Toulavá kočka

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Toulavá kočka

Příspěvek od Vojta »

Chtěl bych se Vás zeptat, jak se na tuto problematiku díváte. Trpíte tyto tiché pytláky v revíru nebo než Zaslechl jsem, že již neplatí možnost ulovit toulavou kočku pouze mysl. stráží nebo hospodářem, ale že ji opět mohou lovit i řadoví členové. Nikde jsem však nic takového nenalezl. Jedná se snad o nějaký nový zákon či vyhlá?ku?Máte někdo také tyto informace???
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

psi a kočky

Příspěvek od SEDM »

žádná změna zákona o myslivosti, ve smyslu odstřelu toulavých koček a psů, neexistuje, nadále smí tento odstřel provádět pouze myslivecké stráž a myslivecký hospodář, za předem daných podmínek (§14 odst. 1 písm. e) zákona o myslivosti. 8)
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jen upřesním že zvěř se loví a kočky, psy, a zavlečené druhy ?ivočichů se usmrcují.
Promiňte mi moje puntičkářství :oops:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Hans: V pořádku, nic se neděje, samozřejmně máš pravdu.
To Sedm: Bylo mi to nějaké podezřelé, ale již jsem to slyšel z několika stran, ale žádné podklady jsem k tomu nezískal. Asi někdo ?íří pořádnou fámu.No nic, zkusím ještě kontaktovat nejvyššího, aby mi situaci upřesnil :lol: (hospodáře).
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

to: Vojta - zdar, jsem jak hospodář, tak MS, SEDM má pravdu, žádná novela v tomto duchu se nekonala - a na tvou první otázku - rozhodně netolerujeme, rozhodně ale rozli?uju mezi kočkou/psem souseda, který běhá 200-300m za barákem (vesnice je vesnice) a nebo skutečným "tulákem". Pokud potkám, tak má většinou smůlu...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Je mi žúto

Příspěvek od zekon »

?e u vás nemô?te ako radový členovia lovi? zver požovníctvu škodlivú - túlavé mačky a psov. Myslím, že by toto rozhodnutie mali kompetentný prehodnoti?, lebo načo potom kŕmite, chováte a vysádzate bažantov, keď to mačky skoro všetko zlikvidujú. U nás na Slovensku to nie je ?iadny problém, máme to priamo v povolenke na lov. Myslím, že vám v revíroch hlavne mačky musia spôsobova? pomerne vežké škody na drobnej. Ja ich mám od začiatku roka ulovených už 7 a určite ?iadnu nenechám len tak chodi? po revíre, ak je nad 200 m od dediny má smolu . :wink:
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

To Zekon: Díky vyjímce, ketrou jsme obdrželi smí u nás ve sdružení lovit toulavé kočky každý řadový člen. Samozřejmně jsme tuto nečekanou vyjímku uvítali, protože toulavých koček v revíru je spousty! Jsme oblast, kde se snažíme o chov drobné zvěře a tak je nutné tyto tulačky tlumit s max. nasazením. Pomalu na každé vycházce potkám kočku a to nemluvím o domácích kočkách 200 m za barákem, ale o takových, které potkávám i 2 km od vesnice!!!
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Příspěvek od zekon »

To Vojta : presne viem o čom hovorí?. Koček je spústu u nás je ich vidie? hlavne v okolí cca. 1 km od zemědelských dru?stev, kde sa nekontrolovane mno?ia. Stáva sa mi be?ne, že sedím na posede a po polnej ceste si ho smerom k lesu vykračuje mačka. Práve tieto spôsobujú na drobnej hlavne na jar vežké škody a na?a práca a vynaložené nemalé finančné prostriedky sú v ?ahu. Ako hovorím u nás na??asie na vínimku zatiaž čaka? nemusíme a likvidujeme ich ako sa dá.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 623
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Jak to tak sledujete ,tak těch nových zákonů co za nic nestojí je čím dál víc.
když jsem začínal s myslivostí tak si vzpomínám že moc myslivců na kočky ,vrány, straky nestřílelo,protože ani do revíru nechodili.Jen na brigády a na hon.Tak se těm kočkám ani tenkrát moc neuBlížilo.Nato? dnes, s těma 2-3 lidma v revíru co jsou k tomuto oprávněni to nebude tak horké.Dodnes mám větší radost z úlovku straky nebo vrány než z kusu spárkaté.Někde jsem slyšel vyprávění starého vyslou?ilého hajného .Ten říkal "Divíte se že nemáte drobnou zvěř?Dřív se střílelo vše co mělo zahnutý zobák.A když chci něco chovat tak se o to musím starat ane to nechat napospas škodné".Samozřejmě že i škodná má své místo v přírodě,ale kočka tam nemá co dělat, nehledě k tomu že asi nebude očkovaná proti vzteklině. A když ji nějaký horlivec střelí u vesnice ,tak až je volán k odpovědnosti.
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Tak tak, svata pravda :)
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Dalby
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 14.8.2008, 5:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalby »

Toma to mas pravdu driv se strilelo vsechno co melo zahnuty zobak taky jsem to slysel od starych hajnych a delali se tlucky na toulavy psy a kocky...jo jo driv to bejvalo jiny chytali se dravci do jestrabich kosu,chodilo se na vyrovky(na pomalu kazdy hajovne byl jeden vyr) a to se potom teprve lovilo dravcu a strak :-) jenze ted kdyz je to vsechno zakazany:-( ted na poli sedi v zime 20 kanat a siroko daleko neni videt zadna drobna zver i kdyz jsem videt pred tydnem na poli asi 12 koroptvi sam se divim jak muzou prezit...


Jinak zpatky ktem kocka pred 14.dnama jsem byl na podzimnich zkouzkach velkych a malych plemen v jednom MS.Pri discipline hledani vyhledavani a hlaseni zvere jsme za celou dobu nenarazili na zadnou drobnou zver akorat na nekolik kocek ktere se toulali po honitbe.Pri praci nejmensiho ucastnika jezevcika jsme opet narazili ve vysoke trave na kocku pejsek na ni vlitnul vylitli chlupy a zazal ji zastekavat.PO chvilce kocka vyrazila k nedaleky silnici a jezevcik za ni u silnice byl dreveny telegrafni sloup na kterej chtela kocka vysplhat jenze vyskocila jenom asi 2 m na sloup a nestacila uz vysplat vis jezevcik po ni skocil a mila kocika uz nic nestacila udelat jezevcik si sni hrave poradit a dostal plnej pocet bodu:-)
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to Vojta : Tu vyjímku máte díky uznané oblasti chovu, nebo jen díky tomu, že vypouštíte drobnou? My jsme pět let po sobě vypouštěli koroptve, teď už dva roky bažanty (vždy cca 100ks/rok) ale uvažovat o podobné vyjímce nás ani nenapadlo, protože jsme ani nevěděli, že to jde.
Myslím, že kdyby to u nás povolit ?lo, nebyla by to zas až tak marná práce :roll:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

kočky

Příspěvek od SEDM »

Velmi mne zaujala zmínka o vyjímce pro usmrcování koček. Nikde v zákoně o myslivosti, jsem takovou možnost nena?al a domnívám se, že pokud toto někdo praktikuje, porušuje zákon o myslivosti a riskuje případný postih, a hlavně odebrání loveckého lísku, v případě, že dojde k nějakému problému. Tolik můj názor, rád se nechám poučit o opaku. 8)
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Nemám teď přené znění před sebou, ale vyjímka byla udělena odborem životního prostředí a vztahuje se na veškeré obce(honitby), které spadají pod jeho působnost. Musím se přiznat, že jsem nadále toto povolení nestudoval. Samozřejmně veškerá sdružení to uvítala a tak nebyl důvod věc dále ře?it a zkoumat - pro nás, kde se snažíme o chov drobné zvěře to byl krok kupředu a jak píše Perník, alespoň má tato práce smysl. Toto povolení nevzniklo na základě jakékoli žádosti, nýbrž rozhodnutím odboru životního prostředí a má pouze omezenou platnost.
MATOUS
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: sob 08.12.2007, 11:53
Bydliště: Tlustice

Příspěvek od MATOUS »

Také jsem se na to ptal a bylo my řečeno že to zákon neumožnuje a když to někdo povolil tak si za to ručí takže v tomto případě porušuje zákon ten daný odbor životního prostředí což je divné!
Odpovědět