Kdyz vykonejsi razi tak jakou? (ukazky strelby)

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Tak Pavle na potřetí to snad vyjde:
http://www.470mbogo.com/Videos/dave500A2.mpg
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

nevyjde!!!! hlavně že se umíte podivat na video
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

TO Pavel K.
všechny shora uvedené názory mají svou platnost, jen je třeba si uvědomit, že na Tebou stanovené parametry pro zbraň a danou honitbu NEEXISTUJE ideální ráže (a stavba flinty). píšeš, že začínáš a že budeš chodit trénovat střelbu abys bezpečně lovil na větší vzdálenosti.
8x68S je dobrá ráže (ikdyž jsou již i modernější), ale jako začátečníkovi bych ji nedoporučil. Pokud máš možnost, vyzkoušej si více ráží a pořiď si pro začátek tu, která Ti bude nejlépe sedět, mírný zp. ráz, hluk a pod. V tvém případě bych zohlednil i cenu munice na cvičnou střelbu (pokud je Ti 15 000,-za optiku moc). Dá se sehnat i starší flinta a vyměnit u ní hlaveň za kvalitní (ne brodskou). Po nějakém čase sám zjistí? na jakou vzdálenost potřebuje? při lovu střílet a budeš se moci zprávně rozhodnout.
A? půjde? do jakékoli ráže, musíš lovit kvalitním střelivem s dobrou střelou.
Ani ve zbraních neplatí - čím větší tím lepší. Z lovu musíš mít po?itek a radost ze střelby a ne se stresovat a očekávat pořádnou ránu do ramene(mimochodem to je jedna z nejčastějších příčin špatné střelby).
Já jsem si nechal postavit "pořádnou flintu" po 28 letech od získání prvního loveckého lístku. Pokud bys měl zájem, mohu Ti nechat vystřelit z 338LM a pro představu jak flinta dokáže kopnout bych mohl od?roubovat kompenzátor :lol: :lol: :lol: .
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

:D :D :D máš pravdu to už vím že začnu asi s nějakou slabší ráží! nebo takhle začnu s ráží tzv. střední třídy !!! ,270W,30-06,8x57JS nebo jinou jim podobnou ale nechci 308W :x
tu ne ale jinou jim podobnou jo!!! Určitě chci kvalitní střelivo jako blaser CDP, Lapua, RWS nebo Norma, Hirtenberger!!!
Na patronách určitě šetřit nebudu!!
s tou Lapuou 338!! Jaký sou rozměry patrony??? A máš už s tim něco slovenýho?a co na tom máš za kompenzátory????
díky Pavel
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

TO Pavel K
Pokud máš v úmyslu jednu kuli, tak bych doporučil 3006SPR, který má dostatek výkonu na všechnu naši zvěř. Já v něm střílím Federal Nosler Partition a Hornadyho (téměř shodná balistika do 150m). Tyto střely nerozbíjí ani subtilnější zvěř.
338LM je ráže 8,61x71; laborace střel:
ús?ovka 870m/s//cca6700J.střely MIRA-Lapua 16,2g.
Kompenzátor i flinta je od puškaře p. Hada?e ze Vsetína a je možno ji vidět v rubrice naše zbraně.
Mám střelen první kus vysoké, 218m, rozstřelené srdce, výstřelná na žebrech cca 15cm.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

15cm :shock: jo tak to byla krapet "ruznova" mlha ne?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Abych to tedy specifikoval přesněji. Dírka na malíček dovnitř, výstřelná -
tj poškozená zvěřina (rozbité žebro a maso) cca 10-15 cm. Neměřil jsem to, ale odhadoval. Jasně že ještě nevím jak by to vypadalo, kdybych chytil velkou kost. Mira se deformuje do poměrně velkého průměru (v jílu na pr. cca15mm)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Skoda ze si to nevyfotil...
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2042
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

milan píše:Mira se deformuje do poměrně velkého průměru (v jílu na pr. cca15mm)
Mira? To mas este nejake stare zasoby? Neprestala ich uz Lapua vyrabat a nerobi Megu...?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

puškař co mi přebijí má posledních 200-300 kusů, jinak máš pravdu již se nevyrábí. až dojdou, tak půjdu buď do Harnady nebo za čal dělat 338 i Nosler v Partitionu.
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Re: Kdyz vykonejsi razi tak jakou? (ukazky strelby)

Příspěvek od Michal Máčalík »

[quote="Pavel.K."] Mám 9,3x62 a zasebe můžu říct,že nekope vůbec.Zbraň s optikou váží 5,5 kg,mám na ni silnější lauf,účinost je velmi dobrá,Použitelnost je naprosto na veškerou zvěř,včetně srnčího a škodné,Záleží jen na střelivu a váze střely.Jinak lze udělat ús?ová brzda,měl jsem možnost střílet na střelnici s kulovnicí CZ - 375 H&H Mag. s ús?ovou brzdou a zpětný ráz bych přirovnal k hornetu nebo k 223 remington.Mě zpětný ráz nějak nepřekvapí nebo mě nevadí,s bratrem si občas vyměníme navzájem zbraně,a to 9,3x62 ,9,3x74R a 8x68S.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

To MILAN:
Honzu znám už léta, Vaši zbraň mi ukazoval ještě před brynýrem... no řekněme... pořádný kousek :lol: , na šoulačku to asi nebude, že? :D
Jinak 338LM je vskutku impozantní ráž, bohužel na tu délku naboje je už třeba magnumové pouzdro závěru :( .

Jinak, co po zásahu vysoká?

To OSTATNÍ:
To video s 308Win., no pánové, takhle mi odbíhá srnčí i po TIGu až na cca 80-100m. A nemyslím si že TIG je tvrdá střela... :wink:, nedělal bych tak ukvapené závěry...

Nezapomínejte, že Záleží i na mnoha jiných faktorech :!: Pokud jsem si v?iml, tak ten jelenec (nebo co to bylo) před střebou už o střelci věděl :roll: , to má taky nemalý vliv, nemyslíte? :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

vhool píše:duvod proc nemam 308 W v oblibě 8) .je to jenom muj nazor a nikomu ho nechci nutit !!!
http://lumberjack1.sweb.cz/308.wmv
Vhoole, zvěř přece neusmrtí množství grainů nebo KJoulů, ale umístění zásahu. Flinta, která střílí tam, kam chceš a na kterou se může? 100% spolehnout je přece daleko lepší než nějaká ta rezerva výkonu. Poflákat se to dá i 470 Nitroexpresem. 308W byla konstruovaná jako odstřelovačka a pokud nemá nějakou konstrukční chybu, tak nemá 0-200+ chybu, i dál. ovšem 8x57JS také nemá chybu, mám Mannlichera z roku 1908 v této ráži, ?tuc a zrovna na něm ryju pažbu - flinta pohádka, ty detaily, prostě super, optika Zeiss 4x z roku 1924 - první tejden se mnou spala v posteli :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

nimrod nimrod píše:
Nezapomínejte, že Záleží i na mnoha jiných faktorech :!: Pokud jsem si v?iml, tak ten jelenec (nebo co to bylo) před střebou už o střelci věděl :roll: , to má taky nemalý vliv, nemyslíte? :wink:
Podívej se ale, kam to dostal, horní komora, rána, která asi ?krtla plíce a játra, srdce nemohlo bejt zasa?ený ani náhodou. Na tuhle vzdálenost by to šlo strefit kamkoliv a mnohem líp. Pokud byla ještě tu??í střela, tak není divu, že odhopsal, jako divoch. :x
A o střelci očividně věděl.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

pro Steyer - výkon vs. zásah

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak si nemyslím, že by Vhool byl úplně mimo mísu. Přesný zásah je samozřejmě důležitý, ale která ráž bude při stejném zásahu na komoru 150kg kňoura na 100m "víc platit ":Hornet nebo třeba ta zmiňovaná 470než
Drtivá většina spárkaté zvěře (včetně nejtě??í)se ve volnosti loví za zhoršených světelných podmínek, nebo úplně v noci za "měsíčku". Zvěř je často v mírném pohybu stresovaná, přetahuje, bere pa?i a pod., a tak vysloveně chirigických zásahu ve stylu sniper filmů není moc vidět. většinou je to jen taková střelba "doprostřed" siluety. Dál hodně myslivců má jednu pušku(kulovnici) a tu tahá všude - čekaná i naháňky . Při těchto způsobech lovu je prostě přebytek výkonu jednoznačnou výhodou a snad i nutností. Podle mých zkušeností 308W běžným myslivcům odpustí míň chyb, než třeba 30-06 nebo 8x57JS. Myslivosti zdar.
Odpovědět