, odpoledne to šlo a to málo co bylo v Lysé, snad bude v Brně také :wink: :wink: :wink:
Jen to ne do brna nejezdi,letos tam bylo pet a pul stanku.Zbytek byli ?těpkovače,kotle atd.
takže pro mě nic moc zajimaveho a zbytek traktory,kombajny,harvestory,
aspon z meho pohledu jako obyčejneho myslivce. 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak jak koukám tak jsem tím že jsem se do Brna nedostal o nic nepřišel v Lysé jsem byl ve čtvrtek a v neděli protože bejvaj slevy a mám to kousek a tak jsem si v neděli koupil nový klobouk o něco levněji a pár ko?il :lol: ale stejně musím říc že to stojí rok od roku čím dál za větší H....pořád jedno a to samý když si chceš dát něco k jídlu tak si musíš sednout na zem jak bufeťák a nebo se ohýbat u lavičky no prostě hrůza tak jsem zvědavej jak to půjde dál
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Jo panove souhlasim s vama. Moc lidi,malo mista. Ja byl v sobotu. Se vsim spokojenost,jen ten prostor..... Celou vystavu bych presunul do Brna na BVV a vse je OK. Muj nazor.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Jo panove souhlasim s vama. Moc lidi,malo mista. Ja byl v sobotu. Se vsim spokojenost,jen ten prostor..... Celou vystavu bych presunul do Brna na BVV a vse je OK. Muj nazor.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
J.Laser
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 30.8.2007, 11:11
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser »

Teď jsem si v?iml,že na třetím snímku od Vojty je zobrazena i má maličkost s manželkou při odchodu z výstavy to mohlo být tak ve 14.30 hod. po de?ti. Jaru?ka má na sobě červenozelenobílomodrou bundu a nechtěla se schovat pod de?tník :roll: :wink:
Nežli pošleš střelu v dál,napřed mysli potom pal.
Odpovědět