Závada na Meopta 7x50RD

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
petrasj
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26.9.2007, 11:57

Závada na Meopta 7x50RD

Příspěvek od petrasj »

můžete mi někdo sdělit podobnou zkušenost a důvod problému?
Mám skoro novou Meoptu 7x50RD na kulovnici ZG 47 7x64 a dvakrát jsem minul. Po proměření na sucho (rektifikace hlavně na cíl pomocí halzny a nitkového kříže na ústí hlavně) jsem byl v šoku. puškohled byl cca 20 cm mimo cíl. Seřídil jsem puškohled a vystřelil. Cíl zasa?en asi 2 cm od černého(na 100 m). Opět jsem nasucho zaměřil a hrůza, opět puškohled o cca 20 cm´, ale na úplně jinou stranu než původně. Naposledy jsem seřídil a vystřelil, ale když jsem znovu zjistil toté?, tak jsem toho nechal. V podstatě Možná střelba jen na jednu ránu a pak seřizovat. Po dotazu u prodejce (puškohled v záruce) mi řekl, že přesto?e jich nastřelil hodně, neměl nikdy s Meoptou takovou zkušenost. takže nezbývá než reklamovat a čekat na výsledek což může trvat a dohodnutého daňka buď odříct nebo si půjčit cizí zbraň. S puškohledem či zbraní jsem 100% nikde nenarazil (navíc vozím zbraň zásadně ve futrálu)
Díky za Va?e poznatky.
J.P.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Tento problém jsem měl na 2100 3-12x50 RD. Je to prasklou nebo uvolněnou pru?inou, která drží kříž. Přesně takto jsem honil terč v rozptylu 30cm na 100m a korekce kříže byla 5cm na jedno cvaknutí. Prodal jsem ho a už Meoptu nechci, nemá dobrou mechaniku.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Mechanicka odolnost zamerovaciho systemu u meopty je vseobecne znama nemoc. Nikdy bych meoptu nekoupil. Je to optika s vybornym sklem, ale neni na ni spolehnuti.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

Shiva píše:Mechanicka odolnost zamerovaciho systemu u meopty je vseobecne znama nemoc. Nikdy bych meoptu nekoupil. Je to optika s vybornym sklem, ale neni na ni spolehnuti.
Shiva a co by jsi mi doporučil za puškohled do 20000,- na 8 x 57 IS? budu lovit hlavně černou už jsem byl rozhodlej pro Meostar R 7x56 RD tak si mi nasadil brouka do hlavy :)
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Koupil jsem Docter 8x56 clasic s bodem a zatím spokojenost, mám to na 30-06.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Vzhledem k tomu, ze jsem se za posledni rok zacal venovat lovu a tak jsem prisel na to, ze takticke vybaveni od zbrane pocinaje pres puskohled a oblecenim konce, je opravdu vyborne, ale tak na strelnici ci do valky na strileni lidi.
Pro lov je potreba drtiva vetsina vybavy zmenit. Nektere pomucky jsou pro lovce (nemyslim ted prumerneho myslivce) dost nezbytne. (dalkomer s uhlomerem, merak vetru, naboje laborovane pro svou flintu, strelama pro danou zver apd.) Vzhledem k tomu, ze nejsem zastancem kompromisu, tak jsem hledal a hledal a vyslo mi nasledne. Na bezny lov do 200m vseho co chodi po nasich lesich je 8x57JS optimalni. Pristi tyden bych ji mel mit hotovou. Optika vseobencne je zaklad, mas blbou optiku a skvelou pusku, tak stejne nic nestrelis. skvela optika a prumerna puska udela lepsi vysledek nez na opak. NF vyborne puskohledy, ale ne do lesa, o tridu nize Leupold, za ty penize co je prodava Hofman, ani nahodou, tak dobry opravdu nejsou.
Zeiss, Swarovsky opravdu ranec. radeji levnejsi a k tomu nocni videni. Problem s jinymi kvalitnimi skly z USA je ten, ze po tme se strili jen u nas. takze dost zuzeny vyber.
Nasel jsem vyrobce Sightron a jediny vhodny model pro lov u nas je 3.5-10x56 german s bodem. za 17.500kc dozivotni zaruka, reklamace se resi vymenou, zadne "my vam to opravime".
http://www.sightron.com/index.php?actio ... _id=6&id=1
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Příspěvek od argonaut2006 »

Shiva píše:Vzhledem k tomu, ze jsem se za posledni rok zacal venovat lovu a tak jsem prisel na to, ze takticke vybaveni od zbrane pocinaje pres puskohled a oblecenim konce, je opravdu vyborne, ale tak na strelnici ci do valky na strileni lidi.
Pro lov je potreba drtiva vetsina vybavy zmenit. Nektere pomucky jsou pro lovce (nemyslim ted prumerneho myslivce) dost nezbytne. (dalkomer s uhlomerem, merak vetru, naboje laborovane pro svou flintu, strelama pro danou zver apd.) Vzhledem k tomu, ze nejsem zastancem kompromisu, tak jsem hledal a hledal a vyslo mi nasledne. Na bezny lov do 200m vseho co chodi po nasich lesich je 8x57JS optimalni. Pristi tyden bych ji mel mit hotovou. Optika vseobencne je zaklad, mas blbou optiku a skvelou pusku, tak stejne nic nestrelis. skvela optika a prumerna puska udela lepsi vysledek nez na opak. NF vyborne puskohledy, ale ne do lesa, o tridu nize Leupold, za ty penize co je prodava Hofman, ani nahodou, tak dobry opravdu nejsou.
Zeiss, Swarovsky opravdu ranec. radeji levnejsi a k tomu nocni videni. Problem s jinymi kvalitnimi skly z USA je ten, ze po tme se strili jen u nas. takze dost zuzeny vyber.
Nasel jsem vyrobce Sightron a jediny vhodny model pro lov u nas je 3.5-10x56 german s bodem. za 17.500kc dozivotni zaruka, reklamace se resi vymenou, zadne "my vam to opravime".
http://www.sightron.com/index.php?actio ... _id=6&id=1

Shiva je nějaká možnost či firma která tento puškohled dováží do ČR?Moc se mi libí za ty peníze co píšeš fakt paráda doživotní záruka je paráda ale aby bylo jižtak kde reklamovat ??asi moc lidí tady nerozumí zbraním jako ty tak by jsi mi mohl poradit i s kulovnicí uvažuji bud o Rössler TITAN 6 v ráži 8x57 nebo
CZ 550 LUX v té?e ráži ideální by byla i Tikka T3 ale sehnat ji v nějakém rozumném termínu je docela problém ale tam připadá v úvahu spíš 308w nebo 30-06 prostě bych se chtěl vejít v kompletu do max 45000,-omlouvám se za tento dotaz v sekci puškohledy ale trochu to souvisí dík za pochopení :wink:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

co se tyce vyberu zbrane.
nevim, ja dal prednost klasickemu mauser zaveru. Ale to je jen protoze jsem ho mel. Myslim, ze je to celkem jedno, jen kdyz to je stara poctiva klika.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak jak to tady poslouchám tak sem měl asi veliké štěstí Mám doma komplet CZ 550 LUX 8x57JS a na tím puškohled Meostar 7x56RD. A nezaznamenal sem jediný problém jak na 308.čce tak teď na osmě.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Me kriticke vyjadrovani se o kvalitach Meopty nema vest k domeni, ze kazdy jejich puskohled se rozsype po par vystrelech. Ale ten fakt, ze se to deje u vice jak 10% je pro mne neakceptovatelny. Duvera ve zbran (puskohled a zbytek vybaveni) je pro mne zaklad. Musim vedet, ze kdyz netrefim, tak to neni zbrani. Proto je pro mne naprostou samozrejmosti, travit dost casu na strelnici, protoze jedine tam si otestuji jak mi to strili, testuji puskohled apd.
Nekde jsem jiz napsal, ze i kdybych bydlel v arealu Meopty a menili mi rozbity puskohled na pockani, tak bych si ho na zbran s kterou lovim, ci zavodne strilim, nedal.
Tim nechci samozrejme zpochybnovat dobre zkusenosti tech 90% strelcu, kterym Meopta slouzi dobre a nevykazuje zadne poruchy.
Verim vsak, ze zmeni nazor v okamziku kdy si zaplati za trofejoveho jelena desitky tisic a pak ho spatne trefi a nedohledaji, ci budou mit trofej poskozenou jenom proto, ze se jim rozsypal kriz po predposledni rane ci pri soulani nebo klepnutim o zebrik na kazatelne.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Meopta

Příspěvek od roman300 »

Já mám Meoptu 3-12x56 s bodem a to Artemis 3100 na CZ550 Medium (300WM) a po šesti letech je O.K. Doufám tedy že tomu tak bude i nadále, pokud se rozpadne mechanika, tak jí nahradí Docter anebo Zeiss s pevným zvět?ením.Na 243Win mám Meoptu 3-9x42, je to první variabl co meopta nabízela a byla na něj záruka jen jeden rok. S tím už jsem problém měl, měl jsem ho namontovaný na 30-06 a po pár letech se v puškohledu uvolnil šroub a vypadl...poslal jsem ho do Přerova na placenou opravu s tím aby mi hned vyměnili záměrnou osnovu ( T za Z.plex), stálo to 4000 Kč.Od té doby v pohodě i když plánuji výměnu, zatím je v plánu Zeiss Conquest 4,5.14x44 :D .Jinak problémů s Meoptami je v mém okolí dost i když jen u variablů.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Tohle bude tak trochu OT, ale ne uplne.
Vzhledem k tomu ze se venuji hodne sportovni strelbe a inklinuji k velice presne (ultra) presne strelbe (BR), tak je muj obzor ohledne vseho co se tyka teto strelvy dost rozsiren.
Vsichni vime, ze veskera vylepseni, technologie vedouci k vyssi presnosti, pochazeji z dilny BR strelcu. Przosim, ted mluvim o presnosti o ktere bezny sportovni strelec (nemluve o lovci ci myslivci) nema potuchy. Prosim nebrat nijak osobne.
Ukazalo se, ze ZADNY puskohled neni vecny. VSECHNY se drive nebo pozdeji uvolni (at uz je to osnova nebo opt. soustava) samozrejme ze predni vyrobci puskohledu, toto nepriznavaji, nic mene testy prokazaly opak. Pravda, tato uvolneni u spickovych puskohledu, jsou tak mala, ze pri normalni strelbe, si jich strelec nevsimne, protoze chyby ktere vznikaji jinde (nestabilni poloha, tvrda spoust, chyba strelce, chyba streliva, vlastni zbran) jsou vetsi nez zminena chyba puskohledu. Nicmene pri BR strelbe ano, zde jsou jiz zminene vedlejsi chyby mensi, nez vznikla chyba puskohledu.
BR strelci toto resi tak, ze na misto ultra drahych puskohledu (NF, Leupold), ktere se drive nebo pozdeji uvolni, koupi puskohled levnejsi, se stejne kvalitnim sklem (Sightron, Weaver) a nechaji puskohled upravit odbornikem. Uprava spociva v mechanickem znehybneni, aretaci osnovy a cele opticke soustavy (mluvim o pevnem zvetseni).
korekce stranove a vyskove se provadeji pomoci spec. montaze. (neni to nic noveho, drive se korekce jinak nedelaly, nez pomoci vne umistenych sroubu). Ziska se tim puskohled mechanicky velice odolny s vetsim rozsahem korekce a se vsemi upravami a montazi je ca o 1/3 levnejsi.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
petrasj
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26.9.2007, 11:57

Příspěvek od petrasj »

Patrik-30-06 píše:Tento problém jsem měl na 2100 3-12x50 RD. Je to prasklou nebo uvolněnou pru?inou, která drží kříž. Přesně takto jsem honil terč v rozptylu 30cm na 100m a korekce kříže byla 5cm na jedno cvaknutí. Prodal jsem ho a už Meoptu nechci, nemá dobrou mechaniku.
Tak přesně tato závada to byla - prasklá pru?ina. takže to jen opravili, dodali atest na zpětné rázy a je vymalováno. Teprve si proto pojedu do prodejny. Kdyby poslali nový, také by se nic nestalo.
Díky za odpovědi
JP
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

RD

Příspěvek od Patrik-30-06 »

petrasj píše:
Patrik-30-06 píše:Tento problém jsem měl na 2100 3-12x50 RD. Je to prasklou nebo uvolněnou pru?inou, která drží kříž. Přesně takto jsem honil terč v rozptylu 30cm na 100m a korekce kříže byla 5cm na jedno cvaknutí. Prodal jsem ho a už Meoptu nechci, nemá dobrou mechaniku.
Tak přesně tato závada to byla - prasklá pru?ina. takže to jen opravili, dodali atest na zpětné rázy a je vymalováno. Teprve si proto pojedu do prodejny. Kdyby poslali nový, také by se nic nestalo.
Díky za odpovědi
JP
Jen se pomodli, aby se ti to po opravě nestalo znovu jako mně.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
petrasj
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26.9.2007, 11:57

Re: RD

Příspěvek od petrasj »

Jen se pomodli, aby se ti to po opravě nestalo znovu jako mně.[/quote]

Tak to bych asi nesl tě?ce, ale v neděli jsem nastřeloval na 100m a vše bylo v černém, takže jsem si oddechl a konečně získal jistotu. Ono mít před sebou krásnou zvěř a přitom si říkat kam to asi poletí je skutečně tragédie. Před opravou mi stačilo, že jsem 2x minul, ale zapla? pámbu, že nezranil.
JP
Odpovědět