puškohled pro naháňku

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od xtaup »

Kolimátor na puškohledu jsem měl, sice sem s tím pár kusů zvěře ulovil, ale je to opravdu nic moc, byť se s tím srovnat dá. Měl jsem to na vrchní straně puškohledu a bylo to asi takový, jako když máte flintu u pasu a zároveň se koukáte do zaměřovače :lol: , zkrátka už moc vysoko. Výhoda byla nemuset nastřelovat, srovnal jsem to podle kříže puškohledu a střílelo to přijatelně. Dne oceňuji naháňkový puškohled, na 1x jako kolimátor a když je něco dál, tak se to dá přitáhnout. Kolimátor mám taky (Docter sight II 3,5), ale při střelbě na 100 metrů bych si připadal jako střílet s 4kou zeisem na 300 m, aspoň tak to vidím já. Poukazuji, že tedy nejsem moc dobrý střelec :wink:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

Proto si myslím že bude mít větší spektrum použití ten naháňkovej puškohled ať už na naháňky tak i na šoulání a podobně.. ta Mepta si myslím že nebude zase tak špatná...popřípadě ten Ultimax 6 podle toho jaké budou jeho další recenze v myslivosti popřípadě z jiných zdrojů..... :roll:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od kojot »

Ultimax 6 by mě taky zajímal, kromě Hanákovy recenze, kde nebyla uvedena cena, bych se o něm rád dozvěděl více.
Vzhledově vypadá slušně, ale to je tak všechno, co o něm v této chvíli můžu říct.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

meopta

Příspěvek od michalos »

Chtěl jsem se zeptat zda někdo neví jaký je rozdíl v kvalitě a zpracování mezi Meostárem 1-4x22 K-Dot, Artemisem 3000 1,5-5x20 a Artemisem 3100 1-4x22 díval jsem se na to u Řeháka...ani jsem o té 3100 nevěděl...tak jestli někdo má nějaké informace tak sem s nimi. :wink:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

nikdo níícc... ??? :roll: :?:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

Včera jsem byl v nové prodejně Arms.cz v Brně a zamlouval jsem si tam Haenel 2000+ v 8x57JS protože na skladu maj jen 3006..s otázkou jaký naháňkový puškohled ...chlápek mi nabídl busnell 1-4x22 s bodem za nějaký 8tisíc a nějaký drobný ..prej nebo ještě jeden z Ameriky stejné cenové relace prej to má jeho kamarád na 444 Marlinu a prej drží to v pohodě...ale záruka na oba jsou pouze 2 roky...co si o tom myslíte..??? :roll: Nebude opravdu lepší si připlatit a radši jít aspoň do toho Meostára 1-4x22 K-Dot...
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od medo »

Michalos : ked meoptu tak MEOSTAR / meopta je slušná optika ale meostár je kvalita /
keď buchnel tak radu ELITE inač ostatné je hlboko podpriemerné buschnell elite robia japonci ostatné čína
/ optika : fomei,buschnell , edenberg a čojaviem aké značky búcha čínsky súdruh na rovnaký tovar iba trochu mení maximálne obal čo si kto objedná / :roll:
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od Tony30 »

Zdravím chtěl bych se zeptat na tyto dva kolimátory-Bushnell Trophy 1x32 WTP/FP,red/green T-dot a Nikon Monarch Dot Sight 1x30 M VSD.
Známí by si rád jeden z těchto pořídil,ale není si jist jestli jsou dobré a jestli vydrží na r.7x64,máte někdo skušenost?
Na netu nic extra není,jsou poměrně drahé tak by rád něco zjistil(Busnell asi 8000.- a Nikon-7000.-)
Osobně preferuji otevřená mířidla,na nahánky moc nechodím.
Díky!
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

Na ten busnell jsem se ptal když jsem si minulý týden pokecal s prodavačem co na ten kulovej automat haenel za kolimátor a výslovně řekl že i když to stojí přes 8000 tisíc tak rozhodně nebrat že tím dynamickým přebíjením se to rozsype za dvě leče.. :D ověřená kvalita za stejnou cenu ne-li trošku menší mi doporučoval jednoznačně docter. Ze sousední honidby to má jeden na přímotežné kulovnici 375 HH..takže to mluví za vše...a co jsem se tak ptal tak jednoznačně docter pokud nechceš dražčí aimpoint... :wink:
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od Tony30 »

Tak osobně mě je to jedno co si tam dá,prostě se mu prý víc zanlouvají tubusové kolimátory,ale do nahánkového puškohledu zase jít nechce.A co ten Nikon nikdo nic?
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Jan Horáček
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12.8.2011, 19:12

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od Jan Horáček »

Pánové, mám na kulové kozlici (na naháňky) Meoptu Meostar 1-4x22 se svítícím bodem (pouze bodem, žádný kříž a uprostřed bod, pouze a jen bod, křiž v zorném poli ruší) a jsem naprosto spokojen. Než jsem se ke koupi odhodlal měl jsem toho celkem dost v ruce, abych porovnával a zjišťoval vlastnosti - většinou v nižší ceně. Nakonec, nejméně po dvou letech rozhodování, jsem koupil onen Meostar. Platil jsem s třesoucíma se rukama (stál přes 16 tis.) a bylo mi z té útraty poněkud šoufl, ale s odstupem doby musím říct, že nelituji ani v nejmenším. Na naháňkách používám zvětšení cca 1,5 a s tím lze v pohodě střílet i na větší vzdálenosti. A řeknu vám, šáhnout si pro prase, které to valí zasněženým polem, na takových 80 m a ono se zlomí v ohni, to je hezký zážitek. Ale musí se předsazovat. Pozor: bod je velice jasný, aby byl dobře vidět i na třpytivém sněhu, takže tento puškohled nelze použít za šera, byť s nejmenší intenzitou, protože oslňuje. Lovu zdar.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od rimar77 »

řekl bych že momentálně asi co bude nejlepší je ta novinka od medopty 1,5-6x42RD mělo by to jít použít v noci i přes den. Měl jsem ho v ruce v lysý a rozhodně příjemná věc bodík byl dobře vidět, ve tmě jsem ho bohužel neměl jak okzkoušet ale cena je vyšší než 16.000
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

Tak a je to tady: http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... MAX-6.aspx co říkáte na tento článek....podle mě hodně s nadsázkou nebo je to opravdu tak dobrý výrobek za rozumné lóve...??? :roll:
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od Žanek »

a kdo to vyrábí? za noname je to hodně peněz ....
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: puškohled pro naháňku

Příspěvek od michalos »

Je to v tom článku popsáno ... cituji: " Puškohled byl vyvinut a je vyráběn kompletně v Japonsku podle objednávky australské firmy Fuller " ..jinak jakou jsi našel cenu já za necelých 20 táců u nás v ČR...myslím si, že osvěčený bude ten meostar (1-4x22 navíc má jen bod=lepší osnova na naháňku a zvětšení 4x bohatě stačí na naháňce na dálku...ono pak na větší dálku je zapotřebí taky hodně předsazovat a než to zkryplit tak se na to vys...u), aji co sa týče tej reklamace...přitom cena je někde okolo necelých 17 tisíc takže o 3 míň..o to víc se toho může nastřílet a potrénovat...tož co vy na to, nebo už je někdo za tu dobu co si to pořídil...???
Odpovědět